Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD Caviar 3000JB i problem z wykrywalnością

24 Gru 2005 22:00 1047 18
  • Poziom 10  
    Dziś dostałem nowy dysk WD Caviar SE 3000JB 00KFA0 300GB. Czym prędzej podłączyłem go do komputera(pod master stary przełaczyłem an slave) i tu zaczęły się schody bo na żadnym z systemów(Win 98SE,Win XP Prof z SP1) nie widzi mi nowego dysku.BIOS go wykrywa. Pracuje normalnie na Seagate Barracuda ST340014A podzielonym na dwie partycje. Prosze was o pomoc bo chciałbym się nacieszyć tym prezentem:D:cry:
  • Poziom 10  
    Niestety nie pomogło:/ Dziwne że nie wykrywa nawet części tego dysku choć w menadżerze urządzeń jest:/ Planuje w najblizszym czasie formata i to moze byc jeszcze wiekszy problem:(
  • Poziom 30  
    A czy kolega zalozyl partycje na dysku ?
  • Poziom 10  
    Nie bo narazie to go nie widzie nigdzie poza BIOSem i Menadżerem urządzeń:P

P.S. A bez partycji nei da rady??:)
  • Poziom 30  
    I wszystko jasne... Podlacz nowy dysk jako master, zainstaluj XP, podczas instalacji bedziesz mogl sobie utworzyc partycje. Mozesz tez podlaczyc dysk jako slave i podzielic dysk na partycje za pomoca Windowsa (Panel sterowania -->Narzedzia Administracyjne -->Zarzadzanie Komputerem --> Zarzadzanie Dyskami)

Powodzenia i Wesolych Swiat :D
  • Poziom 10  
    Dobre na XP działa,ale czy nie da rady go sformatowac narazie na FAT32 bo XP mi muli z deczka, więc łątwiej by mi było kopiowac z 98?
  • Spec od komputerów
    Oczywiscie że możesz Fat32, Zarówno z poziomu instalatora jak i przez zarządzanie dyskami.Twój wybór.
  • Poziom 30  
    Odpowiednio skonfigurowany XP dziala o wiele wydajniej (przynajmniej u mnie) niz win98, 98se lub ME. Mozesz podczas instalacji XP dojsc tylko do momentu zakladania partycji (wybierasz FAT32) a nastepnie przerwac instalacje. Jelsi mozesz podaj jaki masz procesor i ile masz RAMu.
  • Poziom 10  
    AMD AthlonXP64 3000+ oraz Kingston 1GB DDR 400MHz(dwie kości po 512).A gdybyś mógłmi przesłać na maila np. tą odpoweidnią konfigurację:) I jak moge sprawić by 98 wykrywał tego twardziela??:)

EDIT

Na dodatek nie moge go sforamtowac na FAT32 ani z poziomu instalki ani Windowsa:/
  • Spec od komputerów
    Z takim sprzętem to nie zawracaj sobie głowy win98.
    Konfiguracji na mejla nikt ci nie przyśle bo to nie kwestia jednego czy kilku plików.Na temat optymalizacji windowsaXP jest w sieci tysiące artykułów,porad,wystarczy poczytać.n.p, tu:
    http://xp.net.pl/
  • Poziom 30  
    Kolego ten sprzet to 10 ikspeków uciagnie i to bez zadnej konfiguracji....
  • Poziom 10  
    Dziękuje za wszelkie porady:) Teraz czas zabawic sie w instalke i usuniecie starych partycji:)

EDIT

Znacie jakiś program do formatowania bo nie mogę znaleźć a nie mgoe sformatowac na FAT32:?:
  • Poziom 30  
    Przy instalacji XP z plyty masz do wyboru system FAT oraz NTFS. Czemu nie chcesz NTFSa ?
  • Poziom 14  
    XP "przymusza" do ntfs-a. Jak chcesz koniecznie fat 32 musisz założyć kilka małych partycji (max 32 GB - większe xp sformatuje na ntfs) i nie powinno być problemu
  • Poziom 10  
    Z tego co mnie sie wydaje to NTFS jest moze bezpieczniejszy ale z deczka wolny,przynajmniej takie mam odczucie:)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego MINIAK, jeżeli na takim sprzęcie XP z partycją NTFS pracuje Ci zbyt wolno, to albo masz źle zaistalowany system i źle skonfigurowany sprzęt, albo nałapałeś robactwa.
  • Poziom 10  
    Zapewne:) Czas się wziąć za formata:)