Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6230i - problem z baterią

23 Gru 2005 15:10 2629 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam telefon Nokia 6230i który niestety po włożeniu baterii nie włącza się. Bateria wygląda trochę dziwnie, jest delikatnie wygięta a po podłączeniu do miernika zamiast 3,7 V pokazuje 0,17 V. Czy może to być przyczyną że telefon się nie włącza ??? Czy macie może jakieś diagramy, schematy jak dokonać testów, tzn. co sprawdzić i jak, np. na stronie www.gsmcenter.pl widziałem takie schematy.
  • Poziom 19  
    Witam
    Jezeli trzymasz baterie stykami do gory i styki są po lewej stronie to od lewej 1(+) 2(-) =3,7V 1(+) 3(-) =4V 2(+) 3(-) =0V
    Na wyjsciu ladowarki jest ok 6V
    Jezeli telefon jest nowy to trzeba sformatować akumulatorek - 3 razy pod rzad naładowac do pelna ok 6 - 8 godz i używać az do wyłaczenia sie telefonu z powodu niskiego napiecia
    Niepokoi mnie kształt akumulatorka jeżeli ładowarka ma poprawne napiecie (6V) to chyba nie jest przeładowany.
    Czy próbowałeś właczyć na próbę telefon z podłączoną ładowarką, czy podczas ładowania akumulatorek jest zimny , ciepły czy b.gorący
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Spróbuj może podłączyć baterię do ładowarki 'na krótko'... na minutkę, potem wsadź do telefonu i zobacz czy zacznie się ładować...

Jeśli nie to pewnie wygięcie powoduje jakieś problemy i aku jest raczej do wymiany :]
  • Poziom 10  
    Telefon odkupiłem jako uszkodzony, za niewielką kasę, sam wyświetlacz był więcej wart. Po podłączeniu telefonu z baterią, telefon nie ładuje baterii.
    Teraz napięcie wynosi 0,19V.

Nokia 6230i - problem z baterią
  • Spec od GSM
    co tu dywagować...acu nie jest naładowane lub może uszkodzone ew za głęboko rozładowane.Spróbuj naładować go z zewnętrznego zródła prądu.Prąd ustawiasz na 0.5A.Jeśli nie masz regulowanego zasilacza to ostatecznie można wykorzystać nawet nap z acu samochodowego(lub jakiś inny zasilacz).Ważne by prąd ładowania nie przekroczył 0.5A(chwilowo np 1min nie większy niż 1A) a można to osiągnąć dajac szeregowo jakiś rezystor lub sam.żarówę.Bateria powinna się po np 5ciu min naładować na tyle by możliwe było włączenie fona i dopiero wtedy coś dalej działać.

ftb