Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka ARDO A1000X programator czy coś innego?

mirko3 26 Dec 2005 16:24 4129 8
    mirko3
    Level 10  
    Mam problemy z pralką ardo a1000x .
    Nie wiruje chyba ,że ją wróce po praniu ,przedłużone pranie,nie bierze wody tylko czasami na początku i to nawet dopiero jak nią troche sie potrząśnie.Pozatym parę razy sie z niej zadymiło jakby grzałka była rozgrzana i w momęcie kiedy nagle bierze wodę zaczęło się dymić.
    Czy to może być napewno programator ,czy może coś innego?.
    Proszę pomóżcie.:cry: Z góry dziękuje.
    mirko3
    OXYGEN
    Level 11  
    Programatory są z reguły żywotne. Wydaje mi się, że masz zatkaną rurke od czujnika poziomu wody, programator po spuszczeniu wody ma sygnał o tym, że woda jeszcze jest i nie pozwala wirować. Dopiero po cofnięciu na pranie, ponowne ciśnienie w odcinku przytkanym sie wyrównuje i wiruje.
    Wyczyść przewód do tego czujnika. Zatyka się przeważnie kamieniem i proszkiem nierozpuszczonym w wodzie.

Post poprawiono.
    skryn
    mirko3
    Level 10  
    To ja bardzo dziękuje nie myślałem ,że tak szybko dostane odpowiedż powiedz mi jeszcze gdzie ta rurka, a raczej która. Czy to ta na dole pralki, bo u góry to jest raczej dopływowa.
    Ale nie jestem pewny dalej tego, bo wybierać wode wybiera. Nie mniej jednak zrobie i zobacze może pomoże.
    :|

Dodano po 41 [minuty]:

Sprawdziłem tą rurkę.
    Jest ok. Próbowałem przez nią dmuchać i normalnie idzie.
    MPMSERWIS
    Level 14  
    Jeśli kubek hydrostatu jest czysty, to jedyna przyczyna oisywanej usterki może być hydrostat, który zawiesza się w górnej pozycji.
    elektro-dom
    Level 23  
    Ta "rurka" to wężyk hydrostatu.
    Znajduje się (patrząc od góry pralki) po prawej stronie, i biegnie od hydrostatu (u góry pralki) w dół, łącząc się z wężem dolnym łączącym filtr pompy ze zbiornikiem wody.
    Należy zarówno ten cienki wężyk jak i wąż dolny dokładnie przeczyścić i po kłopocie (najprawdopodobniej) :)
    Powodzenia.
    mirko3
    Level 10  
    zrobie jak każecie i zobaczymy jak będą jakieś efekty to dam znać.
    Narazie z góry dziękuje za rady.Pozdrawiam.
    Mirko

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

Mam pytanie .Przeczyszciłem wszystkie węże i obecnie sprawdzam pralke jak pierze.Nie wiem czy można sprawdzić grzałke (np.probówką na żarówce) i na których kablach.Jest czarny po środku masa i popielaty.
    nie chciał bym jej niechcący spalić.Podejrzewam teraz ją o ten problem , bo stwierdziłem ,że śilniczek programatora w ogóle nie chodzi ani na chwilę.Może ona w ogóle nie grzeje wody i wtedy modół nie pusci programatora dalej.Czy to może być powód długiego prania?.
    Pozdrawiam
    Mirko
  • Helpful post
    sq9edz
    Level 12  
    Oczwiście mozna sprawdzić grzałkę np omomierzem, a jeśli go nie posiadasz, to podłącz ją bezpośrednio do sieci 230 V na pewno nic nie spalisz. Jeśli po paru sekundach oczujesz ciepło, to znaczy że jest w porządku.
    mirko3
    Level 10  
    No i nietsety nie jest w porządku. Grzałka nie daje wogóle znaków życia.
    Tak ,że narazie to jest problem jeden rozwiązany.Zobaczymy ,czy po założeniu nowej grzałki wszystko wróci do normy.
    mirko3
    Level 10  
    Grzałka grzeje jednak to nie wszystko.Podejrzewam ,że to te hydrostat jest za tę spaloną grzałkę odpowiedzialny, bo w dalszym ciągu pralka ma kłopoty z wirowaniem.Pozatym wyciągnęła wode i zalała od nowa na programie 9 aż sie z grzałki zadymiło jednak grzałka na szczęście nie wysiadła.Pytanie na jakiej zasadzie działa ten hydrostat.Bo jak dmuchne w niego to coś tam w środku styka i za chwilę jakby puszczało.