Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens gigaset c100 - Klawiatura nie działa.

24 Gru 2005 22:11 3316 15
 • Poziom 11  
  Jak w temacie, wszystko było dobrze do czasu aż słuchawka Siemens gigaset c100 przestała reagować na klawisze.
  Po włączeniu wyświetla się menu i niby wszystko działa tylko naciśnięcie przycisków nie powoduje jakiejkolwiek reakcji.
  Czyszczenie nie pomogło, da się coś jeszcze z tym zrobić?
  Z góry dzięki za wszystkie informacje.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Pomocny dla użytkowników
  Piszesz, że przeczyściłeś klawiaturę. Skoro już miałeś otwartą słuchawkę to należało sprawdzić miernikiem przewodność poszczególnych gumek. Dla mnie wzorem są zawsze gumki przycisków * i #. Są one najrzadziej używane i pomiar ich oporności jest dla mnie wzorem. Oczywoście te często używane mogą mieć nieco gorszy pomiar, ale w granicach rozsądku. Najlepiej byłoby abyś mając otwartą słuchawkę, spróbował naciskać te pola na druku, których przyciski nie działają, za pomocą małego śrubokręta lu jakiejś blaszki. Gdy okaże się, że wtedy aparat(słuchawka) reaguje, to pozostaje ci jedynie regeneracja tych "niedziałających gumek". Można je kupić razem z klejem lub pozyskać z jakiegoś "dawcy".
  Być może masz jednak inne uszkodzenie lub jakąś blokadę, ale o tym dopiero można się będzie przekonać gdy zrobisz to co napisałem wcześniej.
 • Poziom 11  
  Dzięki za odpowiedź. Gumki klawiatury są w porządku, natomiast próby zwierania styków nie dają rezultatów. Podejrzewam, że telefon został w jakiś sposób uszkodzony przez silne wyładowania elektrostatyczne, bo od tego czasu nie działa. Chyba trzeba go spisać na straty a szkoda.
  Jeszcze zastanawia mnie fakt dużego opóźnienia między sygnałem telefonu przewodowego a Gigasetem, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.
 • Pomocny dla użytkowników
  Czy jest w ogóle komunikacja, tzn. gdy chcesz przywołać słuchawkę naciskając przycisk na bazie, to czy słuchawka się odzywa? Po burzy czy jakimś przepięciu to psuje się przeważnie baza. Opóźnienie dzwonienia względem aparatu przewodowego nie jest czymś wyjątkowym, no chyba że jest znaczne, np. po dwóch lub trzech dzwonkach.
 • Poziom 11  
  Słuchawka komunikuje się z bazą, zarówno w trybie przywołania jak i rozmowy przychodzącej tylko niestety nie daje się jej odebrać.
  Zaczęło się wogule tym, że po odebraniu połączenia nie dało się go rozłączyć i od tego czasu słuchawka nie reaguje na przyciski.
  Tak, więc baza wygląda na sprawną i awaria dotyczy słuchawki.
  Opóźnienie dzwonienia wynosi 2 sygnały, ale podobno aparaty bezprzewodowe mają taki urok.
  Wielkie dzięki za odpowiedź.
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny dla użytkowników
  Jest jeszcze inny test, otóż czy gdy telefon zadzwoni, a słuchawka leży na bazie, to czy można podjąć rozmowę z chwilą podniesienia słuchawki z bazy? Z kolei, czy po skończonej rozmowie mozna ją rozłączyć kładąc słuchawkę na bazie?
 • Poziom 11  
  Ten test telefon przeszedł poprawnie, z chwilą podniesienia słuchawki z bazy nastąpiło przyjęcie połączenia i można było rozmawiać, natomiast po odłożeniu słuchawki na bazę połączenie zostało przerwane.
  Klawiatura nie działała również podczas połączenia.
  :?:Nie mam pojęcia, co z tym fantem zrobić.
 • Pomocny dla użytkowników
  Czyli aparat jest sprawny w zakresie odbierania połączeń. Ja jednak upierałbym się nad tymi gumkami, czy na pewno dobrze to sprawdziłeś? Nie wiem jaka jest Twoja wiedza "praktyczna". Teoretyk nie zawsze radzi sobie w praktyce. Być może, skoro jesteś pewien swego sprawdzenia, leży coś z czym sobie nie poradzisz, a może nawet nikt, bo leży procek. Gdyby był schemat, to moglibyśmy przeanalizować konkretnie, co można jeszcze sprawdzić. A może jest jakiś reset całkowity słuchawki i wtedy ponowne jej zalogowanie rozwiązałoby problem? Niech ktoś coś jeszcze doda od siebie.
 • Poziom 33  
  spotkałem się tez z tym że jeden z klawiszy zwierał styki-lub brud na płycie blokował wszystko-jeszcze raz przekonuje do przeczyszczenia płyty...jesli to nie pomoże uszkodzony scalak klawiatury -lub on ma brak zasilania
 • Pomocny dla użytkowników
  To fakt, że może jakieś pole stykowe być zabrudzone i wystarczy przetrzeć chusteczką higieniczną, aby przyciski zaczęły funkcjonować.
  Przypuszczam jednak, że autor tematu zauważyłby to od razu.
 • Poziom 11  
  No cóż rozebrałem drania kolejny raz, i ponownie przetarłem styki tym razem bęzyną ekstrakcyjną. Niestety bez efektu.
  Za to zauważyłem coś innego, niezależnie od stopnia naładowania akumulatorów słuchawka wskazuje rozładowanie. Za to na wpełni naładowanych akumulatorkach od myszki bezprzewodowej nie chciała się włączyć.
  W ogóle to te ładowanie coś szwankuje, ale jeszcze to sprawdzę.
 • Pomocny dla użytkowników
  Coś po lewej stronie w okolicy drugiego przycisku od góry wygląda podejrzanie to pole stykowe. Trudno mi to ocenić, ty możesz dokładniej.
 • Poziom 23  
  Być może masz przeżartą którąś z przelotek. Ja też kiedyś miałem problem z właściwym pokazywaniem stanu naładowania akumulatora i winna była właśnie przelotka. Jak słuchawkę rozebrałeś to nie było śladów korozji? Było widać jakieś zawilgocenie pod gumą klawiatury? "Przedzwoń" przynajmniej te przelotki, które są łatwo dostępne.
 • Poziom 11  
  Te pole stykowe trochę dziwnie wygląda, bo w jego środku jest otwór na diodę led podświetlającą przycisk.
  Przelotki, rzeczywiście trzeba by sprawdzić, ale na razie przymierzam się do odczytu pamięci eeprom. Słyszałem, że i z nią bywają problemy.
  Zamierzam wykorzystać PonyProg i układ Easy I²C Bus interface http://www.lancos.com/e2p/easyI2Cbus.gif. Zresztą o tym układzie było już na forum.
  Tylko problem w tym, że adapter musze najpierw przetestować i do tego musze kupić jakiegoś szeregowego epproma, aby nie uwalić telefonu.
  Zapewne to nic nie da ale przynajmniej sprawdzę co "siedzi" w eepromie.
  Co do stanu telefonu, to był czyściutki i suchy, przeważnie znajdował się w stacji bazowej więc nie był tak narażony na wypadki:D
 • Pomocny dla użytkowników
  Skoro jest tam dziura na leda to zwracam honor. Sam też chciałbym kiedyś na stare lata umieć zczytywać te pamięci. Jeżeli Tobie sie uda to może i ja się w to pobawię, a mam sporo różnych aparatów do przetestowania.
 • Poziom 11  
  Zamykam temat.
  Niestety próby nie przyniosły oczekiwanego efektu i telefon jak był zepsuty tak jest zepsuty. Zesłałem go więc na wieczne zesłanie do szuflady.
  Podam jeszcze, że szczytywanie eepromu udało się częściowo, to znaczy komunikacja między komputerem a pamięcią była jednak nie udało się poprawnie odczytać pamięci. Prawdopodobnie za długi przewód, zdaje się że nie powinien przekraczać 30 centymetrów.
  Może jak skończy się sesja jeszcze do niego zajrzę.
  Tak więc dziękuje wszystkim którzy mi pomogli, bez waszej pomocy nie zrobił bym nawet połowy.