Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kłopot z odpaleniem fiata ducato 2.8td z 2000r.

24 Gru 2005 22:53 6668 7
  • Poziom 10  
    mam fiata ducato 2.8 td z 2000roku.Chodził idealnie po wymianie akumulatora chwile chodził i zgasł.w kluczyku nie mam imobolaizera poprzedni właściciel mówił że jest ominięty ale wtryskiwacze podają rope świeca płomieniowa się żaży.Na pompie paliwowej mam dwa chyba czujniki -do pierwszego idzie jeden gruby brązowy przewód, ado drugiego ią dwa przewody niebieski i czarny.Jest jeszcze przy filtrze paliwa dwa czujniki jeden bosh-drugi-nawprost przewodupaliwowego,jest jeszczeelektrto zawór przy świecy żarowej chyba nie działa-przewód nie podaje napięcia.Nad akumulatorem są dwa bezpieczniki całe i niema żadnego czujnika oprucz siwej plastikowej skrzyneczki nie wiem do czego ona służy.Błagam o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TORUN
  • Poziom 18  
    zobacz jeszcze za akumulatorem jest wyłaczik bezwładnościowy moze podzcas wymiany aku ktos go puknał i wyskoczył, a jesli nie to to raczej bez podłączenia do kompa sie nie obejdzie.
  • Poziom 10  
    dzięki za poradę ale podpowiec mi jak on wygląda bo ja za akumulatorem mam tylko siwą skrzynkę, zieloną kostke z dwoma bezpiecznikami i połączenie dwuch przewodów czerwonych plusowych od akumulatora - połączone są one przetwornikiem bo pisze 32v
  • Poziom 18  
    Powinien byc na przegrodzie czołowej , po prawej stronie aku , jest czarny, dochodza dwa przewody chyba czarne z paskami, i trzeba to nacisnac z góry palcem, powinno słychac klik po wcisnieciu. Sprawdz też czy immo jest sprawne , czasem padaja po odłaczeniu aku.
  • Poziom 18  
    sprobuj jeszcze raz odlaczyc akumulator i podlaczyc
  • Poziom 2  
    dzięki za porade ale ta usterka to pasek rozżądu przeskoczyl
    i jak wiesz to pomóż mi ustawić rozżad bo nie mogę znaleść znaków na wale korbowym , reszta jest ustawiona
  • Spec od samochodów
    Komputer zgubił klucze to cały problem.