Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kablem USB do Nokii 3100.

23 Gru 2005 19:43 1298 3
  • Poziom 1  
    Witam!

Zakupiłam dziś kabel USB (DKU - 2) do telefonu Nokia 3100 firmy "FooF" - gratis otrzymałam płytę ze sterownikami. Zaintalowałam ją, wszytko było OK, mam system operacyjny Win 98SE, więc według tego co napisane jest w instrukcji kabel powinien działać prawidłowo, niestety tak nie jest.
    W folderach jakie utworzyły się po instalacji znajduje się jedynie plik 'uninstall'. Niewiem czym jest to spowodowane... Pomyślałam, że być może jest potrzebny jakiś dodatkowy program, zainstalowałam więc Oxygene Phone Menager, niestety program informuje mnie, iż nie ma połączenia komputera z z telefonem. Kabel dziala napewno, gdyż kiedy włączyłam go na początku system wykrył nowe urządzenie, niestety jednak nie umiał go obsługiwać.

Pomóżcie!!! Nie mam pojęcia czy potrzebne są inne sterowniki, nowy system, operacyjny (np.Win XP), czy też program do obsługi telefonu przez USB... Czy może mam po prostu zwrócić kabel, bo coś z nim nie tak.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    A może problem siedzi w USB -> masz może stary typ USB 1.0 zamiast 2.0... Firma piszę że kabelek może chodzić do około 4 MB co stare USB chyba nie obslugiwało... Może dodatkowy sterownik 4xUSB 2.0 załatwiłby sprawę.
  • Poziom 11  
    Othala napisał:

Zakupiłam dziś kabel USB (DKU - 2) do telefonu Nokia 3100 firmy "FooF"

Jak to ma ci działać jak kupiłeś zły kabel, do twojego modelu jest DKU-5.
    Wymień kabel na właściwy lub ....
    W razie dalszych problemów pisz to pomoge.
    Program Poszukaj jakiś w necie, Oxygen może być i napewno bedzie działać.