Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nierówna praca silnika lanos 16+gaz

26 Gru 2005 01:12 8949 9
  • Poziom 10  
    lanosik 98r 1,6 gaz ok 90tyskm na gazie ok 65tys.
    samochodzik nie rowno pracuje na wolnych obrotach skacze od 900 do ok 600 az zgasnie :( nie jest tak zawsze pojezdzi tydzien dobrze i znow sie tak dzieje potem znowu ok az pewnego pechowego dnia znow zaczyna nierowna prace i gasnie pomocy!!!
  • Poziom 19  
    Dobrze wyczyść silniczek krokowy wolnych obrotów i oczywiście kanały w przepustnicy.
  • Poziom 10  
    ja miełem kiedyś taki problem z golfem IV na gazie przy tankowaniu gazy jakiś paproch sie dostał i takie same miałem kłopoty odałem do serwisu i przeczyścili filtry kosztowało mie to 30zł i niemałem już wiecej kłopotów

Dodano po 14 [sekundy]:

cc
  • Poziom 12  
    co byś sie za duzo nie napracował najpierw zczytaj błędy kompa(jeśli takie są) a potem bierz sie do roboty.Falowanie obrotów może być skutkiem wielu usterek.pozdrawiam
  • Poziom 12  
    nie napisales czy na gazie tylko , czy na benzynie też , jeśli i na gazie i na benzynie to jeśli skakanie jest dość gwałtowne tak że obroty spadają przez sekunde jak by gasł i po sekundzie wraca i zaraz znowu tak - to cewka !!!, jeżeli długo (kilka sek to prawdopodobnie pracuje na 3 cyl - obroty 600, za chwile wraca na 900 - 4-cyl) to przewód albo świeca, a jak to dzieje sie tylko na gazie to wtryskiwacz.
  • Poziom 30  
    Dosc czesto w lanosach szwankuja silniki krokowe, sprawdz czy ten sam objaw wystepuje na benzynie jesli nie to instalacja do regulacji, ewentualnie do sprawdzenia reduktor.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    NA BENZYNIE JUZ OD KILKU LAT PRAWIE WCALE NIE JEZDZE ALE NA BENZYNIE IDZIE OK DOPUKI NIE PUSZCZE NOGI Z GAZU WTEDY SZARPIE JAK GLUPI. NA GAZIE ZNOWU MA WLASNIE TAKIE NALOTY ZE PRACUJE NIEROWNO ALE W DNIU W KTORYM PISALEM TEN POST TAK SIE DZIALO A NA DRUGI DZIEN RANO JUZ BYLO PO PROBLEMIE I JEZDZE JUZ TAK DO DZISIAJ I JEST OK TYLKO ZE WIEM ZE KTOREGOS DNIA ZNOW SIE POPSUJE :( NIE WIEM JAKA JEST TEGO PRZYCZYNA BO POPROSTU BYC DOBRZE KROKOWIEC BYL CZYSZCZONY JUZ KILKA RAZY I NIC Z GORY DZ ZA POMOC
  • Poziom 1  
    najprawdopodobniej wszystko zależy od wiązki przewodów i specyficznych końcówek wtyczek. Jeśli samochód tak chodzi spróbujcie poruszac mocno przewodami (wiązka HF FB czy coś w tym rodzaju). Miałem podobne problemy, w serwisie poprawa trwała 0,5 h - samochód pracuje normalnie na gazie, benzynie. (nic nie wymieniono, nic nie czyszczono - problem tkwi podobno w "pinach", jeśli brak styku resetują sie ustyawienia komputera (Lanos 1,4)
  • Poziom 1  
    Mam to samo, przeczyść przewody od czujnika temperatury, silnika krokowego, czujnika położenia przepustnicy, wtryskiwaczy oraz te w czarnej puszce z lewej strony silnika pod szybą. Ja używałem płynu do osuszania przewodów i połączeń nie izolowanych.
  • Poziom 10  
    jeżeli masz te problemy na benzynie i na gazie to może to być wina silnika krokowego przy przepustnicy a jeżeli tylko na gazie to masz złe ustawienia szybkości pracy attuatora w komputerze od gazu.