Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz CONCORD CA2075 MOSFET

26 Gru 2005 02:09 2207 6
 • Użytkownik usunął konto  
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 30  
  Cóż wzmacniacz się pospuł, dokonaj podstawowych pomiarów, a jeśli nie umiesz to zanieś wzmacniacz lepiej do kogoś kto się zna i zrobi Ci to za parę drobnych.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 43  
  Zanim zaczniesz pisać takie posty pomyśl trochę. Kolega zwraca Ci uwagę że do naprawy takiego sprzętu potrzeba doświadczenia. Jeśli zaczniesz się na nim uczyć to potem to jeśli go jeszcze ktoś odratuje to będzie miał wiele trudniej a cena napewno wzrośnie.

  A myślisz że ktoś zna taki wzmacniacz na pamięć żeby po objawach określić uszkodzony element ? Założę się że nie znajdziesz nawet nikogo kto by widział schemat tego wzmacniacza.
  Po objawach można podejrzewać przetwornicę lub stopień mocy, bez pomiarów się nie obejdzie. Trzeba znaleść wyjścia przetwornicy, odłączyć obciążenie, podłączyć obciążenie zastępcze i mierzyć.
  Tylko kompletny laik wkłada większe bezpieczniki niż przewidział to producent, zamęczasz w ten sposób sprzęt i jeśli przetwornica, która zwykle jest najtrudniejsza w naprawie przed tym nie padła to po takim zabiegu miała spore szanse.
  Nie licz na to że ktoś Ci pokażę paluszkiem uszkodzony element a Ty zaoszczędzisz na naprawie, nie ma tak dobrze a serwisanci nie przepadają za takimi klientami, stąd takie reakcje.

  SławeK
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 30  
  Skoro przetwornica jest sprawna to zmierz stopień końcowy, czy tranzystory mocy nie są zwarte.
 • Użytkownik usunął konto