Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon pod mikser

DjMaciey 25 Gru 2005 23:11 9112 40
    lodzio
    Poziom 14  
    Sound Blaster Audigy 2 ZS.
    Zakładam przejściówkę z dużego na małego jacka i normalnie chodzi.
    A co do mikrofonow Alphard-a to w innych topicach całkiem nieźle się o nich mówi więc chyba mozna się za to brać :)
    izzy
    Poziom 22  
    :arrow: mate_okzaraz poprosze żeby cię zabanowali :D

Nie no ten alpierd ma lepsze parametry od tanich shurów ale...
    Tak jak pisałem trzeba posłuchać bo paramerty na papierze są ale na realu to co innego.

Na własnej skórze doszedłem do tego że Shuer 58 shurowi nie równy.
    Nawet w 58'emkach są modele dobre super i średnie.
    Na przykład stary 58 ma dużo góry, nowy ma mniej góry więcej dołu [kupiony 3 lata temu]
    Seria PL 14 też ładnie wypada maiłem doczynienia z ~5 sztukami kupionymi w tym samym czasie i też dwie ekstra, jedna średnia, a reszta nadaje się na stope :D. Bo muli jak...
    mate_ok
    Poziom 18  
    Korzystając z prawa zezwalającego mi na ostatniego posta, chciałem napisać, że może jestem przesądny po prostu, ale ciężko sobie wyobrazić sytuację, kiedy w sklepie sprzedawca podłącza cały zapas majków, po to by wybrać najlepszy :) Chyba od razu postawić na markę, która zna się na rzeczy. Oczywiście są wyjątki...

pozdrawiam :P
    izzy
    Poziom 22  
    sprzedawca może nie. Ale to wy masz sobie podpiąć i sprawdzić :!:
    Jak ci nie da to nie kupisz od tego sprzedawcy :P
    Proste

To TY masz być zadowolony z kupionego mikrofonu. Sprzedawca nie robi Ci łaski że wciśnie Ci jakieś badziewie co mu na magazynie leżało.

Miałem ochote kupić tego alpierda EV pro czy jak mu tam :D
    Sprzedawca się nie zgodził na odesłanie gdyby nie spełnił moich oczekiwań i ten sprzedawca tym razem nie zrobił ze mną interesu. Proste.

A jak bedziesz robił koncert to co powiesz wokaliście ?? Że sprzedawca nie dał ci sprawdzić mikrofonu przed zakupem ??

A profesjonaliści myślisz że biorom każdy sprzęt co przyjdzie ??

Ostatnio do nas przyjechał SAM szef sklepu przywiózł dwie paczki do odsłuchania i gitary.

Ale wiadomo że na allegrasie to nie ma jak sprawdzić towaru. Więc albo się umówisz z sprzedawcą albo kupujesz w ciemno.
    Czasem się uda.
    montertb
    Poziom 22  
    Na allegro jest mikrofon CUBY CUB-835, poszukaj, cena... 29.99zł a jakość BADZO DOBRA, już pisałem o tym mikrofonie tutaj na forum. Szukaj w archiwum. SHURE C608 nie dorasta mu do pięt.

Bzdur o mikr. pojemnościowych, elektretowych itd itp., o którym można przeczytać w tym temacie nie skomentuję z litości.
    mate_ok
    Poziom 18  
    Co do mikrofonu - hmm... ( i tyle :/)
    Zamiast się litować dorzuć coś mądrego albo sprostuj, a nie lituj się - to Elektroda a nie Caritas..
    Jon-X
    Poziom 28  
    A ja rozumiem Montera, pozdro Monter, ja też nie skomentuję.

Co do Shurów z serii Consumer - nie polecam. Lepiej kupić Behringera XM8500, co do CUBY - muszę to sprawdzić :) nie słyszałem, więc nie wiem.

Mikrofon "komputerowy" to elektret i potrzebuje kilku wolt do polaryzacji.

Pod kartę muzyczną można śmiało podłączać dynamiczny. Napięcie polaryzujące można zewrzeć z masą, ono idzie przez rezystor tak czy inaczej. Innymi słowy "wkładając jacka mono" będzie OK.

Pojemniki to inna bajka, można je zasilać baterią, można je zasilać Phantomem. Nie tylko mikrofony zasila się Phantomem po kablu symetrycznym. Poza Behringerem DX1000 nie spotkałem miksera dla DJ który miałby opcję zasilania phantomowego.

Co do sprawdzania mikrofonów przed zakupem - Izzy - jeśli ty słyszysz różnice między starym SM a nowym to ja ci szczerze gratuluję, stary SM może być trochę wyryty nieumiejętną eksploatacją typu wkładanie do stopy, ale gdybyś nie wiedział - jest ciągle produkowany zgodnie z tymi samymi zaleceniami, pierwotnie przeznaczonymi dla wojska amerykańskiego. A może masz podróbki, na www.polsound.pl jest artykuł który pisze jak to rozróżnić.

mate_ok - Elektroda to jest jeden wielki Caritas, bo ludzi którzy nie mają wiedzy i próbują się wymądrzać powinno się karać, a nie wpuszczać na fora. Tylko w błąd wprowadzają...
    izzy
    Poziom 22  
    Mikrofony byly urzywane tylko do wolalu i transmisji z piecow
    Nigdy do stopy.
    Przechowywane w orginalnych pudelkach w warunkach klimatycznych "domowych"
    Wiec to nie mozliwe ze sie uszkodzily. Podroby to nie sa. Orginal shure