Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Digital Input(OPTICAL) a Digital S/PDIF(COAXIAL)

uppercoomera 27 Gru 2005 12:36 26917 15
  • #1 27 Gru 2005 12:36
    uppercoomera
    Poziom 10  

Chciałbym podłączyć tuner cyfrowy Ferguson z wyjściem Digital S/PDIF (COAXIAL) do zestawu kina domowego Samsung z wejściem Digital Input (OPTICAL) i tu pojawia się mój problem jak mam to zrobić? Czy potrzebny będzie do tego jakiś specjalny konwenter,kabel,przejściówka lub tp. lub możliwość przerobienia wyjścia cyfrowego w tunerze Ferguson na (OPTICAL).Pozdrowiam wszystkich i czekam na pomoc w tej sprawie:D

0 15
  • #2 27 Gru 2005 12:55
    pasat
    Poziom 14  

Witam.Miałem pododny problem jak Ty.Temat ten był już poruszany na forum.Użyi przycisku ;szukaj; i wpisz;spdif; - jak nie znajdziesz to podeślę Ci opis.Pozdrawiam

1
  • #3 27 Gru 2005 13:09
    uppercoomera
    Poziom 10  

Dziękuję "pasat" ale używałem przycisku szukaj i nic nie znalazłem dlatego napisałem tego posta. Byłbym Ci bardzo wdzięczny jakbyś mógł mi pomóc.Pozdro.

0
  • #5 27 Gru 2005 14:09
    uppercoomera
    Poziom 10  

zybi.bena@interia.pl

0
  • #6 01 Sty 2006 14:22
    lupanet
    Poziom 11  

A dlaczego nie dasz linka tutaj? ja mam ten sam problem :(
    Jesli nie mozesz dac tu to poprosze na majla lupa.net(małpa)wp.pl

0
  • #7 01 Sty 2006 15:10
    pasat
    Poziom 14  

Witam.Do kol.Lupanet.Temat;Coaxial-Optical; to żadna tajemnica.Po prostu są różnego rodzaju zestawy satelitarne i zestawy audio i w związku z tym nie ma jednego i jedynego opisu połączenia tych zestawów.Pozdrawiam i Życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

0
  • #8 01 Sty 2006 21:53
    lupanet
    Poziom 11  

uppercoomera napisał:
    Chciałbym podłączyć tuner cyfrowy Ferguson z wyjściem Digital S/PDIF (COAXIAL) do zestawu kina domowego Samsung z wejściem Digital Input (OPTICAL) i tu pojawia się mój problem jak mam to zrobić?

@pasat ale jesli ja mam te same wejscia i wyjscia jak kolega to firma model czy nawet typ nie ma tu znaczenia, spdif to stadnard i z tego co wyczytalem to wystepuje tylko w 3 odmianach (TTL, COAXIAL, OPTICAL).
    U mnie jest jedynie taka roznica ze nie mam tunera a PC-ta z spdif coaxialnym i chce polaczyc to z amplitunerem technicsa z wej. optycznym (toslink).
    Dodam ze szukalem na forum jak i w googlach ale nie znalazlem konkretow.
    Aha i nie mam nigdzie na plycie szpilek TTL SPDIF i ten link mi juz nie pomoze
    http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_126803.html

Pozdrawiam

0
  • #9 01 Sty 2006 22:44
    pasat
    Poziom 14  

Witam.Teraz wiem o co Ci chodzi i mam dla Ciebie receptę - jest to konwerter AVT514CO - zamienia sygnał coaxial na optikal.Kupisz go w sklepie wpisując w google avt514,jest tam również dokładny opis

0
  • #10 03 Sty 2006 18:04
    wacek2000
    Poziom 19  

Może wniesie dosprawy mój przypadek. Uszkodziło mi sie wyjście optyczne w CD ( jedyne jakie było) i wydawało się, że aparat do wyrzucenia. Porady na Elektrodzie podobne do tych. We wzmacniaczu bylo jeszcze wejście cyfrowe coaxsial. Po przestudiowaniu problemu postanowiłem przerobić wyjście optyczne na coaxsial. Zrobilem to w taki sposób: odciąłem gniazdo optyczne i w jego miejsce przylutowałem zwykłego czincza - podłączyłem do wzmacniacza i chodzi idealnie.
    W wyjściu ( i wejściu) optycznym sa następujace kable: 5V, sygnał "out"
    lub "in"(ok.2-3V) i masa w dwu kablach ( jeśli przewód cztero żyłowy)
    lub w jednym kablu ( jeżeli przewód trzyżyłowy) - bez znaczenia dla rozwązania problemu. Wywnioskowałem,że 5V jest potrzebne by świecił światłowód to kabel z tym napięciem pominąłem jako niepotrzebny, zaś sygnał "out" podłączyłem do rdzenia czincza a masę na masę (oplot kabla) czincza. Radzę chwycić za miernik ustalić "out" i masę w wejściu optycznym wziąść gniazdo ( by można było weń wetknąć czincz wychodzący z coaxikiala) czincza przylutować w miejśce przetwornika optycznego.Koniec tematu!!!

1
  • #11 03 Sty 2006 20:11
    pasat
    Poziom 14  

Witam.Wacek2000 masz rację.tylko że większość zakładających nowe posty na tym forum nigdy nie posługiwało się miernikiem i ich ingerencja we wnętrze urządzenia wiesz czym by się skończyła. W tym przypadku lepiej nabyć KIT konwerter - złożyć go i zapomnieć o sprawie.Pozdrawiam

0
  • #12 03 Sty 2006 20:26
    lupanet
    Poziom 11  

Witam :)
    Troche to pogmatfales :P
    Jesli dobrze rozumiem to radzisz mi w amplitunerze gniazdo optycze przerobic na coaxialne? Troche szkoda mi ingerowac w mojego technicsa, a po drugie to wyjscie spdif coaxialne ma napiecia +/-0.5 a w spdif-ie optycznym sygnal za TORX 0-5V (nieraz 2-3V), czyli cyfrowe zero to 0V a cyfrowa jedynka to 5V. Sam niewiem co o tym myslec, dziala to wogole u Ciebie?? Nie chcial bym robic eksperymentow bo raczej niestac mnie na nowy amplituner (utrate plyty glownej jakos bym przezyl :P ). Czekam na dalsze odpowiedzi.

EDIT:
    Miernikiem raczej umiem sie obchodzic, lutowac tez, wkoncu trafiliscie na elektryka :P Kita moglbym kupic ale szukam jeszcze tanszego rozwiazanai jesli nie bedzie to zrobie jak mi radzisz "i kit" :P
    Dodam jeszcze ze na plycie glownej nie mam wyjscia spdif ttl tylko coaxialne, jakbym mial ttl to problem z glowy. Slyszalem ze niektorzy zwykle czerwone diody stosuja zamiast TOXT :D

Pozdrawiam

0
  • #13 03 Sty 2006 21:02
    pasat
    Poziom 14  

Jeżeli znalazłeś stronę z kitem avt514 to tam masz wszystko jak na tacy - łącznie ze schematami.Możesz dorobić wejście do wzmacniacza na coaxial albo nabyć przejściówkę avt514co - wybór należy do Ciebie.Osobiście dokładałem wyjście cyfrowe coaxial do procesora audio tunera sat.d-box1-działa prawidłowo

0
  • #14 03 Sty 2006 23:00
    wacek2000
    Poziom 19  

U mnie to połączenie dziala idealnie. Oceń jak można ten TORX wylutować, (albo go zostawić bo on nie będzie przeszkadzał) i dolutować na jego odpowiednie piny dwa kable i doprowadzając z gniazda Czincza "out" o "masę".

0
  • #15 04 Sty 2006 15:30
    lupanet
    Poziom 11  

Witam. Zrobilem jak mi kazaliscie, wyjscie spdif z plyty glownej podlaczylem pezposredni pod wejscie w amplitunerze pod IN przy TORX-ie.
    Wszystko pieknie i ladnie ale dzwiek przerywa, gra tak z 1s i cisza nastepne 5s albo i wiecej. Jak odlaczylem mase przy ToRX bylo ciut lepiej, jeszcze lepiej jest jak odlacze tez przy plycie, gra normalnie ale potrafi przerwac na 1s. Czym to moze byc spowodowane? Dodam ze przewod to zwykly ekranowany z cincza na dwuch koncach, a w amplitunerze przy TORX przylutowalem dwa zwykle przewody dlugosci 20cm (rozwiazanie tymczasowe). Czy to przez te przewody tak jest?

A druga sprawa to ze w filmach z dzwiekiem ac3 amplituner nie wykrywa mi dzwieku DD? Mam zainstalowany kodek ac3, ustawione na 5,1 spdif wlaczony w windowsie jak i aplikacji od dzwieku tez wszystko ustawione na 5,1 + spdif
    Czekam na jakies sugestie jak to naprawic

Pozdrawiam.

1
  • #16 04 Sty 2006 19:19
    wacek2000
    Poziom 19  

Zobacz na obie masy, bo u mnie na jednej masie działało a na drugiej nie.Te kabelki chyba za długie, u mnie w Pioneerze przwód łączący nadajnik TOXT z płytą miał długość ok.5-10 cm.

0