Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor, który niszczy karty graficzne??

25 Gru 2005 16:13 2255 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam taki problem, jakieś miesiąc temu zepsuła mi się karta graficzna, nie puszczała obrazu na wyjście. Stwierdziłem zdaża się, karta juz miała swoje lata. Wiec kupiłem nową i po włożeniu do komputera, uruchomiłem i ten sam problem, nowa karta znowu padła (jedyne co działało na niej to wiatraczek;)) i to przy włączeniu komputera...pomyślałem,że to jakaś część w komputerze pali każdą kartę graficzną...może płyta główna, albo coś w tym rodzaju....ponieważ potrzebowałem komputer do pracy, przedwczoraj pożyczyłem od go znajomego i działał, aż do dzisiaj...znowu to samo, w komputerze kolegi też spaliła się karta graficzna...i teraz mam pytanie, czy takich destrukcyjnych czynności może dokonywać monitor, ponieważ jest to jedyna część wspólna, która łączyła te wszystkie trzy karty graficzne....Monitor jaki posiadam to Fujitsu Siemens C17-7 i jest podłączony do komputera analogowym złączem D-Sub 15pin, czyli tym zwykłym, niecyfrowym;)

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 40  
    Ja bym szukał przyczyny w komputerze bo monitor LCD aby uszkodził grafikę to jest mało prawdopodobne jeżeli te grafiki są uszkodzone to trzeba by było sprawdzić co się uszkodziło.
  • Poziom 2  
    Też mnie się wydaje, że jest to mało prawdopodobne, ale jedyną rzeczą, która łączyła te dwie, ostatnie zepsute karty był monitor LCD i dane z dysku nic poza tym. Więc wydaje mi się, że w grę wchodzi, albo monitor, albo wirus (ale jak napisałem na grupie dyskusyjne alt.pl.comp.wirusy, czy wirus może zepsuć kartę to napisano mi, że jestem głupi i tyle...:))...jak można samemu zdiagnozować, co w karcie jest uszkodzone?
  • Spec od monitorów
    jesli monitor bylby uszkodzony tak aby powodowac uszkodzenie karty musialy by byc przebite diody na wejsciach h-sync i v-sync monitora - niektore monitory nie maja nawet takich zabezpieczen i predzej uszkodzic monitor niz karte
    ale jesli - sprawdz czy masz jakiekolwiek przebiegi na wspomnianych pinach karty graficznej
    czy bios ja widzi
    jesli ma wyjscie telewizyjne to jest szansa ze bez podlaczonego jakiegokolwiek monitora wygeneruje obraz na wyjsciu telewizyjnym (to jest puki windows sie nie zdazy zaladowac i to wyjscie wylaczyc)
  • Poziom 30  
    Wg mnie moga byc dwie przyczyny:
    niepodlaczony ekran wtyku monitora - jesli przylaczasz monitor przy dzialajacym kompie a najpierw polacza sie piny sygnalowe to moze pojawic sie na nich spore napiecie wzgledem masy
    i druga malo prawdopodobna . kiedys byla
    taka seria kart ktora na normalnie nc pin 9 vga miala wyprowadzone 5V i zdarzaly sie monitory ktore mialy ten pin podlaczony do masy