Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy sa przejsciowki z coaxial na optical?Yamaha 457, konfigu

25 Gru 2005 10:07 6788 13
  • Poziom 16  
    witam. Mam odtwarzacz dvd sony z wyjsciem cyfrowym coaxial, a amplituner yamaha 457 z dekoderem dolby digital ma wejscie optyczne, chcialbym to jakoś ożenić. Czy ktos juz wymyslil takie sprytne urządzenie jak przejsciówka coaxial<>optical?

P.S. amplituner ma wejscie cyfrowe coaxial ale tylko dla CD i gdy podlaczylem tam dvd nie rozpoznaje ze idzie dzwiek dolby digital i wogole nie gra. jak pozyczylem dvd z wyjsciem optycznym nie bylo zadnego problemu, amplituner sam rozpoznal dzwiek wielokanalowy.
  • Poziom 12  
    witam

po ci przejscie yamaha ma programowane wejscia cyfrowe i na 100% mozna zmienic z cd na dvd sam mam yamahe model 550 przedtem 350 i wiem ze tak jest.a z tym ze dzieku nie rozpoznal jak podlaczyles pod cd a przelaczony wzmak na dvd to nic dziwnego.poczytaj instrukcje,jak nie masz to gdzies na elektrodzie jest od jakiejs yamaszki troche starszej ale programowanie tak samo.

pozdrawiam:D

powinno pomoc to jest od 530
  • Poziom 16  
    dimas> probowalem przestawiac wejscia...

W opcjach manual settings jest ustawianie input , oryginalnie (1) jest na DVD , (2) DVD/catv chyba, (3) CD. Ustawilem (1) na CD a (3) na DVD. Po tym na pilocie jak wciskalem DVD to odtwarzalo mi DVD podlaczonego do wejscia digital coaxial CD , ale sygnalu DOLBY DIGITAL nie wykrywało :/ . chyba, ze cos jeszcze zle robilem...

Z tylu we wzmacniaczu sa 3 wejscia digital 2*optyczne i 1*coaxial z opisem CD.

P.S. jak podlaczylem pozyczonego DVD przez zlacze optyczne to samo wybralo dźwięk dolby digital, a przez zlacze coaxial do CD nie chce tego robić, jedynie wyswietla sie ikonka PCM i pomimo usilnych prob nie moge nic zmienic. Bylbym wdzieczny gdybys mnie poinstruował.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    a jak przelanczasz po kolei wejscia to jak pisze dvd auto, cd auto itd bo zeby wykrywal automatycznie dzwiek cyfrowy musi byc na auto ustawione(moze cos masz przestawione na dvd np wyjscie ustawione tylko na pcm albo cos)
  • Poziom 16  
    sprawdzalem na auto i nic. jak wybieram w filmie rodzaj dzwieku Dolby digital 5.1 to wtedy wogle nie mam dzwieku. jedynie jak wybralem w jednym z filmow dzwiek DTS to gral caly zestaw. DD5.1 jedynie byl odtwarzany przez optyczne.

Moze ktos ma taki lub podobny amplituner i niech sprobuje podlaczyc DVD przez digital coaxial zamiast CD i czy uda sie osiagnac dzwiek DD5.1, bardzo prosilbym o kombinacje ustawien, bo probowalem praktycznie wszystkiego i nie udalo mi sie.

Dodano po 2 [minuty]:

md napisał:
    Są takie złącza (przejściówki), jednak wszystko zależy od rodzaju sygnału na wyjściu Twojego DVD.

jak sprawdzic rodzaj sygnalu z DVD. Czy jest jakis podzial, poza COAXIAL/OPTICAL, bo DVD ma wyjscie coaxial.

Ile kosztuje taka przejsciowka?
  • Poziom 12  
    ciekawe to co piszesz.podlaczylem dzisiaj dvd(yamaha550) z wzmakiem(yamaha550) koaxialem i tak samo jak na optikalu.sprawdz ustawienia dvd(szegulnie ustawienia dzwieku digital zeby bylo ustawione na wszystkie a nie np tylko PCM)nie wiem jak ma 457 ale w 550 jak ustawie wzmak na direct stereo to nie ma dzwieku z dd5.1 ani dts.sprawdz kabel podlacz zwykla czincza ewentualnie ja tak mialem jak mialem za dlugi kabel koax z kompa do wzmaka to tez nie dekodowal dd 5.1.odlacz wszystkie inne zrudla dzwieku jak tv lub video zeby nie bylo sytuacji ze dzwiek z dvd jest z powrotu z tv np.ale stawiam na dvd.jak masz gdzie to sprawdz u kogos dvd swoje czy wszystko ok na innym wzmaku bendzie.
  • Poziom 16  
    sprobuje podlaczyć jakimś lepszym kabelkiem coax, moze pomoze.

w sumie we wzmacniaczu nie znalazlem jakichś dodatkowych opcji, zeby ustawiać wejście digital coax CD, mam tylko nadzieje, ze wzmacniacz ma mozliwość rozkodowania DD5.1 z tego wejścia, szczegolnie ze napisales ze u ciebie taka opcja dziala.

tutaj jest manual do tego amplitunera:

http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/av/english/re/RX-V457_U-1.pdf

Generalnie nie robie zadnych kombinacji, tylko w input selector ustawiam auto. moze znajdziesz jakąś opcję w tym manualu ktorą dodatkowo muszę włączyć zeby calosc dzialala?
  • Poziom 12  
    nie nie chodzilo mi o yamahe tylko o dvd sony moze tam cos jest poprzestawiane bo pisales ze pokazuje na wzmacniaczu ikone PCM i moze dvd player jest przestawiony na "TYLKO PCM" a nie na cyfrowe wyjscia sprawdz dvd player. a koax to koax wyjscie cyfrowe w standardzie SPDIF wiec musi dzialac.wedlug niekturych nawet lepszy jest koax jak optical bo optical pasmo obcina ale mniejsza z tym.
  • Poziom 16  
    w odtwarzaczu dvd jak wybiore w filmie dzwiek dd5.1 to na wyswietlaczu w odtwarzaczu pojawia sie znaczek DD, wiec chyba odtwarza. Z tym, ze wzmacniacz tego nie widzi :/ . co dzisiaj pookombinuje i odpisze jakie efekty.
  • Poziom 28  
    Hmm, a zrób prosty układ z tranzystorem i diodką LED, diodkę LED wsadź w gniazdo optyczne, stawiam że zajarzy :)
  • Poziom 16  
    dobry pomyslk z ta diodką :)

Mam pytanko, czy przesyl danych jest tylko w jedną stronę?? tzn amplituner nie wysyla nic do odtwarzacza dvd?
  • Poziom 16  
    problem rozwiązany:)

zaczalem grzebac w odtwarzaczu CD, wszedlem w jakies tajemne menu i bylo ustawienie domyslne, ze przy dzwieku z nosnika dolby digital ma zamieniac na jakis D-PCM , to dla amplitunerów bez dekodera. Przestawilem na Dolby digital i miodzik :) dziala tak jak trzeba.

Dzieki za wszystkie podpowiedzi!!!