Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problemy z cc

27 Gru 2005 21:19 1583 13
  • Poziom 10  
    czesc mam problem z moim cc 700 a mianowicie o kiedy zaczeła sie zima autko zaczeło sie psuc nie ma problemu z zapaleniem i w ogole chodzi o to ze po przejechaniu kilku km samochud nagle zaczyna tracic na mocy i konic koncu pada:( nie wiem co nim moze byc kiedy odczekam jakis 5 min samochud mozna ponownie zaplic i jedzie normalnie efekt taki jak by brakowała poliwa wymieniłem juz cewke, pompke paliwa i dalej nie wiem co z nim jest słyszałem ze moze to byc wina elektryki, moze jakiemus posiadaczowi cc przytrafiło sie juz cos takiego prosze o porady bo nie wiem co mam z nim zrobic, pozdrawiam!! umiesciłem juz ten temat na tym forum ale jest juz tak daleko ze nikt go chyba nie czyta:)licze ze trafi sie ktos komu przytrafiło sie cos podobnego i doszedł do tego jak to naprawic, jeszcze raz pozdrawiam i docenie wszystkie wpisy!
  • Poziom 11  
    najpierw sprawdz czy nie zamarza ci woda w gaxniku - jesli jeździsz na niepelnym baku to po krótkim czasie masz to w cc 700 jak w banku - zbiera soie woda i wystarczy ze jest -5 i juz bedzie zamarzac po krótkiej jeździe. Najsmieszniejsze jest to że coraz wiecej wody zamarza w gardzielach gaźnika im dalej jedziesz /dłuzej/ - paradoxalnie - bo wydawaloby sie że samochód i silnik i jego elementy wtedy coraz bardziej sie nagrzewa - niesety tutaj jest inaczej - w gaxniku masz szerokie /stosunkowo/ gardziele gdzie woda z paliwem sa rozpylane jako aerozol i wystarczy ze zacznie sie zbierać 1 partia /mała/ lodu z wody z paliwa i potem idzie to lawinowo. Na krótko pomaga dodawanie denaturatu do paliwa i wlewanie go do gaxnika /po odkreceniu plastikowej czarnej pkrywy/ ale potem tej wody masz jeszcze wiecej - takze z denaturatu. Robi sie z powrotem coraz gorzej - moja rada - zatankuj na full kilka razy i powinno pomóc - albo spuść wszystko z baku i nalej świeżego paliwa - ale nie mozna jexdzic stale np na rezerwie - zima bardzo szybko sie to mści /jezdzilem cc700 2 lata to przeżylem to co opisalem/ Powodzenia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    a masz kominek?/chwytak ciepłego powietrza z kolektora wydechowego plus rura połączeniowa z obudową filtra powietrza/ jak brak to trzeba na zimę założyć inny dla wersji z katalizatorem a inny dla wersji bez po założeniu trzeba usunąć wodę z gażnika która w czasie jazdy zamarza ipowoduje w/w objawy
  • Poziom 10  
    dzisiaj zabrałem sie za gaznik, jest wyczyszczony wymieniłem tez wszystkie dyszki mam teraz zamiar wylac wszystko z baku i przeczyscic go w jakis aposób tylko nie wiem jak sie do tego zabrac??od ktorej strony mam sie do tego zabierac zeby wylac z niego wszystko i wyczyscic z ewentualnych zanieczyszczen.
  • Poziom 14  
    jak chcesz wszystko wylać to wyciągnij zbiornik z auta .Jednak polecam inną metodę wejście przez otwór czujnika paliwa .pod tylną kanapą jest wejście czujnik musisz wykręcić specjalnym kluczem /nie młotkiem i przecinakiem/ to tak w skrócie.więcej szczegółów pytaj.
  • Poziom 18  
    Napisz jaki masz tam gaznik ? Tak ciezko cos powiedziec .
  • Poziom 10  
    gaznik mam polski fsm:):)o ile sie nie myle i nie pomyliłem nazwy

Dodano po 3 [minuty]:

albo fso:):)
  • Poziom 12  
    Z tą wodą to racja ,ale spotkałem sie też z zamarznietym przewodem odpowietrzjacym zbiornik paliwa.Znajdziesz go pod spodem auta,trzeba dmuchnąć w niego i słuchac czy "bulka" w baku-wczesniej odkrec korek zbiornika.Pozdrawiam.:|
  • Poziom 11  
    ja bym sie tak z wyciąganiem zbiornika nie śpieszyl - juz raz to robilem jak mi przerdzewial i jest to jednak kupa roboty - a widze ze chyba warsztaowcem nie jestes - najprościej - zatankuj fure ze 2 razy tak żeby ci sie przelewało - powoli wypalisz wode razem z paliwem - mi sie udalo - mo,zesz w miare prosto dostac sie do zbiornika - zdejmij tylnia kanape - pod spodem masz trójkatna klapke przykrecana na 3 śruby - odkrec i masz dostęp do wnętrza zbiornika - tylko zgaś papierosa !!! - wsadź tamtedy rurkę i zassaj co tam jest - wywal na zewnątrz i już. Ale trzeba pamiętać o jednym - jesli bedziesz jezdzic na rezerwie dluższy czas - znowu cie to spotka. pozdrówka
  • Poziom 18  
    Moim zdaniem nie ma co grzebac w baku, no chyba że po paru przejechanych kilometrach i odkręceniu korka wlewu słychać że zassało powietrze do baku. Jeżeli tylko masz wode w gaźniku to kup rure do kolektora i łapak ciepłego powietrza, w ten sposób para znad kolektora nie będzie sie skraplać i mieszać z benzyną.
  • Poziom 30  
    Jak masz wode w baku(a w CC700 masz napewno) to wlej do zbiornika pół litra denaturatu i zatankuj do pełna.Sposób sprawdzony od lat,alkohol łączy sie z wodą.
  • Poziom 10  
    Już pisalem Ci wcześniej ale widze, że to zgloszenie jest bardziej aktualne i szybciej przeczytasz.Sprawdz( juz ktoś doradzał) czy do filtra powietrza dochodzi ciepłe powietrze poprzez rurę, a z gruszki umieszczonej na kolektorze wydechowym. Bo on, jeżeli to dzieje się tylko jak jest zimno lub wilgotno, zasysa zimne powietrze.Gdyby była woda w baku temperatura i wilgotność nie miałyby znaczenia , ale jak wlejesz denaturatu do baku to nic nie zaszkodzi.Sam miałem taki problem i w serwisie fiata załamywali ręce, kazali czyścić bak, wymyślali uszczelkę pod głowicą, elekrykę i wiele innych kosztownych napraw, a przyczyna była taka jak napisałem.
    Powodzenia.
  • Poziom 15  
    mksm napisał:
    Moim zdaniem nie ma co grzebac w baku, no chyba że po paru przejechanych kilometrach i odkręceniu korka wlewu słychać że zassało powietrze do baku. Jeżeli tylko masz wode w gaźniku to kup rure do kolektora i łapak ciepłego powietrza, w ten sposób para znad kolektora nie będzie sie skraplać i mieszać z benzyną.

to teraz wiem dlaczego mi totalnie zamarzlo i wogle nie chce odpalic :(:(:( Ja mam tą rurke ale nie mam tego łapaka i jest chyba tak jak napisałes ze skrapla sie ta para ;/;/;/ U mnie objaw był taki ze odpalił bez problemów a po 100metrach gaz się zablokował i zgasło :( i koniec nie moge go teraz odpalic :(:(:( co za beznadziejne samochody ;/;/;/