Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam pytanie do speców od Car Audio dot. montażu zmieniarki

HipHopz71 25 Gru 2005 11:56 1538 6
 • #1 25 Gru 2005 11:56
  HipHopz71
  Poziom 10  

  Witam. Na allegro kupiłem zestaw Pioneera radio ze zmieniarką CDX-M30 i mam następujące pytanie:
  1) Gdzie najlepiej zainstalować taką zmieniarkę w samochodzie (Ford Escort)? W bagażniku czy może jest jakieś inne miejsce?
  2) W jakiej pozycji ją zamontować (pionowa, poziomo, pod kątem)i jak zaizolować od drgań żeby płyty dobrze się odtwarzały na naszych polskich dziurawych drogach (mój samochód ma trochę usztywnione/sportowe zawieszenie)?
  3) Czy przykręcenie jej za pomocą profili aluminiowych do oparcia tylnej kanapy to dobry pomysł?
  Z góry dziękuję za pomoc

  0 6
 • #2 25 Gru 2005 12:13
  kraz73
  Poziom 27  

  Zmieniarkę montuje się w dowolnym miejscu ograniczeniem jest tylko jej wielkość i dostępność do kieszeni na płyty. Nie ma też problemu pionowo czy poziomo, większość zmieniarek pracuje we wszystkich pozycjach, czasami trzeba tylko przestawić prowadnice. Jeżeli ma jeszcze dobre zawieszenie lub pamięć antywstrząsową to wytrzyma każdą dziurę włącznie z polskimi asfaltami.
  Przykręcić zmieniarkę możesz na cokolwiek, ważne żeby nie latała luzem po bagażniku/wnętrzu pojazdu. Nie jest to bezpieczne ani dla samej zmieniarki ani dla kierowcy/pasażerów.

  0
 • #3 25 Gru 2005 13:02
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Zmieniarka jest przystosowana do niemal każdego położenia. Montuje się ją tam, gdzie będzie do niej najwygodniejszy dostęp. Można montować ją pionowa, poziomo i pod kątem. Najczęściej trzeba wtedy oprócz przestawienia wsporników, odpowiednio ustawić sprężyny zawieszenia (pokrętło najczęściej dostępne po odkręceniu wsporników). Zmieniarkę możesz zamontować w schowku, pod fotelem (trzeba uważać by do środka nie sypały się zanieczyszczenia), we wnęce bagażnika (w nadkolu często jest płaska powierzchnia, można też wyciąć część platików i ją tam wsunąć) , na oparciu tylnego fotela (wtedy będziesz miał problemy jak będziesz chciał przewieźć jakis gabaryt i złożyć fotele), w sedanie dobre miejsce to "sufit "bagażnika.

  0
 • #4 25 Gru 2005 14:54
  HipHopz71
  Poziom 10  

  Dzięki za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie znajdują się te sprężyny zawieszenia? Czy mam rozkręcić całą obudowę zmieniarki?

  0
 • #5 25 Gru 2005 15:11
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Jak odkręcisz boczne wsporniki motażowe (plastkowe lub blaszane), to pod nimi, na środku boku obudowy będzie się znajdować pokrętło z nacięciem lub strzałką. I wokół literki H - horizontal (do pracy w poziomie) i V - vertical (do pracy w pionie). Należy ustawić to pokrętło/strzałkę w odpowiednią pozycję. Zazwyczaj jeszcze występują pozycje pośrednie (gdy np. przykrecasz zmieniarkę do oparcia fotela). Są oczywiście modele, które nie maja tego bajeru i całe regulacje odpadają.

  0
 • #6 26 Gru 2005 14:38
  crazy_88
  Poziom 42  

  fajnym miejscem na zmieniarke by bylo wykorzystanie schowka lub wsadzenie jej pod przednie siedzenie tak jak stanardowo jest w focusach z 97 roku

  0
 • #7 26 Gru 2005 20:15
  HipHopz71
  Poziom 10  

  Wielkie dzięki za pomoc. Zainstalowałem zmieniarkę pod siedzeniem pasażera. Za trzy dni jadę na sylwestra więc sprawdzę jak spisze się w drodze. Temat zamykam.

  0