Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stabilizator napiecia pod wzmacniacz- czy sie nadaje ?

werebeaver 24 Dec 2005 12:20 1416 13
    werebeaver
    Level 13  
    witam wszyskich!!

moje pytanie dotyczy wzmacniacza denon pma-725r
    otoz gdy wlacza sie np czajnik w kuchni lub swiatlo lub jakies inne uzadzenie w glosnikach slychac takki nieprzyjemny trzask oczywiscie nie zawsze sie to pojawia juz byla mowa o tym gdzies ale debata spelzla jak zwykle na inny temat
    Moim skromnym zdaniem dzieje sie tak przez nagly spadek lub wzrost napiecia (gdy wlacze czajnik mozna zauwazyc ze swiatlo minimalnie ciemnieje)

moj pomysl to stabilizator napiecia. Mam nawet 2 takie jest to bardzo stare uzadzenie ale jest sprawne, zasada dzialania opiera sie na 2 trafach
    zakres stabilizacji to +-5V i jego moc to 2250W
    TYlko tu pojawia sie problem- stabilizator jest na napiecie 220V a aktualnie mamy 230 no i zakres stabilizacji jest zamaly o 10V
    chyba ze zle to rozumuje jak to jest z tym stabilizatorem czy mozna go zastosowac ?
    A moze poprostu uziemic wzmacniacz ? tylko jak ? z tylu na obudowie jest takie wejscie gnd przykrecane moze tam ?

Z gory wielkie dzieki za pomoc

Dodano po 4 [minuty]:

no i oczywiscie WESOŁYCH ŚWIAT I SZCZEŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!
    User removed account
    User removed account  
    werebeaver
    Level 13  
    ok tylko jak mam to zrobic podlaczam kabel do tego gnd w zmacniaczu i drugi koniec gdzie ? bo w gniazdku nie mam bolca
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    werebeaver
    Level 13  
    hmm adi24 ale to juz wiaze sie z rozkrecaniem wzmacniacza i grzebaniem w nim jesli u ciebie problem zanikl to jest skuteczna metoda tylko nie zabardzo chce ruszac wzmacniacz

Nie dalo by sie jakos w gniadku czegos zainstalowac ?

Dodano po 4 [minuty]:

amator2 stereo jak mam sprzawdzic czy nie mam przebicia bo raczej nie chce zeby "zakonczyl zywot" zreszta kto by chcial jest na to jakas metoda ?

A czy ktos wie cos o tych stabilizatorach ? czy to sie jeszcze nadaje bo pod kompa bym chetnie podlaczyl zamiast listwy
    cikol
    Level 27  
    kup filtr preciw zakłceniowy. W srodku wygląda to jak trafo tyle ze jedno uzwojenie to wejście i wyjście dla fazy, drugie identyczne dla 0. Coś takiego jest w niektórych ATX-ach chyba.
    werebeaver
    Level 13  
    cikol - masz na mysli do kompa czy wzmacniacza ?
    cikol
    Level 27  
    do wzmacniacza. i nie chodzi tu o taką listwe jak do kompa tylko o prawdziwy filtr. W atx-ach w środku chyba są takie filtry
    User removed account
    User removed account  
    werebeaver
    Level 13  
    czyli np monstera ? gdzies na forum czytalem o takiej liswie no i na razie fundusz mi na to nie pozwoli ;]

ac co do uziemienia odkrylem cos niepokojacego moje gniazdko do ktorego podllaczam wzmacniacz jest podlaczone do gniazdka w rownolegle polozonej kuchni za sciana. W kuchni do gniazdka jest podlaczona mikrofala i lodowka i moje gniazdko jako trzecie uzadzenie tylko ze w srodku
    co przez to trace ? no i tam jest bolec od uziemienia tylko podlaczony do kabelka 0 czyli nie+ ;] dziwne rozwiazanie ale wszystko chodzi co Wy na to ?

Dodano po 19 [minuty]:

widze ze to nic trudnego i skomplikowanego i mozna go wykonac samemu
    znalazlem to na forum
    cikol
    Level 27  
    w starym budownictwie uziemienie było łączone z 0 a nie z dodatkowym 3 przewodem. Pozatym w gniazdku nie ma + tylko faza:)
    werebeaver
    Level 13  
    no tak faza ;] czyli jednak moze tak byc tylko na razie nie bede podlaczal bo nie chce spalic wzmacniacza moze ktos wpadnie jeszcze na jakis ciekawy pomysl
    POZDRAWIAM!
    werebeaver
    Level 13  
    ok juz po swietach wiec moze by tak odkopal temat,
    jak sie zabralem do podlaczania tego uziemienia do 0 zauwazylem ze jak dotykam kompa to mnie piesci pradem wiec zaprzestalem dalszej pracy.
    przylozylem probowke do obudowy i zaczela swiecic tak samo z wzmacniaczem

amator2 stereo napisal ze jak ma przebicie to sie spali wiec nic nie ruszam
    znalazlem uziemienie prawdziwe na kladce schodowej musze sie tam jakos przebic

ale czy "pieszczenie" to jest wlasnie to przebicie ?

no i czy ktos kto to czyta wie cos o tych stabilizatorach bo chcialbym to wykorzystac

czytalem gdzies ze prad na wyjsciu stabilizatoram ma dokladniejsza sinusoide