Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z centralnym zamkiem

27 Gru 2005 16:05 1644 4
  • Poziom 10  
    Czy mógłby mi ktoś pomóc! Kupiłem alarm i centrakny zamek. Wszytsko było przez ok. miesiąc ok, ale teraz centralny nie chce sie zamykać, a otwiera sie normalnie.
    Zamykanie i otwieranie sterowane jest z alarmu minusem i centralny też.
    Ale jak sprawdziłem aby zamknął sie centalny potrzebny jest teraz +12V
    Tylko że alarm wysyła -
    Co mam zrobić??
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Jeśli wszystko jest podłączone według schematu to problem mógł się pojawić w samym siłowniku sterującym. a mianowicie siłownik sterujący ( 5-cio przewodowy posiada w środku kilka mikrowyłączników i w zależności od położenia cięgna siłownika są one włączone lub wyłączone i podawane sa przez nie napięcia sterujące masa i plus Jeśli któryś z nich jest uszkodzony i robi gdzieś zwarcie to może podawać przez sterownik centralnego zamka lewe mapięcie co w dalszej drodze podaje napięcia na wyjście centralki alarmu i centralka sie zatyka Aby to sprawdzić proponuję znaleźć siłownik sterujący 5-cio przewodowy i odpiąć przewody sterujące najczęściej są to przewody biały czarny i brązowy jeśli usterka ustąpi to trzeba odseparować diodą(+) na przewodach pomiędzy sterownikiem a centralką alarmu Powinno pomódz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Sprawdz przekażnik od zamykania w centralce zamka. Prawdopodobnie skleiły sie styki przekażnika i przy zamykaniu przekaźnik nie podaje +12v na siłownik.