Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Sieci WLAN na odległosci 40metrów ! POMOC

kulajson_Rybnik 24 Gru 2005 19:44 1578 12
  • #1 24 Gru 2005 19:44
    kulajson_Rybnik
    Poziom 17  

Troszeczke o Sprzecie jakim dysponuje :

ASUS Wireless LAN PCI ADAPTER 54 Mbps 802.11g WiFi-G

4 - in - 1 Solutions
    Wireless Access Point
    Wireless Bridge/Repeater
    Moveable Antenna to Extend the Coverage
    One-Touch wizard

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78732746

Opis problemu

Kupiłem pozyzszy Sprzecik dla mnie i dla kolegi z którym chce utworzyc siec bezprzewodową BEZ INTERNETU do tego mam 2 takie same anteny PANELOWE o zysku 10 dBi i 6 metrowym kablem. Karty pomyslnie zainstalowalismy w komputerach , sterowniki oraz anteny wszystko po podłączane. Zachowana Widocznosc optyczna Anten ( odległosc od siebie anten 30 - 40 metrów bez zadnych drzew dachów itp. ) Anteny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77993596 ( niewiem jaka polaryzacja ) z kablem skierowanym w doł.

A nasz problem polega na tym ze tak naklikałem i namieszałem ze niewiem co sie porobiło. Chce utworzyc siec bez Internetu. Zrobiłem na zasadzie ze moja Karta miała robic za AP a karta Kolegi miała robic za karte klijenckom. Tak wiec ( konfiguracja AP widoczna w załącznikach ) po konfiguracji poszedłem do kolegi sprawdzic czy da sie połaczyc jego komputer z moim , moja siec ( AP ) była dostrzegana przez jego karte ( na opcji Survivey ale po probie połaczenia sie do sieci , za kazdym razem wystepowaly jakies komplikacje ( niemozna było nawiazac połączenia z tym AP ) niemoge nic wiecej napisac

Prosba

Prosze o pomoc w konfiguracji AP I Karty kolegi ( klienckiej ) aby mozna było nawiazac połącznie , niechciał bym uwag w stylu np. masz instrukcje, albo niechciał bym uwag zbyt profesjonalnym jezykiem

Chcialbym dokładnie opis co i jak kliknac zeby sie połączyc

Jak zrobic zeby kumpel dostał odemnie IP albo jakie IP ustawic recznie jaka brama domyslna ITP ITD ...

POZDRAWIAM CHŁOPAKI

Merry Christmass :) :) :)

Dodano po 15 [minuty]:

JEZELI FORUM POZWOLI DODAM W ZALACZNIKACH ZDJECIA Z KONFIGURACJI AP

0 12
    Załączniki:
  • #2 25 Gru 2005 13:00
    kulajson_Rybnik
    Poziom 17  

tutaj jeszcze jeden załacznik ktorego niema w tym duzym spakowanym

0
  • #3 25 Gru 2005 14:10
    FlyBoy
    Poziom 28  

Jeżeli to są tylko dwa komputery, to po cholere stawiać AP? Ustaw obie karty w tryb AD-HOC czyli komputer-komputer, wyłącz wszelkie szyfrowanie połączenia(jak juz siec bedzie dzialala to wlacz szyfrowanie). Jakie systemy są na komputerach?

0
  • #4 25 Gru 2005 20:00
    kulajson_Rybnik
    Poziom 17  

sYNKU TO CO NAPISAŁES NIC MI NIEMÓWI ZABARDZO AHA I KARTA MA TAK W USTAWIENIACH ZE JAK USTAWIE TRYM AD HOC TO KARTA ZAMIENIA SIE W AP . NA OBYDWUCH XP

I JESZCZE JEDNO NIEWIEM JAKIE IP POWPISYWAC JAKIE BRAMY SERWERY DNS ITP.

pOMOCY Z GORY THX

0
  • #5 25 Gru 2005 20:14
    mr_grabarz
    Poziom 18  

dns-y są nie poytrzebne jeżeli nie bedzie internetu jeśli chodzi o IP to np. 10.0.0.1 na jednym kompie a na drugim 10.0.0.2 maska podsieci taka jak nada windows czyli 255.255.255.0 tyle wiem napewno a dalej to ci nie pomoge bo nie za bardzo sie znam na radiówkach :(

0
  • #6 25 Gru 2005 20:16
    ~sojer
    Poziom 27  

a po kiego grzyba ci bramy i DNSy?? to miała być chyba sieć bez internetu??
    wystarczy wpisać numery IP z tej samej puli, np. 192.168.0.1 i 192.168.0.2 ; możesz jeszcze wpisać taką samą grupę roboczą na obu kompach i to wszystko.

Dodano po 2 [minuty]:

aha w odległości 40m to lepiej jest kabel puścić, bo z radiem to tylko kłopociki są.

0
  • #7 25 Gru 2005 20:54
    FlyBoy
    Poziom 28  

Jeżeli zależy Ci tylko na połączeniu tych dwóch komputerów i na obu masz XP z SP2 to odinstaluj dodatkowe oprogramowanie do kart, zostaw same sterowniki i użyj "kreatora sieci bezprzewodowych" z Panelu sterowania, łatwiejszej konfiguracji sieci Wi-Fi już chyba nikt nie wymyśli. Co do synku to wydaje mi się że mógłbym napisać to w Twoim kierunku ;)

0
  • #8 25 Gru 2005 22:35
    kulajson_Rybnik
    Poziom 17  

a gdzie ten kreator dokładniej jest ??

a co do trybu ad hoc ? to obydwie karty ustawic na taki tryb i połaczyc jedna karte z drugą i to wszytsko ????

0
  • #9 25 Gru 2005 23:20
    FlyBoy
    Poziom 28  

kulajson_Rybnik napisał:
    a gdzie ten kreator dokładniej jest ??

a co do trybu ad hoc ? to obydwie karty ustawic na taki tryb i połaczyc jedna karte z drugą i to wszytsko ????

Kreator jest w Panelu Sterowania, tak obie karty przełączyć w tryb ad-hoc

0
  • #10 26 Gru 2005 09:38
    kulajson_Rybnik
    Poziom 17  

Niewidze tego kreatora

a co do AD HOC jesli ja dostrzege jego karte to czy on sie polączy zemna a czy ja z nim to niema róznicy ??? a jak moge zrobic zeby na otoczeniu sieciowym nasze kompy sie widziały ??

0
  • #11 26 Gru 2005 11:18
    ~sojer
    Poziom 27  

a umnie jest w panelu sterowania jak byk jest "Kreator sieci bezprzewodowej" skoro go nie widzisz to doinstaluj sobie składniki systemu, albo zawołaj informatyka, bo widze że masz problemy z podstawami.

0
  • #12 26 Gru 2005 16:47
    kulajson_Rybnik
    Poziom 17  

Sam sobie zawołaj Masz chyba LINUXa

a wiec połączyłem sie z kumplem i przez AP i AD HOC ale zostane przy AD HOC tak wiec jak juz wspominałem odległosc mojej anteny do anteny kumpla jest 25-30m. antenki są umocowane w oknie ( za szybą od srodka w pomieszczeniu ) ale maja widocznosc optyczna i siła sygnału wynosi 18-25 % :idea: Dlaczego ????

Jesli antenki ustawie w Oknie w szparke ( jak sie uchyli okno górna czesc odstaje a dolna przylega ) ze antenka jest za onknem to siła sygnału jest 45- 55 % :?: czemu tak nisko ??? antenki są w polaryzacji pionowej napewno dobrze dokrecone.

antenki te to Panelówki 10 dBi 6m kablem ( opis wyzej )

Dlaczego taki słaby sygnał ????

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

a teraz wyskoczył jeszcze jeden problem

Połoączyło mnei z kolesiem Przez AD HOC i on i ja jestesmy na kanale 10

widzimy sie nawzajem i to wszystko

NA LAN CZACIE niewidzimy sie nawzajem

jak chce od siebie sciagac pliki na sieci bez internetu to jaki program ??? polecacie ???

ja bym chciał przez DC ++ ale niewiem co i jak zrobic

pomocy

0
  • #13 27 Gru 2005 19:21
    mr_grabarz
    Poziom 18  

jeśli chodzi o wymiane plików miedzy sobą to jestem osobiście zwolennikiem FTP no ale to juz kwestia wyboru :)

a co do siły sygnału:
    -jaki masz kabel chodzi mi o jakość?
    -max długośc kabla to chyba 8 lub 10 m wiec dużo ci do tej granicy nie brakuje
    - a nie mozna by tych anten wystawić za okno? szyba to jednak przeszkoda dla sygnału jak by nie było spróbuj przez otwarte okno zobacz jaki wtedy bedzie sygnał ew. zmień polaryzacje ale nie wiem czy to pomoze

BTW: w linuxie chyba nie ma czegoś takiego jak panel sterowania, natomias w win XP jest i w nim jest "korektor sieci bezprzewodowej" :)
    pozdro i powodzenia

0