Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini siłowniki elektryczne

25 Gru 2005 11:56 8431 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam pytanie czy istnieją i gdzie można kupic mini siłowniki elektryczne o długosci 10-15cm. Chce zbudowac ręke która będzie ruszać palcami.do przyciągania palców do dłoni potrzebuje siłowników ale takich małych.Chyba że istenieje inne rozwiązanie niż siowniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Są jeszzce siłowniki pneumatyczne o bardzo wielu rozmiarach. Dominują one w automatyce przemysłowej.
    Najprostszy siłownik elektryczny zrobisz sobie z silnika, do si którego doczepisz długi gwintowany pręt, a na tym pręcie zamontujesz nakrętkę połączoną z ramieniem. I jeśli będziesz kręcił silnikiem, to nakętkla będzie się przesuwać po gwincie i wsuwać/wysuwac ramię.
  • Poziom 32  
    Dlaczego nie chcesz zrobic tak jak to jestu człowieka? Mam na mysli scięgna- ciegna wtedy bezproblemu mozesz uzyc silownikow np z samochodowych zamkow centralnych oczywiscie sa rozwiazania laboratoryjne wykorzystujace pole magnetyczne lub ciekłe magnesy czy nawet takie pneumatyczne seldelki , ktore raz sa kólkami po nadmuchaniu i skracaja sie albo po wypuszczeniu powietrza rozciagaja sie zwiiekszajac dlugosc ale zapewne staniesz przedproblemami trwalosci i materiałow dla takich rozwiazan - chyba ze to ma byc praca dyplomowa to na pokaz wystarczy .
  • Poziom 19  
    nie polecam hydrauliki ani pneumatyki, ciężko tym sterować, ze względu na nieszczelności, ja raczej bym obstawał za cięgnami tak jak kolega wyżej radzil