Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Video,LG,LV2798,nagrywa nieodtwarza

27 Gru 2005 18:05 965 4
  • Poziom 2  
    Witajcie !!!

Mam bardzo dziwny problem z video, który najlepiej zobaczyć by do końca zrozumieć o co mi chodzi.Niestety w okolicy nie mam fachowców,a ci co się tylko troszke znają twierdzo że jemu ( video)odbiło, bo nie umieją tego wytłumaczyć. Postaram się mój problem jak najdokładniej opisać. No to zaczynam zabawe :) :

Moje video ma możliwość nagrywania w trzech trybach :
    -SP-standardowe,czyli jak kaseta 180 to tyle samo minut można nagrac
    -LP-czyli na kasecie typu E-180 można nagrać do 360 minut nagrania,to się zwie tryp długogrający i jest bardzo przydatny :)
    -IP-w tym trybie video kontroluje kiedy się kończy kaseta i gdy taśmy jest już malutko to tak ściaśnia żeby nastawiony wcześniej np. film nagrał się w calości

No i ja mam problem z trybami SP i LP

Od dłuższego czasu nagrywam tylko w trybie LP ( nagrywam i odtwarzam w tym trybie), a gdy chce nagrać w trybie normalnym to owszem nagra ale nie moge oglądnąć ponieważ pokazuje mi sie biały ekran i "Signal=0".
    Może bym to jakoś przeżyła, ale mam pełno starych kaset, a raczek nagrywanych w normalnym trybie(trybie SP) i ich też nie odtwarza. Najzabawniejsze jest to że to co nagram moim LG i na nim nieodtworze, to odtworze na bardzo starym odtwarzaczu,co (moim zdaniem) nie jest logiczne bo działać bardziej powinien nowszy sprzęt. Po za tym znajomi,którzy mają to nagrywanie w trybie LP twierdzą, że właśnie ten tryb bardziej powinnien się zepsuć,bo nagrywanie w LP ( jak pisze nawet w instrukcji video) daje gorszy dźwięk i obraz - u mnie wręcz przeciwnie.W LP nagrywa i odtwarza pięknie - i niestety tylko w tym trybie.
    Podejrzewam że to video psuło się już długo. Już na początku w oglądaniu w SP były problemy ( taki śnieżek maleńki który był potem coraz większy aż nic nie było widac - i to nie przez brudną głowice bo był w serwisie ze dwa razy i Panowie stwierdzili że głowica była czysta).

Podsumowując moje video nagrywa dobrze, ale odtwarza tylko rzeczy nagrane w LP.

AHA. Mała poprawka - dźwięk jak najbardziej jest - obrazu nie ma a zamiast niego jest biały ekran i napis "Signal=0"

Mam nadzieje że dokładnie opisałam swój problem. :)

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje z moim video i czy można to jakoś naprawić ? Z góry dziękuję za pomoc :)

Bardzo Proszę o Pomoc

Życze Miłego Dnia :
    Earrah :)
  • Poziom 19  
    Witam
    Jesli moja sugestia pomoze to dobrze a jesli sie myle to niech mnie sprostuja. Mialem podobny przypadek z Samsungiem SLV bodajze juz nie pamietam ale usterka byla taka sama. Szukalem jak kazdy, moze glowica moze procesor i cos mnie tknelo aby sprawdzic uklad wzmacniacza wizji na glowicach wizyjnych, i oczywiscie EUREKA uwalony byl scalak. Moze w twoim przypadku jest inaczej, ale pytanie jeszcze jedno czy inne kasety odtwarza np: z wypozyczalni czy nie?? Jesli nie to ja bym szukal na wzmacniaczu wizyjnym w trybie odtwarzania za pomoca oscyloskopu.
    Mam nadzieje ze moze ta wypowiedz cos pomoze. Jesli sie myle niech koledz mnie sprostuja.
    Pozdrawiam Misiek_250
    SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU 2006
  • Poziom 2  
    Dziękuję misiek_250 za odpowiedz :)

Sprawdzałam różnego rodzaju kasety. Te z wypożyczalni również i niestety nie odtwarza żadnych (obrócz tych w LP,które sam nagrał).Potem sprawdzałam czy na moim starym Orionie(które jest tylko odtwarzaczem i ma ze sto latek) te same kasety pujdą i nie było problemu.Więc to nie wina kasety.

Co do TWOJEGO rozwiązania to mógłbyś mi dokładniej powiedzieć jak "sprawdzic uklad wzmacniacza wizji na glowicach wizyjnych" Bo ja się naprawde na technicznych rzeczach nie znam. A jak dam kolejny raz do serwisu to mi kolejny raz wyczyszczą głowice i powiedzą że video powinno chodzić. Wieć prosiłabym CIĘ o jakieś konkretniejsze wskazówki.

Również życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2006
    Earrah :)
  • Poziom 19  
    Witaj
    Tak czy inaczej nie obedzie sie bez servisu z ta tylko roznica ze mosisz im udowodnic ze jest zepsute, a to nic trudnego. Jak moga stwierdzic ze glowica brudna wziac kase i nie sprawdzic??!!!

Zanies go do punktu i wez ze soba kilka kaset nagranych w SP i jedna czysta. Pokaz panom ze nie dziala i daj im czysta niech nagraja 10minut w sp i 10 w lp. Potem niech odtworza ja przy tobie a wtedy zobaczymy co powiedza :-). Nie wydaje mi sie by byli zachwyceni swoja rzekoma w tym momencie fachowascia. Jesli powiedza ze naprawili to wykonaj ta sama czynnosc przy nich w celu sprawdzenia zobaczymy czy tez powiedza brudna glowica<hahaha>. Podaj mi miejscowosc gdzie mieszkasz moze cos bedzie latwiej poradzic lub gdzie cie pokierowac.
    Jesli chodzi o uklad to moze byc on na plytce glownej lub tuz przy samej glowicy w takiej blaszanej puszcze ale nie ruszaj tego bo mozesz latwo cos popsuc a wtedy bedzie wina uzytkownika.

I jeszcze jedno jesli ci nie naprawia to nie maja prawa zadac pieniedzy za NIEWYKONANA USLUGE.!!! Gdyby stawiali jakies dąse powiedz ze pojdziesz do PIHU a wtedy rurki im zmiekna. Ludzie nie wiedza o tym ale taka jest Szara rzeczywistosc.
  • Poziom 2  
    Witaj Misiek :)

Przepraszam że dopiero teraz ale wszystkie sprzęty mi strajkują włącznie z komputetrem,ale już jest ok :)

Podać CI nazwe mego miasta? Nie wiem czy będziesz wiedział gdzie to - bo ja mieszkam w maleńkiej miejscowości. Najbliżej do większego miastam mam do Rzeszowa, może tam znasz jakiś dobry serwis?
    Z tego co pamiętam to jak video było na gwarancji to było w serwisie właśnie w Rzeszowie bo śnieżyczek mały był ( tzw. początki choroby :) ) ale jak go dostałam z powrotem i sprawdziłam ( problem w tym że to nie ja go zawoziłam do serwisu) dalej było to samo. Dalszy ciąg znasz ( czyli spacerek do jedynego serwisu w mieście). Nawet nie brali pieniążków ( nie za czyszczenie głowicy) za "naprawe" videa ale tak czy inaczej zawsze twierdzili że powinno chodzić.
    Nie wiem ja chyba nie znajde dobre serwisu ( może TY mi jakiś podsuniesz:) ) i chyba zrezygnuje i zaczne przerabiać wszystkie moje vhsy na avi ( próbowalam ale narazie mi niewychodzi:) ).

No nic. Dziękuję CI za zainteresowanie :)

Miłego Dnia :
    Earrah