Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera Canon UC10 - brak obrazu z obiektywu

03 Jun 2002 09:22 4705 17
 • User removed account  
 • User removed account  
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  A ja szukam do Canon E850 Hi - może masz ?

  I do UC9Hi COLOUR E.
 • Level 15  
  Czy możesz coś więcej powiedzieć na temat tego pełnego serwisu?
  Mam identyczny problem! Dostałem starą UC-10 z uszkodzonym wizjerem (oczywiście elki do wymiany!). Udało się połatać i kamera sprawiała się pozytywnie (sprzęt mojego 6 letniego syna filmowca pełną gębą).
  Teraz OSD jest obrazu nie ma, przysłona otwiera się do końca, widząc "ciemność". reszta działa OK.
  Ostatnio zakupiłem drugą kamerę uwaloną, ale ze sprawnym przetwornikiem i płytką zasilacza (ta mała u góry). Będę podmieniał.
  Działania moje odbywają się nieco po omacku, ze względu na brak dokumentacji. Ratuje mnie "mocno" wyposażony warsztat.
  Kamerka podoba mi się, bo jest prosta, mała i przyjemna. W sam raz dla dziecka. Dziecka, któremu okrutna zawodna elektronika odebrała ulubioną zabawkę!
  Jak ją ratować?
 • User removed account  
 • Level 15  
  No niestety przyszła druga kamera, ale po bliższym poznaniu to piękny klocek. Dzięki serdeczne za wskazówki! Wynika z nich, że CCD jest raczej OK! Problemów należy szukać na tej magicznej płytce. Mam tylko pytanie czy na pewno? Napięcia prawidłowe, Taśma CCD reaguje na zakłócenia! Sam CCD w minimalnym stopniu reaguje na silne oświetlenie (nie daje obrazu, lecz jakby zmianę tła). Jest reakcja przysłony.
  Może ktoś ma kamerkę UC-10 z uwaloną mechaniką, pobitą obudową ale dającą obraz. Nie ukrywam, że ta usterka zaczyna mnie nieco wyprowadzać z równowagi.
 • Video recorders specialist
  Właśnie też walczę z tą ceramiczną płytką. Oczywiście elektrolit z kondensatorów. Mam objaw taki jakby przysłona cały czas była otwarta na max, chociaż mechanicznie działa super. Ta zgnilizna z tych 3 elektrolitów zachowuje się jak nowotwór złośliwy. Praktycznie należałoby wyjąć scalaki, sprawdzić przelotki, wszystko dokładnie umyć i wlutować spowrotem. Niestety na płytce ceramicznej to graniczy z cudem. No ale jeszcze się nie poddaję.
 • User removed account  
 • Video recorders specialist
  Nie sądzę, że to ma jakiś tryb serwisowy. To nie te czasy. Te kamerki byłyby niezniszczalne gdyby zastosowano kondensatory tantalowe i silniejszy docisk kołków prowadzących taśmę.
 • User removed account  
 • Video recorders specialist
  Z chęcią przestudiuję sobie ten tryb. Jednakże w kamerce tkwi kilka elektrolitów, które potrafią skutecznie zakończyć jej żywot, a szkoda bo to naprawdę dobry sprzęt.
 • Level 14  
  conra68000 wrote:
  Witam
  Poszukuję instrukcję serwisową, kamera nie daje obrazu z obiektywu, cała reszta wygląda na sprawną,

  Mam taki sam problem.Czy ma ktoś na to lekarstwo?
  pozdrawiam mcm007
 • Level 35  
  Przepraszam że dołączam się z podobnym problemem , ale dodatkowo nie mogę rozebrać obudowy.Czy po wykręceniu wkrętów są jakieś zatrzaski żeby nie połamać plastyków,a może nie odkręcam wszystkich wkrętów co uwazam raczej za niemozliwe.
 • Video recorders specialist
  Wkręty są pod naklejkami.
 • User removed account  
 • Video recorders specialist
  Podziękowania dla Conra68000. Ta kamerka pracuje u mnie jako podgląd, wykorzystywana jest jej optyka i potem rozgałęźnik na 4 monitory do podglądu.
 • Level 11  
  Witam.

  Posiadam kamerkę Canon UC10 i oczywiście nie działa wizjer, ponadto nie ma dźwięku przy odtwarzaniu i nagrywaniu, a i obraz przy podglądzie na TV jest jak wielka różowa plama...
  Do tego jeszcze obraz z nagranej kiedyś kasety skacze i mam wrażenie, że to akurat wina brudnej (albo niestety zużytej głowicy). Raz czyściłem kartką nasączoną spirytusem 96% ale niewiele to dało... być może jeszcze trzeba poczyścić.

  Najchętniej poszukuję instrukcji serwisowej, ew. schematów i instrukcji demontażu/montażu ale będę wdzięczny za każda wskazówkę.

  Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
  Krzysiek.
 • Video recorders specialist
  Drogi kolego.
  Naprawdę każdy chciałby Ci pomóc ale mam wrażenie, że niedokładnie wczytałeś się w daty postów odnośnie Twojej kamery.
  Zwróć uwagę, że ostatnia wypowiedź pochodzi z 2006 roku i już mówi o przegnitych kondensatorach, które zrobiły z niej jakąś papkę.
  Minęło kolejnych 6 lat i masz nadzieję, że coś z niej będzie?