Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty adapter do SKYPE

gulson 01 Lut 2006 14:52 20073 58
  • #31 01 Lut 2006 14:52
    luk1401
    Poziom 16  

Robił ktoś wersje z transformatorkiem??

• #32 02 Lut 2006 02:03
    Kondik
    Poziom 9  

Jaki jest zasięg tego urządzenia? a jaki jest zasięg poszczególnych aparatów:
    1. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=K-1000+USB+PHONE
    2. http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=5821

Bo chciałbym żeby odbierać (rozmawiać) z odległości ok. 20m lub 25m. To jest przesyłane drogą radiowa lub przez łącze USB?. Bo z tego co wiem do przez kabel USB ma zasięg kilku metrów. Jak coś to jest jakiś wzmaczniacz aby przesłać na odległość ok. 20m-25m

• #33 11 Lut 2006 12:52
    denda
    Poziom 10  

siemka mam problem jestem poczatkujacy i chce zrobic ten adaper . Tylko nie wiem co oznaczaja te 2 kreski i strzalka na rezystorach 500ohm i 100 oh ktos mi odpowie ?? Jakie rezystorki mam kupic bo sa ruzne rodzaje
    pozdro

• #34 14 Lut 2006 13:05
    rafiozo1
    Poziom 12  

Rezystorki mysle że wystarczą 0,5W a rezystorek ze szczałką to potencjometr lub rezystor nastawny.

• #35 14 Lut 2006 16:30
    denda
    Poziom 10  

To oznaczenie rezystorka z 2 paskami ?????? czy to nie sjest zwykly rezystorek ??

• #36 14 Lut 2006 18:11
    TONI_2003
    Moderator

denda napisał:
    To oznaczenie rezystorka z 2 paskami ?????? czy to nie sjest zwykly rezystorek ??

Witam ! Podaję Ci link na jakim dowiesz się co Cię nurtuje :
    http://www.eres.alpha.pl/elektronika/readarticle.php?article_id=408
    sądzę że większość Twych wątpliwości zostanie rozwiązanych !
    Pozdrawiam. :D

• #37 20 Lut 2006 18:56
    luk1401
    Poziom 16  

A może ktoś mi powie gdzie są + kondensatorów w drugim schemacie??

• #38 20 Lut 2006 19:33
    p4v3u
    Poziom 27  

na przeciwnym pinie do tego ktory jest opisany jako - [minus]

• #39 25 Lut 2006 20:40
    lennytraviano
    Poziom 11  

Witam!! Mam problem. Robię wersje bez transformatora i nie wiem jak podlaczyc kable do głosników i mikrofonu: w kablu od mikrofonu mam az 3 żyłki( screen. in phase, out of phase); w kablu głośnikowym mam: left, right, screen. Jak to podlaczyc do układu? którymi kablami? w którym miejscu ma by screen, a w którym ten drugi kabel?? Proszę mi pomóc :(:(

• #40 27 Lut 2006 22:15
    mariuz
    Poziom 32  

"screen" tam gdzie koleczko na schemacie a "phase costam ;) " tam gdzie kropeczka

A nie daloby sie wykorzystac zasilania od mikrofonu?

+V IN GND
    ---|---|---====

• #41 21 Mar 2006 10:50
    kamilgruszka
    Poziom 9  

Ja mam pewnien problem. Złożyłem ten drugi układ i właściwie nie ma wzmocnienia. W słuchawce telefonu słyszę dźwięki z komputera ale bardzo cicho. regulacja potencjometrem nic nie daje. odlaczanie i podlaczanie zasilania z usb też. Nie wiem gdzie leży błąd. Potencjometr mam 470Ω bo 500 nie było. A kondensatowy mam jakieś dziwne. w każdym razie jest na nich polaryzacja (może tu jest problem bo na schemacie nie ma polaryzacji kondensatorów).

• #42 21 Mar 2006 18:42
    mariuz
    Poziom 32  

ja mam podobny problem. Dalem kondensatory jakies mniejsze ceramiczne - nawetr nie patrzylem jakie :oops: bo te co dostalem to byly elektrolity :/

Tez dosc cicho slychac to co podam do telefonu.

A jeszcze amm takie cos ze nie slysze tego co mowie do mikrofonu tylko to co podam do telefonu :(

Moze to wina lutowania. w weekend jeszcze zobacze

• #43 15 Kwi 2006 21:12
    xawerypotocki
    Poziom 15  

Witam!
    Zrobiłem układ z transformatorkiem i też nie słyszę komputera, natomiast, to co ja mówię, słychać bardzo dobrze. Co mam zrobić :?:
    Pozdrawiam i wesołych świąt :D

• #44 17 Kwi 2006 20:26
    -=Rino=-
    Poziom 11  

Witam. Ponieważ rozwiązanie takie mnie bardzo interesuje ale jestem kompletnym laikiem elektronicznym, bardzo chętnie kupie takie urządzenie. Jeżeli chce ktoś zarobić, to proszę o kontakt PW lub GG 5649322

• #45 02 Maj 2006 21:11
    mddh
    Poziom 10  

Witam
    Mam pytanie - chcialem podlaczyc telefon Gigaset 100 do kompa
    ale bez tego adaptera http://www.elektroda.net/inne/telefon_skype.html
    tylko zrobic to podlaczajac prosto 2 kabelki do bazy tak jak tu http://www.grynx.com/projects/siemens-skype/siemens-skype-success-stories/5/
    tylko ze ja mam gigaset 100 a nie gigaset A100
    i z opisu wynika ze kabelek jeden "line in signal" podlaczamy do nogi 1 ukladu PHC2300 ! chyba ze sie myle???
    a drugi kabelek " line out " podlaczamy do? wlasnie gdzie?
    bo opisu nie ma, awidok plytki telefonu G 100 rozni sie od G A100!

moze kots wie gdzie najlepiej podlaczyc kableki
    "line in i line out" do gigaseta 100
    pzdr
    mh

• #46 11 Maj 2006 23:24
    xolox
    Poziom 10  

Podpiołem Telefon do skype
    bezprzewodowca DECTa ale niestety program do skype dziala tylko na XP i ME a ja mam 2k i sie nawet nie instaluje. Podłaczyłem telefon przez transformatorek modemowy, i rozmówca słyszy siebie oczywiście ze stosownym opuźnieniem co zrobić ?!

• #47 24 Maj 2006 17:49
    pawelr87
    Poziom 10  

Witam! Ludzie no... jacy z was elektronicy!!?? A wogóle jest tu jakiś elektronik??? Przecierz w tym układzie potencjometr jest zwarty w karcie dzwiękowej i nic nie daje!! Co do echa u drugiego rozmówcy jeszcze nic nie wymyśliłem. Może ktoś coś na to ma? Jak coś wykąbinuje dam znać! Co powiecie na ten schemat:

• #48 03 Sie 2006 13:19
    zed_zorander
    Poziom 1  

chlopaki dziala wam ten plugin?? mi wyskakuje

---------------------------
    Chat-Cord@DialerSK
    Your evaluation period has expired.
    Please visit www.chat-cord.com
    OK

a nowszej wersji sciagnac nie moge. co wy na to??? skype zed_zorander prosze o szybka odpowiedz

• #49 16 Wrz 2006 21:37
    piterek-23
    Poziom 30  

Witam

A ja mam pytanko troszkę z innej beczki:
    Czy można podłączyć telefon ASCOM Eurit 133 pro (działał w sieci ISDN) do kompa tak żeby można było rozmawiać przez Skype ?

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam. Piotrek

• #50 01 Paź 2006 09:26
    Anna-Maciej
    Poziom 10  

Witam mam jeden problem nie wiem do czego ma służyć ten biały przewód na zdjęciu czy to przewód zasilający (ma dziwną końcówkę)

Prosty adapter do SKYPE

• #51 01 Paź 2006 09:53
    cassius17
    Poziom 17  

To jest wersja z zasilaniem z USB. Ta biała końcówka to wtyczka USB.

• #52 01 Paź 2006 15:52
    Anna-Maciej
    Poziom 10  

mam jeszcze jedno pytanko jak ma to być transformator czy może to być z z dwoma pinami o obu stronach

Dodano po 5 [godziny] 30 [minuty]:

co oznacza komunikat i jaki jest powód że program nie startuje i pojawia się właśnie taki komunikat (you evaluation period has expired) nowej wersji nie ma i jak ugryść ten problem

• #53 16 Paź 2006 20:45
    Adrik
    Poziom 9  

Witam.

Mam pytanie trochę z innej beczki. Czy można podpiąć dodatkowe gniazda na mikrofon i głośnik do karty dźwiękowej? Zależy mi na tym, aby mieć jednocześnie podłączone głośniki i mikrofon [komputerowe], oraz telefon do skype'a.

Anna-Maciej napisał:
    co oznacza komunikat i jaki jest powód że program nie startuje i pojawia się właśnie taki komunikat (you evaluation period has expired) nowej wersji nie ma i jak ugryść ten problem

Komunikat ten oznacza, że zakończył się okres próbny programu. Musisz kupić pełną wersję, aby móc dalej skorzystać.

Dlatego polecam Ci poszukać pełnej wersji gdzieś na p2p. :D

• #54 15 Lis 2006 21:28
    dasior591
    Poziom 16  

09 Lis 2006 18:03
    Zlutowałem wersje bez transformatora ale nie działa po podłączeniu do usb, jak podam zasilane z zasilacza regulowanego to działa nawet na 3v co zrobiłem źle??
    prosze o pomoc
    Pisanie postu pod postem !
    Należy używać przycisku < ZMIEŃ >.
    Scaliłem dwa posty. (TJT)

-----------------------------------------------------------------------------------
    nadal nie działa gdy chce wziąć napięcie z usb ale czy w wersji z transformatorem są szumy czy nie??

• #55 20 Lis 2006 20:59
    blackadamo
    Poziom 12  

Można też kupić sobie taką bramkę

Bramka TELBOX USB SKYPE KMU-30A
    Prosty adapter do SKYPE
    i podłączyć do tego jakiś w miarę tani telefon bezprzewodowy.

Tak apropos czy ktoś jest w posiadaniu jakiegoś schematu bramki, przystawki do skypa tak aby było podłączone pod USB a informacja o nadchodzącym połączeniu żeby była rozumiana przez telefon i żeby nas informował o nadchodzącym połączeniu standardowo dzwonkiem i żeby była możliwość odebrania rozmowy klawiszem z telefonu.

Chodzi mi o to żeby karta muzyczna naszego PC nie była do tego celu angażowana.

Wiem że ten temat na tym forum jest już dość stary ale wciąż na topie.
    Pozdrawiam.

• #56 07 Lut 2007 19:33
    SebaOK
    Poziom 10  

Witam.

Mam wszysciutko zrobione tak jak w schemacie i urzadzenie nie dziala podlaczeylem usb(ale jedno) telefon dziala pipczenie klawiatury slychac (plugin nie konfiguruje sie, jest ten sam blad co u kolegi wczesniej)
    kondensatory dalem 4,5n bo nie bylo 3,5 ale to chyba nie ma wielkiego znaczenia.
    CO MAM ROBIC W TEJ SPRAWIE??

• #57 02 Mar 2007 18:03
    danielbela
    Poziom 10  

A ja mam takie pytanko - widział ktoś może takie urządzonko na polskim rynku?
    http://www.phoneconnector.com/02More.html
    Jest to adapter do zwyczajnego telefonu, który w komputerze jest wykrywany jako nowa karta dźwiękowa. Szukam czegoś takiego od dłuższego czasu i nigdzie nie mogę znaleźć.
    Muszę nadmienić że interesuje mnie taka wersja - tlyko 1 linia - mam 2 aparaty telefoniczne (wersja D-Link'a jest za bardzo rozbudowana przez co dla mnie nieprzydatna).
    Pozdrawiam i prosiłbym o pomoc

• #58 30 Cze 2007 14:49
    droid
    Poziom 12  

Sorry, jestem tu nowy i mam 3 pytanka:
    1. Mam jakie maja być te kondensatory (ceramiczne itp.) i w razie czego na ile V?
    2. Który schemat jest lepszy ten z zasilaniem na baterie czy poprawiony przez użytkownika.
    3.Gdzie co się podłącza (mic in do czego i spkr out do czego)
    Dzięki serdeczne za odp.
    Witam i przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
    Posty nie spełniające tych kryteriów będą usuwane do "Kosza".
    W przypadku nie podporządkowania się moim zaleceniom temat zostanie zamknięty wraz z konsekwencjami regulaminowymi!

Ps. Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia"
    TONI_2003

• #59 30 Cze 2007 15:59
    mariuz
    Poziom 32  

Archeolog :D
    Po pierwsze to też Cię serdecznie witamy, po drugie ten poprawiony przez użytkownika jest lepszy, po trzecie te wszystkie układy niewiele dają (słaby efekt) po czwarte przerobienie tego Siemensa Gigaset 100 też niewiele daje (a specjalnie kupiłem ten tel żeby sprawdzić)

Najlepszy efekt daje kupno słuchawki bluetooth + BT do kompa (50zł+15zł)

mic in oraz spk out do karty dźwiękowej kompa

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME