Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie rowerów-modernizacje, naprawy, tuning, własne konstrukcje.

rex999 08 Maj 2008 07:23 338384 915
    bandzior2
    Poziom 26  
    Ja planuje w wakacje zamontować 1 neon pod ramą, 1 pod łańcuchem, 1 po drugiej stronie łańcucha, kolorowe wentle i może jakiegoś halogena na przodzie :)
  • Zasilacze UPS
    ZmeczonY
    Poziom 1  
    A może by do takowego alternatora z dynama podłączyć jakowyś akumulatorek na 6V?? Mielibyśmy wtedy oświetlenie rowerka na światłach stopu a w czasie jazdy doładowywanie :)!! Pozdrawiam i co o tym sadzicie?
    Wargol89
    Poziom 10  
    "PrezesGT" powiedz mi jak zrobiłeś te migające diody super to wygląda RESPEKT dla Ciebie:)

Dodano po 4 [godziny] 46 [minuty]:

Szczerze mówiąc to bawię się co lato w tuning co róż innego roweru ostatnim jakim jeździłem miał ok 3 metrów długości i często policja mnie zatrzymywała za niebieskie światełka albo po prostu z ciekawości co nowego zamontowałem:)a tak to miałem zamontowane bardzo dużo diod(większość niebieskie), sprzęt audio naprawdę który grał bardzo głośno(mam sposób) :) a tak to miał jeszcze światła długie i krótkie które naprawdę ostro dawały tylko szkoda że zdjęć nie porobiłem:( mam parę ciekawych pomysłów i w to lato mam nadzieję że powstanie kolejna "maszyna" na którą niejeden przechodzień się spojrzy:) Pozdrawiam wszystkich maniaków tuningu rowerowego i czekam za odpowiedzią od "PrezesGT"

Dodano po 2 [minuty]:

Do: "ZmeczonY" bardzo dobry pomysł tylko czy ja wiem czy takie coś wypali??nie próbowałem jeszcze, ale naprawdę ciekawy pomysł:) Pozdro
    djhitman3
    Poziom 1  
    Siema!!! Ja też uwielbiam tuning roweru :) Przy swoim zamontowałem radio SONY (było stare, ale sam je naprawiłem, było praktycznie do kasacji, ale kilka nowych części i śmiga) na baterię 6x paluszki 1,5 V i głośnik 3W. Moc jest ogromna :) Jeszcze posiadam neony pod przednimi korbami. Choć rower jest z 2000r ale śmiga. Np. dziś ścigałem się ze skuterem kolegi, na którym prędkościomierz wskazał 84 km/h wygrałem wyścig. Odbywał się on na 500 metrów Mam 16 lat, a miesiąc temu porwałem sprężynę w koniku podczas DRAG'u :) Aha jeszcze posiadam elementy tuningu typu rysunki które sam robię markerem. Jak coś nowego wymyśle, to napiszę :) pozdro
    Wargol89
    Poziom 10  
    djhitman3 wrzuć jak możesz jakieś fotki Twojej bryki:D Pozdro dla maniaków tuningu rowerowego :D
    pawel01
    Poziom 24  
    Ja do mojego składaka wigry 125p co ma radyjko doczepiłem oświetlenie na wentle, pod ramą, pod siodłem 2 czerwone, na śrubach od przedniego i tylniego koła kioerunki z przidu na kierownicy szereg diód białych około 40 i lampka z komarka o mocy 15 watt i światło sopu
    wszystko zasilam bateriami z laptopa , te baterie sa takie małe że zmieściłem je w ramie i do tego dynamo podłączone i ładuje przy okazji te baterie.
    A bez dynama po full naładowaniu bateria trzyma około 30 minut a bez lampy z komara i radia 2 godziny.
    Wargol89
    Poziom 10  
    Wrzucajcie fotki swoich "bryk" Pozdro dla maniaków tuningu :)
  • Zasilacze UPS
    bandzior2
    Poziom 26  
    Ma ktoś pomysł na zrobienie oprawy do halogenika co się na suficie montuje 12V 50wat?
    kotuniunia
    Poziom 29  
    Ja bym tego nie stosował. Lepiej za małe pieniądze kupić oprawę od malucha lub "wysępic" na złomie i tam wchozi ci cała gama żarówek a skończywszy na H4
    bandzior2
    Poziom 26  
    Chodzi Ci o lampę cofania? Wieśniacko wygląda. Wolałbym jakiegoś halogenika uniwersalnego
    kotuniunia
    Poziom 29  
    Nie cofania, reflektor przedni ,przecież do cofania nie wstawisz żaróek H4 , a oryginalnie w tym reflektorku przednim siedzą bodajże 12V50/55w albo 45/50W ,lub H4 55/60W a halogenik sufitowy to sie nadaje do oślepiania kierowców (chyba że masz to zamiar czynić i tak jak niektórzy teraz przez złe ustawienie nagminne psują innym wzrok i to przy tej debilnie skonstruowanej ustawie o swiatłach mijania cały rok!) A poza tym halogenik sufitowy nie ma homologacji do tego typu zastosowania.
    mariuz
    Poziom 32  
    kotuniunia napisał:
    A poza tym halogenik sufitowy nie ma homologacji do tego typu zastosowania.

samochodowy zamontowany na rowerze też NIE ma homologacji.
    To tak, jakbyś wstawił xenony (homologowane) do malucha. Montaż niefabryczny = brak homologacji. Znaczy się nie chodzi o to, że ma montować fabryka, ale homologacja dotyczy nie tylko lampy, ale też tego, w czym i w jaki sposób jest montowana...
    kotuniunia
    Poziom 29  
    Ok ale przynajmniej jak ją ustawi to nie oślepia
    Madrik
    Moderator Robotyka
    schnelltot napisał:

To tak, jakbyś wstawił xenony (homologowane) do malucha. Montaż niefabryczny = brak homologacji.

Xenony to nazwa potoczna. Pod tą skromną nazwą kryje się cały system zasilania lamp wyładowczych, ich stabilizacji, chłodzenia i skupienia światła.
    Tzw. zestawy tuningowe do zamiany zwykłych lamp w xenony, albo niebieskie żarówki, działają na takiej samej zasiadzie, jakbyś w samolocie otoczył śmigło rurą blachy i chwalił się, że masz silnik odrzutowy.
    Niekoniecznie musi to być montaż fabryczny, by mieć homologację.
    Co zaś do malucha, to słyszałem, że lepsze są reflektorki od Łady, albo od Dużego Fiata. Maluchowskie są dziadowskie, i nawet z dobrą żarówką dają żałosne światło.
    mariuz
    Poziom 32  
    Wyjaśniłem, o co mi chodziło z tym "fabrycznym" montażem ;)

O xenonach co nieco wiem, bo po prostu musiałem się dowiedzieć :) I wiem, ze to nie są H4 i wymagają wysokiego napięcia :P I te zestawy tuningowe też nie mają homologacji zazwyczaj :/
    peterp194
    Poziom 11  
    bandzior2 napisał:
    Chodzi Ci o lampę cofania? Wieśniacko wygląda. Wolałbym jakiegoś halogenika uniwersalnego

Wieśniacko:?:
    Wrzucę kilka fotek to się przekonamy....
    peterp194
    Poziom 11  

Proszę bardzo :D

Ta niebieska izolacja trochę słabo wygląda ale innej nie miałem. Przepraszam za słabą jakość zdjęć - mam stary aparat. To zdjęcie na którym wyraźnie jestem oddalony od roweru jest z odległości ponad 20 m.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    dawidc1994
    Poziom 9  
    Ja mam fajny rowerek. Mam pociete dwie ramy i zespawane tak, ze powstal rower prawie o dlugosci fiata 126p. i z przednim kolem 16, a tylnim 24. Mam tam siedzenie z oparciem, czyli jedzie sie na siedzaca, a raczej prawie na lezaco. Jaes duza wygoda. Zamowilem z allegro neonki:
    -na kola- po jednej szt. na kolo
    -pod rame-2 szt.
    -pod siedzenie-1 szt.
    -na tylnim oparciu sedzenia-3 szt.
    Wszystko mam podlaczone pod stacyjke, wiec bez kluczyka ani rusz.
    W planie ma jeszcze zrobic dwa czerwone neony z tylu zgiete w ksztalt okregu, tak aby wygladaly jak swiatla, oraz tak samo z przodu, tylko ze o kolorze niebieskim, lub UV.
    A drugi moj plan to mala atrapa rury wydechowej, z ktorej wydobywa sie ogien. Znajomy kupil takie cos z allegro, wyrabiscie to wyglada. Ale to dopiero jak bede mial fundusze na strate.

Narazie przy rowerze mam wszystko nieestetycznie, ale to sie wkrotce zmieni!!!!
    pawel01
    Poziom 24  
    Fajny patent chyba zrobię sobie taki ale na silnik spalinowy.
    bart807
    Poziom 12  
    zastanawiałem się czy założyć nowy temat (żeby dotarł do szerszego grona), czy jednak nie,
    ale skoro nie ma typowo działu rowery, a tu piszecie o oświetleniu na całkiem poważnym poziomie, to podepnę się tutaj (najwyżej później przeniosę)

mianowicie od niedawna posiadam przednią lampę halogenową lumotec oval senso f-my bush-muller [jest to halogen z włacznikiem i czujnikiem jasności światła
    otoczenia-sama się włacza kiedy jest ciemno].

Z oględzin wynika że różni się ona od wersji oval senso plus jedynie brakiem kilku (max kilkunastu) elementów smd na płytce i goldcap'a (jak przypuszczam 1,0F 5,5V)

oval senso plus posiada tzw 'standlicht' [z niemieckiego] czyli światło postojowe (od tego jest w/w goldcap), ale chyba coś jeszcze, bo na płytce jest dość sporo pustego miejsca z punktami lutowniczymi

tu zwracam sie z prośbą-pytaniem czy ktoś posiadający oval senso plus mógłby mi podesłać ostre zdjęcie dolnej strony płytki (tej widocznej po zdjęciu klosza) bądź rysunek odręczny z usytuowaniem elementów smd i napisami na nich się znajdującymi

dotychczasowe poszukiwania schematu spełzły na niczym
    jednakże natrafiłem przy okazji na wiele ciekawych stron (linki poniżej) niestety nigdzie nie znalazłem "mojej" lampki :(

http://www.nscl.msu.edu/~daniel/sreg.htm

http://www.led-treiber.de/html/dynamo-treiber.html

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=166519&highlight=Myo

http://www.pilom.com/BicycleElectronics/BicycleElectronics.htm

a tu najbardziej wypasiona strona - szczęka mi opadła

http://www.enhydralutris.de/Fahrrad/Beleuchtung/

niestety po niemiecku, ale dobrze że w ogóle jest

Dziękuję i pozdrawiam ;)
    wsxcde
    Poziom 11  
    W ostatnim linku jest schemat lampki Dtoplight Plus i częściowy Oval Plus. Nie mógłbyś tego jakoś zaadaptować?

Pozdrawiam.
    peterp194
    Poziom 11  
    Sprzęcik pro tylko i w jednym z linków zauważyłem lampę halogenową tylko pytanie - jak zaoszczędzić na pobieraniu energii??
    bart807
    Poziom 12  
    wsxcde napisał:
    W ostatnim linku jest schemat lampki Dtoplight Plus i częściowy Oval Plus. Nie mógłbyś tego jakoś zaadaptować?

raczej nie chciałbym adaptować tylko dołożyć to, czego brakuje, bo adaptując mógłbym coś zepsuć (nie zawsze ulepszanie daje dobre wyniki, przynajmniej ja tak uważam)
    bandzior2
    Poziom 26  
    jak zrobić, żeby lampka diodowa tylnia 3 lub 5 diód włączała się podczas hamowania?
    jgrupa
    Poziom 15  
    Do hamulca przyczepić włącznik lub ewentualnie do linki hamulcowej. Musiałbyś to jakoś mechanicznie rozwiązać.