Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz MP3 yampp-3

02 Cze 2002 21:19 14245 72
  • Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Bardzo kuszący projekt. Z wrodzonego lenistwa i obrzydzenia do trawienia płytek na razie nie będę tego robił ale jeśli znasz sposób na ściągnięcie płytek to pewnie bym się skusił. Dzięki za info.
    SławeK
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Irek, kupiłeś tam zestaw?? Chip chyba jest niezaprogramowany, nie? Też się tym interesowałem niedawno...chyba zestaw nr.3
  • Poziom 19  
    W jakiej cenie mają płytkę i ten scalak?
    I jakbyś mógł to podaj namiary na tą fimę.
    Pozdrawiam Sławek.
  • Poziom 43  
    Czytałem we wstępniaku do EP że dostali licencję autora na własny projekt
    i we wrześniu będą go publikować. Może warto zaczekać. Tylko że jak ich znam to kit będzie w listopadzie a w pażdzierniku druga część artykułu.
    SławeK
  • Poziom 17  
    Ja zmontowałem i używam od ponad pół roku.Chodzi nawet nieźle.

Pozdr.
  • Poziom 43  
    Irku!
    Gdzie i jak to kupić?
    Moźe na długie letnie wieczory złożyłbym sobie.

SławeK
  • Poziom 43  
    Dostałem ofertę z cenami, szkoda że nie ma najnowszej wersji, tylko starszą. Zbieram kasę.

SławeK
  • Poziom 12  
    Ej to ten kiT MP3 playera kosztuje poniżeej 200 zeta? a co z podłączeniem do USB?
  • Poziom 43  
    O ile pamiętam USB mają późniejsze wersje.

SławeK
  • Poziom 12  
    jednak w yamppie3 wystepuja pewne problemy z procesorem, dokladnie sprawa polega na tym ze atmel wycofal z produkcji procesor 90s8515 ktory zostal zastapiony przez atmega8515 co sprawilo ze wystapily pewne klopotow z zaprogramowaniem yamppa
  • Poziom 18  
    Miedzy innymi dlatego wraz z nowa wersja - "Yampp3/USB" procz dodania obslugi USB zmieniono m.in. procka na mega161. Nie wiem czy MIS nie zastanawia sie nad zmiana procka na mega162 do nowego firmware'u :?

Kolejna sprawa Yamppy nie dziela sie na zestawy 1, 2, 3 itd. Te cyfry oznaczaja poprostu kolejne wesje rozwojowe Yamppa. 1 i 2 to stare dzieje i chyba nie wyszly poza faze prototypow. Yampp3 juz jest zastapiony nowsza wersja Yampp3/USB, Yampp4 mial zastapic Yamppa3 ale nigdy nie wyszedl poza faze prototypu, Yampp7 jest to miniaturowy player na karty pamieci.
    W tej chwili wiec sa tylko 2 wersje rozwojowe i kontynuowane:
    1) Yampp3/USB - player z obsluga dyskow i CD-ROMow
    2) Yampp7 - miniplayer na karty pamieci (CF, MMC)

A tu adres do sklepu z czesciami do Yamppow: http://www.softcom.gda.pl/Yampp
  • Poziom 12  
    jesli chodzi o softcom to trzeba na nich uwazac pisza ze termin realizacji zamowienia to 3dni (dla yamppa 3) a ja czekalem prawie 3TYGODNIE az wreszczie po kilku telefonach laskawie przyslano mi czesci, kompel z klasy czekal miesiac na yamppa 7
  • Poziom 12  
    apropo czesci to teraz zauwazylem ze "zapomnieli" mi poslac diody LED, oczywiscie nie zapomnieli pobrac naleznosci za nie, powtarzam panowie: zeby zamawiac cos w softcomie trzeba miec anielska cierpliwosc
  • Poziom 26  
    Witam

interesuje mnie czy ktoś może w yampp3 /usb zamontował dysk twardy i czy urzywa takiego rozwiązania ? Czy są jakieś problem z obsługą róznych firm albo jakiś limit pojemności (np czy wykryje np dysk 40Gb)
  • Poziom 12  
    Witam! właśnie buduję yamppa 3/USB jako pracę dyplomową. części zalatwiałem w firmie softcom. coprawda tak jak już ktoś wcześniej napisał musiałem trochę na nie poczekać, ale za to doszły wszystkie i już wziąłem się za budowę. muszę jeszcze wszystko zaprogramować. mam nadzieję że odpali za pierwszym razem. jak mi się to uda to dam znać.
  • Poziom 12  
    a tak swoją drogą... do yamppa podłącza się twardziel 2,5. wie może ktoś jak zrobić przejściówkę z 2,5 na 3,5 ??
  • Poziom 12  
    dzięki za opis przejściówki do twardziela. jeśli chodzi o lutowanie elementów SMD to też się tego obawiałem. szczerze mówiąc to da się to zrobić tylko dobrą oporówką z cienkim grotem i regulacją temperatury. po złożeniu całego yamppa wypracowałem sobie parę metod:
    1. lutownicę najlepiej ustawić na ok 300 stopni. cyna się wtedy szybko topi i w ten sposób skracamy do minimum kontakt elementów z lutownicą.
    2. małe elementy takie jak rezystory i kondensatory lutuje się najlepiej w taki sposób, że najpierw na jednym z pól lutowniczych robimy kroplę cyny. potem ją roztapiamy grotem i przykładamy pincetą lutowany element. jak już wszystko jest równo to lutujemy drugą stronę. jeśli chodzi o rezystory do fajnie wygląda jak po lutowaniu odeśsiemy nadmiar cyny (tylk bez przesady żeby nam elementy nie poodpadały :D).
    3. jeśli chodzi o scalaki to łapiemy do płytki jakieś 2 przeciwległe nóżki. ustawiamy równo scalak i lutujemy resztę.
    4. elementy przewlekane każdy chyba wie jak się lutuje :P
  • Poziom 12  
    jeśli masz płytkęz softcomu to raczej nie masz się co bać odklejających się ścierzek. płytka wykonana jest bardzo solidnie i na szczęście mi nic nie odlazło :) a wracając do lutowania to trzeba się tylko kierować zasadą: najpierw najmniejsze elementy a potem największe. ściągnąłem już schemat programatora ISP i jak czas pozwoli to będę się brał za programowanie. poza tym na allegro znalazłem dosyć ciekawy wyświetlacz który możnaby podłączyć do yamppa: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33995541
    jak już ruszy yampp wezmę się za końcówkę mocy. postaram się co jakiś czas wrzucać jakieś schematy. Pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    mam male pytanko, mianowicie czy ktos zrobil yamppa3 ale z procesorm ATmega8515, ktory z racji wycofania 90s8515 zastapil tegoz avra, pytam dlatego, ze kumpel rowniez skladal yamppa3 i mial klopoty z zaprogramowaniem ATmegi, (ja jeszcze nie doszedlem do programowania procka jestem na etapie lutowania scalakow), osobiscie zastanawiam sie nad tym czy najpierw nie zaprogramowac procka przez stk i jakiegos nowszego ponyproga a puzniej jak wszystko przebiegnie pomyslnie dopiero wlutowac atmelka do yamppa - zeby zaoszczedzic sobie klopotow z ewentualnym wylutowywaniem