Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immobilizer Ford

mjulek 24 Gru 2005 00:24 3017 3
  • #1 24 Gru 2005 00:24
    mjulek
    Poziom 11  

Kupiłem forda fieste '94 z immobilizerem dokładanym fabrycznie (w niemczech) na pilota. Jest to immobilizer firmy bosch a na pilocie jest wytłoczony znak firmowy forda. I teraz pytanie czy mozna podłączyc do tego centralny zamek aby sterowac wszystko jednym pilotem ew czy ktoś miałby schemat podłączenia tego cuda? Z tego co zaglądałem w skrzynke bezp to raczej wszystko jest podłączone do tego immobilizera od pompy paliwa po kostkę stacyjki.

0 3
  • #2 24 Gru 2005 18:04
    adam.p123
    Poziom 19  

zobacz czy z centrali w alarmie wychodzi przewód brązowi (otwóż) i biały (zamknij) jeśli tak to do tych przewodów podłanczasz centralny, jeśli nie to musisz znaleść taki przewód w którym po włączeniu alarmu będzie jakiś potencjał ( plus albi minus), wtedy podłanczasz do niego przekażnik i przez niego sterujesz masą centralnym zamkiem.

0
  • #3 24 Gru 2005 22:47
    mjulek
    Poziom 11  

oki sprawdze ale dopiero po świetach :D

0
  • #4 27 Gru 2005 22:43
    mjulek
    Poziom 11  

Niestety sie nie uda tego zrobic :(. Dodatkowych przewodów nie ma, a druga sugestia tez odpada poniewaz na pilocie jest tylko jeden przycisk a immobilizer (nie alarm) zaczyna sie sam uzbrajac jakies 10s po wyłączeniu zapłonu. Jakos sobie nie moge wyobrazic ze wyskakuje z samochodu a drzwi same robią "klik" a jak kluczyki zostaną w stacyjce? pieszo do domu? neee! Ppozostaje mi tylko zamontowac alarm i miec dwa piloty albo wywalic w/w ustrojstwo.

0