Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD-011 Manta Emperor 3 - nie działa

mazi35 28 Dec 2005 10:46 6353 11
    mazi35
    Level 17  
    Witam

Jak w temacie nie jestem w stanie określić co jest przyczyną. Wogóle się nie włącza, wogóle nie świeci :| Naprawiam dvd sporadycznie więc niezbyt jeszcze się w tym orientuję

Proszę o rady

Pozdrawiam
    BUMIRO
    Level 17  
    A zasilacz sprawdziłeś zobacz czy daje 5V (jeżeli coś naprawiałeś na pewno znajdziesz)
    Jeżeli przetwornica nie pracuje a bezpiecznik jest "dobry" wymień kondensatory również te po wtórnej:!:.
    User removed account
    User removed account  
    mazi35
    Level 17  
    BUMIRO wrote:
    A zasilacz sprawdziłeś zobacz czy daje 5V (jeżeli coś naprawiałeś na pewno znajdziesz)
    Jeżeli przetwornica nie pracuje a bezpiecznik jest "dobry" wymień kondensatory również te po wtórnej:!:.

Więc tak: 5 V jest mozna mieć tylko zastrzeżenia do drugiego napięcia, które powinno wynosić 12 V a jest 9,5 V

Dodano po 3 [minuty]:

irekt wrote:
    Witam.
    Na początek wypadałoby sprawdzić przetwornicę,stronę wtórną i pierwotną ,kondenatory elektrolityczne,rezystory wysokoomowe ,sprawdzić czy coś nie zwiera po stronie wtórnej .
    Niedawno miałem na stole to DVD z identyczną usterką i uszkodzone okazały się 2 rezystory (chyba po 120k) redukujące napięcie 300v do kilku V zasilających układ scalony przetwornicy.
    Powodzenia.

sprawdziłem wszystkie części , o których piszesz! wszystko jest sprawne.
    Rezystor także (tutaj jest 1 rez.)
    Może to drugie napięcie jest za bardzo zaniżone ponieważ powinno wynosić 12 V a jest 9,5 V.

Pozdro
    l6.2
    Level 13  
    Właściciel tego sprzętu zapewne wgrał niewłaściwe oprogramowanie.
    Te modele tak się zachowują po takiej operacji.
    Konieczna wymiana pamęci.
    serwis_sat
    Level 20  
    Tak
    Tylko 49F040 w programtor, odpowiedni wsad pod loadera (samsung-sanyo) i po wszystkim.
    mazi35
    Level 17  
    Ok dzięki za info pamięć do wymiany pozdro
    czepel123
    Level 13  
    Tylko jakim programatorem to zaprogramowac Wilemem vi-labem bo bodjrze nie posiadaja one w zakresie progamowania tej kosci dokladniej AT49F040A 512kB flash. Dzieki
    wsz_rk
    Level 27  
    witam, gdzie mogę dostać 49F040 za rozsądną cenę, pzdr
    Krzycho2612
    Level 16  
    Witam: Wystarczy ją zaprogramować jeszcze raz ,jeśli to wina softu sprzęt ruszy.Pozdrawiam
    inokris
    Level 19  
    Jeśli nie pomoże wymiana oprogramowania to przelutuj SDRAM. Polecam też zdjecie radiatora i pod nim kartyeczki na procku. Jeśli będzie widoczne peknięcie procka w miejscu karteczki to uszkodzony procek.
    pozd.
    wsz_rk
    Level 27  
    dzięki za odpowiedź, 49F040 znalazłem na seguro.pl (cena z VAT:15.86), ale przyczyną problemu był port LPT (padł mi akurat w trakcie molestowania 49F), obawiałem się że flash był całkiem zrąbany i zwalił mi Wilema (użytkownik robił upgrade manty w czasie burzy :-P , gruchnęło, sieć padła, i manta też...), no ale zaprogramowałem z innego PC i wszystko działa, jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam