Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini siłowniki elektryczne

Cichy_PL 25 Dec 2005 11:56 8617 3
    Cichy_PL
    Level 2  
    Witam, mam pytanie czy istnieją i gdzie można kupic mini siłowniki elektryczne o długosci 10-15cm. Chce zbudowac ręke która będzie ruszać palcami.do przyciągania palców do dłoni potrzebuje siłowników ale takich małych.Chyba że istenieje inne rozwiązanie niż siowniki
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Są jeszzce siłowniki pneumatyczne o bardzo wielu rozmiarach. Dominują one w automatyce przemysłowej.
    Najprostszy siłownik elektryczny zrobisz sobie z silnika, do si którego doczepisz długi gwintowany pręt, a na tym pręcie zamontujesz nakrętkę połączoną z ramieniem. I jeśli będziesz kręcił silnikiem, to nakętkla będzie się przesuwać po gwincie i wsuwać/wysuwac ramię.
    submariner
    Level 32  
    Dlaczego nie chcesz zrobic tak jak to jestu człowieka? Mam na mysli scięgna- ciegna wtedy bezproblemu mozesz uzyc silownikow np z samochodowych zamkow centralnych oczywiscie sa rozwiazania laboratoryjne wykorzystujace pole magnetyczne lub ciekłe magnesy czy nawet takie pneumatyczne seldelki , ktore raz sa kólkami po nadmuchaniu i skracaja sie albo po wypuszczeniu powietrza rozciagaja sie zwiiekszajac dlugosc ale zapewne staniesz przedproblemami trwalosci i materiałow dla takich rozwiazan - chyba ze to ma byc praca dyplomowa to na pokaz wystarczy .
    pndemon
    Level 19  
    nie polecam hydrauliki ani pneumatyki, ciężko tym sterować, ze względu na nieszczelności, ja raczej bym obstawał za cięgnami tak jak kolega wyżej radzil