Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat centralnego zamek Vectra B

bedman 23 Gru 2005 22:02 18409 11
  • #1 23 Gru 2005 22:02
    bedman
    Poziom 10  

Witam Serdecznie
    Wiem że temat centralnego był już nie jednokrotnie wałkowany , przejrzałem to co było lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. A mianowicie w trakcie montażu tuby basowej odłączyłem akumulator, po podłaczenieu ponownym wystąpił problem z szybami rozwiązałem to ponownym zaprogramoawaniem ale wystąpił problem z centralnym nie zamykał z pilota, z zamka tak ale bez ryglowania. W związku z wieloma próbami padła bateria w pilocie dokupiłem dwie sztuki. Po wymianie baterii zsynchronizowałem w/g porad tj. właczyć zapłon a następnie przycisk w pilocie "centralny zamknął i otworzył sie" po tej czynności raz potrafi zamkniąć z pilota a póżniej już tylko otwieranie i zamykanie z zamka. Mam podłączone domykanie szyb z pilota może to ma jakiś wpływ na jego dolegliwość. Wcześniej był problem z siłownikami ale wymieniłem mikrostyki i było OK, wszystkie zamki chodzą. Może ktoś już miał taki problem i rozwiązał go Bardzo Proszę o Pomoc .
    Życze Wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
    Bedman20(malpa)wp.pl

1 11
  • #2 05 Sty 2006 14:41
    bedman
    Poziom 10  

Witam Ponownie
    Mam w dalszym ciągu problem z centralnym zamkiem, sprawdziłm wszystko chyba co możliwe i stwierdziłem że gdy przekrece stacyjkę i po wyjęciu klucza muszę odczekać ponad 1 minutę by zamek zadziałał z pilota, synchronizacje przeprowadzałem już kilka razy i nic nie pomogło, zaóważyłem jeżeli chodzi o ryglowanie zamka że działa jeżeli przy otwartych drzwiach od kierowcy ręcznie przekręce rygiel zamka a nastepnie wduszę włacznik oświetlenia ten co sie znajduje w słupku drzwi to zamknę z pilota i zarygluje drzwi "DZIWENE" , wyglada to tak jakby przez 1 min nie dochodził minus do sterownika centralnego ale nie wiem czym to jest podyktowane BARDZO PRZOSZĘ O POMOC.

0
  • #3 05 Sty 2006 15:23
    olki5
    Poziom 10  

sprubój odłaczyc akumulator na 10 min powinno pomóc oczywiscie zakoduj pilta jeszcze raz

0
  • #4 05 Sty 2006 21:14
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Czy jest oryginalne radio ,jeżeli zmieniałeś na inne to prawdopodobnie po wyłączeniu stacyjki zostaje napięcie do momentu rozładowania się kondensatora w radyjku.Odłącz radyjko i napisz czy wtedy jest OK.

0
  • #5 06 Sty 2006 14:07
    bedman
    Poziom 10  

Radia orginalnego nie mam objawy te nastąpiły po podłaczeniu tuby basowej do radia

0
  • #6 07 Sty 2006 14:56
    bedman
    Poziom 10  

Witam
    Znalazłem przyczynę niedomagań centralnego, okazało się że nie można podlączać zasilania tuby basowej do przewodów zasilających radio. :D

0
  • #7 07 Sty 2006 21:41
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Nie masz racji.Można podłączyć tylko trzeba to zrobić dobrze.Tuba powinna być podłączona do stałego + .Jeżeli jest dużej mocy to prosto z akumulatora.Załączanie tuby może być wtedy z radia.Jak radio jest sprawne to nawet po wyłączeniu na 15 nie zostaje napięcie.

0
  • #8 09 Sty 2006 16:05
    bedman
    Poziom 10  

"janusz kaczor" może i sie myle ale podłączyłem "+" bezposrednio pod akumulator i problem z centralnym znikł, radia orginalnego nie posiadam. To już nie problem mam większe zmartwienie wywaliło mi uszczelkę pod głowicą płyn dostał sie do oleju,całe szczęście że stało sie to pod domem.

0
  • #9 09 Sty 2006 20:36
    jacekczewa
    Poziom 18  

Witam.

Troche na wesoło: ta uszcelka to na pewno juz nie od tuby :) nie ruszaj jej!!

Sorki ale to tylko troszke humor w trudnej sytuacji.

Pozdrawiam

0
  • #10 03 Sty 2008 11:39
    rudzik48
    Poziom 1  

mam problem z centralnym zamkiem przyczyna byla wymiana baterii w pilocie. Z pewnym czasem zamknolem tylne drzwi blokada poniewaz mam male dziecko i lapalo za klamke. Od tego czasu nie zamykala sie klapka od wlewu paliwka a czasami sie zamykala i nie otwierala pozniej nie zamykaly sie drzwi nawet gdy zamykalem kluczykiem. I tak wszystko sie zaczelo po koleji sypac. Moze ktos wie co mam zrobic poniewaz nie ma mnie w polsce i nie znam na tyle jezyka zeby sie dogadac i dokladnie wyjasnic co chodzi. Dziekuje z gory jak malo ktory.

0
  • #11 04 Sty 2008 02:46
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Jeśli nie pomogło zaprogramowanie pilota trzeba posprawdzać styki w siłownikach zamków sterujących, sprawdzić czy są impulsy sterujące, czy jest właściwe zasilanie, co do klapki, sprawdzić siłownik... Usterka nie ma związku z blokadą tylnych drzwi.

0
  • #12 22 Mar 2008 09:55
    sebekwis
    Poziom 1  

Panowie,w którym miejscu w viki znajduje się sterownik?

Dodano po 3 [minuty]:

Nie wiem co się stało.Nie mogę otworzy moich drzwi, ani z zewnatrz ani od wewnatrz.Skoble idą w górę wszystkie.Myślę że zapadła zapadka.Ale jak ją podnieśc?

0