Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odbiorem kablówki na drugim telewizorku

jahur 26 Gru 2005 16:14 2322 10
  • #1 26 Gru 2005 16:14
    jahur
    Poziom 17  

Sąsiad ma telewizje kablową i jest pewien problem.Kabel od kablówki ma podłaczony przez trojnik do telewizora.Z trojnika poprowadził inny kabel do drugiego pokoju żeby córy miały co ogladac i tu pojawiłsie problem,poniewaz po podłaczeniu kabla od drugiego telewizora do trojnika obraz na telewizorze głównym sie załamuje,nie mozna odczytac w sumei całego obrazu a po odłączeniu kabla obraz jest świetny.
    Co to jest za powód?Czy oni z kablowki wysyłaja jakis sygnał zeby nie odbierac na innym telewizorze czy cos maja pochrzanione w podłączeniu?Moze trójnik jakis dziwny?A moze jakiś dodatkowy wzmacniacz jest potrzebny, prosze o pomoc. i z góry dziękuje a co do świat to wszystkim wszystkiego dobrego.

0 10
  • #2 26 Gru 2005 16:18
    dee jay G
    Poziom 26  

Napewno obraz będzie słabszy po podziale pasywnym. Może faktycznie to jest problem dla dwuch TV. U mnie po podziale był obraz OK, ale nie było kilko kanałów wcale :(

0
  • #3 26 Gru 2005 16:21
    jahur
    Poziom 17  

a sa jakies wzmacniacze albo cos co to poprawi?Chetnie wysucham innych rowniez kolegow.

0
  • #5 26 Gru 2005 16:33
    jahur
    Poziom 17  

I to jest własnie taki wzmacniac? a jak go podłaczyc tzn w którym miejscu???

0
  • #6 26 Gru 2005 16:34
    Orochimaru
    Poziom 30  

Wątpię żeby to była wina za słabego sygnału.
    Ja mam podłączone osobno TV, magnetowid, wieżę i komputer i wszędzie jest ok.
    Niech wywali ten trójnik i kupi coś porządnego z niskim tłumieniem, 3dB max.

0
  • #7 26 Gru 2005 16:41
    jahur
    Poziom 17  

Sorki ze marudze ale co innego ma kupic z tym niskim tłumieniem???
    Mółbym prosic o jakas nazwe konkretna??

0
  • #8 26 Gru 2005 20:21
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Jeżeli dobrze opisałeś problem, to jest to kwestia sałbej separacji wyjść - tłumienie przenikowe - jeden telewizor zakłóca drugi.

Zastosuj 1/2 firmy tratec lub multiline albo telmor:

http://www.tratec.pl/index2.html
    http://www.tratec.pl/produkty--PDF/pasywne/RubyLine/RLS-02-MS.pdf

pzdr

Orochimaru napisał:
    Niech wywali ten trójnik i kupi coś porządnego z niskim tłumieniem, 3dB max.

Nie ma rozgałęźnika, 1/2 który tłumi max 3 dB - min strata sygnału to 3,5dB

0
  • #9 27 Gru 2005 17:39
    jahur
    Poziom 17  

Hm sprawa sie raczej wyjasniła ,dzis poszedłem do nich pogrzebac i ruszajac wtyczka od kabla drugiego telewizorka obraz sie poprawił,z tego co wywnioskowałem i poprawiłem sam kabel ruszł sie we wtyczce hm bo potem jak ja mocniej umiejscowiłem to problem znikł.
    Co wy na to?

0
  • #10 27 Gru 2005 19:22
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Źle "zarobiona" wtyczka, brak kontaktu masy lub żyły (ewentulanie zwarcie) - co za tym idzie niedopasowanie impedancji falowej i efekt podobny jak opisywałem.

O poprawnie wykonanych podłączeniach wtyczek nie pisałem - ponieważ niektórzy się obrażają kiedy im się to pisze ;) - a to jest podstawa.

Pozdrawiam

0
  • #11 05 Lut 2006 19:30
    jahur
    Poziom 17  

Witam
    Sorki za przerwe,sprawa wyjasnionakabłówkapodłączona nawet bez wzmacniacza i odbiór super.Usąsiada był baaardoz kiepski trójnik,użyłem rozdzielacza profesjonalnego i kable podłączyłem po przez efki i efekt super.Dzieki wam wszystkim zapomoci pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo