Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm - Super Forteca-Odcięcie zapłonu

26 Gru 2005 09:31 2492 7
  • Poziom 10  
    Witam. Założyłem alarm do GOLFA II 91 r. 1,6 benzyna. Alarm to Super Forteca. Wszystko działa OK. otwiera i zamyka centralny wszystko GIT, ale… nie wiem pod co podłączyć odcięcie zapłonu.
    Widać na zdjęciu schematu wychodzą po prawej 2 kable (czarny gruby), jeden dochodzi do wyjścia styków przekaźnika a drugi do blokady zapłonu. Podłączał ktoś może odcięcie zapłonu w GOLFIE II i pamięta które to kable?? proszę o poradę. Dziękii!!

Link do fotki schematu:
    http://img476.imageshack.us/img476/9992/img78515gn.jpg
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Pompa paliwa - brązowo/żółty od skrzynki bezpieczników przy niebieskim przekaźniku.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    jaro03 napisał:
    Pompa paliwa - brązowo/żółty od skrzynki bezpieczników przy niebieskim przekaźniku.

hm... dalej nie wiem jak to podłączyć.. Ta odpowiedź mi nic nie mówi. Z alarmu wychodzą 2 kable na odcięcie zapłonu i proszę o pomoc który do którego podłączyć aby było dobrze. Dzieki!
  • Poziom 15  
    Przecinasz kabelek, który Ci napisałem. Zrobią Ci się wtedy dwie końcówki, do jednej podpinasz jeden czarny kabelek, a do drugiej drugi. Przed przecięciem kabelka wyciągnij ten przekaźnik na uruchomionym silniku i zobacz czy zgaśnie. Jeśli masz gaz robisz to oczywiście na benzynie.
  • Poziom 27  
    Jeżelimasz gaz to odcięcie pompy paliwa nic nie da bomożna go będzie zapalić na gazie.
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Jak w aucie jest gaz można odciąć + postacyjkowy z przełącznika go gazu (najczęściej wewnątrz niego wbudowany jest moduł sterownika gazu, który steruje elektrozaworem gazu i benzyny).
  • Poziom 10  
    no Własnie o to chodzi, że jest GAZ. Odcięcie tego przekaźnika do sterowania nic nie da, ponieważ po wyciągnięciu tego przekaźnika z kostki np. gdy jest przestawione na gaz to odpali i tak na gazie, jak na benzynie to odpali na benzynie. Proszę o poradę pod który kabelek się wpiąć w stacyjce aby odłączyć prądw stacyjce. Dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Przetnij kabel od stacyjki na którym pojawia się +12 po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon i nie zanika przy rozruchu. Oczywiście tniesz go z daleka od stacyjki.