Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny promiennik do paraboli. Prosze o schemat

23 Gru 2005 21:24 4411 6
  • Poziom 27  
    Witam.
    Kupiłem ostatnio bardzo fajny promiennik do czaszy, niestety nie spisałem sobie jego dokładnych wymiarów przed umieszczeniem anteny wysoko na dachu, a chciałbym sam wykonać drugi taki.
    Antenka miała wymiary ok. 12x20cm, wykonana była z dwóch kawałków blachy miedzianej wyciętej w kształt choinki. Gdyby ktoś miał wymiary tej antenki to byłbym bardzo wdzięczny.

PS. Chce tą antene i żadną inną. Biquad i Yaga to dziadostwo w porównaniu z tą antenką.
  • Poziom 13  
    Jeśli te "choinki" były pod kątem 90° do siebie to mogła to być antena fraktalna z trójkątnym dywanem Sierpińskiego.
  • Poziom 27  
    promiennik wygląda mniej więcej tak. to jest jego górna część, a dolna jest jego lustrzanym odbiciem. obie części są przyłożone do siecie z małym 2-3mm odstępem.
  • Poziom 1  
    witam czy mozna by było dostac jakis dokładniejszy schemacik?? do tej antenki z góry dzieki gg:6997616
  • Poziom 12  
    te anteny a własciwie drabinki do promienników to nisamowity bubel.
  • Poziom 27  
    Chomal napisał:
    te anteny a własciwie drabinki do promienników to nisamowity bubel.

Dlaczego?? Działa lepiej niż Yaga i biquad. Testowałem wszyskie trzy promienniki przy odległości 6km i braku widoczności optycznej anten. Niby wszystkie mają podobny zasięg, ale ta dziwna drabinka ma większy kąt widzenia, co w przypadku czasz satelitarnych ma duże znaczenie, gdyż czasze lubią drgać pod wpływem wiatrów.
    Jak masz schemat jakiegoś lepszego promiennika to możesz podrzucić.
  • Poziom 12  
    Schematu nie mam, ale ja zamiast "tego czegoś" jako oświetlacz, promiennik czy jak go jeszcze nazwiemy stosuje antenę panelową mikropaskową.
    Dlatego ze ważne jest wykonanie anteny i jej dostrojenie do fali. Żeby nie było sytuacji, podczas której po zmianie kanału nadawczego nie zniknął nam sygnał lub nie zaczął skakać, co się często zdarza w przypadku, kiedy antena nie jest dostrojona. Efekt źle zestrojonej anteny jest taki ze nie można dobrać do niej kanału. Jak mamy w sieci Np: 3 anteny wszystkie inaczej zestrojone to okazuje się ze jedna antena działa na danym kanale a dwie kolejne nie i po kolejnej zmianie kanału i dostrojeniu go pod któraś z pozostałych 2 anten powoduje ze na tej kolejnej wszystko działa a na poprzedniej nie. Jaki z tego wniosek? Mając 3 rożnie zestrojone anteny jedziemy na montaż do 3 klientów to dobrze będzie tylko u jednego a z tymi pozostałymi będziemy mieli juz problem (aczkolwiek nie zawsze).