Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam autoalarmu do samochodu Skoda Fabia

28 Gru 2005 11:11 10525 25
  • Poziom 10  
    Szukam alarmu do w/w samochodu ale mam jeden problem dlatego szukam pomocy fachowców, ponieważ jestem tzw. niedzielnym kierowcom i przeważnie samochodu używam tylko w weekendy szukam alarmu lub innej formy zabezpieczenia która spełaniała by moje oczekiwania.
    A chodzi o to że jak miałem poprzedni samochód Seicento i zamontowałem w nim alarm Python to gdy samochód był nie uzywany przez tydzień, dwa to alarm rozładowywał akumulator i nie dosyc że nie było mozna uruchmić samochodu to jeszcze alarm nie spełniał swojej funkcji bo poprostu nie działał, czy jest jakieś wyjście z mojej sytuacji bo nadal zdarza się że samochód jest nie używany przez tydzień, dwa a chciał bym żeby był w jakis sposób chroniony.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Zastanawiam się też nad blokadą skrzynie biegów ale gdzies wyczytałem, że w Skodzie Fabii i w Hondzie Civic się te blokady nie sprawdzają, może ktoś coś wie wiecej to prosze o poradę.
  • Poziom 14  
    Polecam autoalarm SharkV2 firmy EXUS, pobiera bardzo mały prąd w stanie uzbrojenia - nie połknie akumulatora przez taki okres czasu o jakim piszesz.
  • Poziom 27  
    A gdzie wyczytałeś że blokada skrzyni biegów się nie sprawdza. Montowałem blokady w fabi i działają. Pytanie ie chcesz wydać na ten alarm?
  • Poziom 10  
    Czytałem w jakieś prasie o tym, wypowiadał sie jakis mechanik że blokady są ok. ale w tych dwóch modelach sie nie sprawdzają.
    Sorry ale nie pamietam w jakiej to, było jakis czas temu, sam byłem zaskoczony tą wypowiedzia zwłaszcza że nie podał przyczyny.
    Co do alarmu to zalezy mi tylko na tym aby nie wydoił mi akumulatora np. przez dwa tygodnie stania auta. Mogę z montażem dać 1000 zł.
  • Poziom 21  
    zrob zwykle odciecie na dwoch przekaznikach zasilane po zaplonie i to ci nie wydoi aku a i samochod bedzie jako tako zabezp
  • Poziom 27  
    W tej cenie możesz założć dobry alarm oraz blokadę skrzyni biegów, ewentualnie rozbudowany alarm np. exus v3100 z radiopowiadomieniem, do tego kilka czujników.
  • Poziom 10  
    kzaw napisał:
    W tej cenie możesz założć dobry alarm oraz blokadę skrzyni biegów, ewentualnie rozbudowany alarm np. exus v3100 z radiopowiadomieniem, do tego kilka czujników.

Właśnie mam ochotę na ten alarm exusa v3100, czytałem o nim wiele dobrego ale cały czas mam ten problem czy mój akumulator wytrzyma gdy auto bedzie nie uzywane przez klikanście dni.
  • Poziom 14  
    popieram norberta kazdy fabryczny autoalarm jest znany przez zlodziei
    zaloz zwyklego pstryka
    najlepiej na zasilaniu pompy paliwa
    za pierona ci auta nikt nie uruchomi
  • Poziom 11  
    witam
    pstryczek jest dodatkowym zabezpieczeniem zamontuj exusa
    v2-shark
    v5 smart
    v10 expert
    v3100 www.####.pl wysyłka gratis
    Moderowany przez TONI_2003:

Czy nie za dużo tej „autoreklamy „ :?:

• Poziom 27  
    Może kolega chronauto pisał by coś sensownego a nie tylko wstawiał swoje reklamy.
  • Poziom 11  
    Montuję alarmy 12lat w różnych servisach i prywatnie również i bardzo polecam własne wytwory, w konieczności alarm Predator, Seo, Silikon
  • Poziom 11  
    Kiedys też miałem problem z rozładowaniem akumulatora po dłuższym postoju i okazało sie że winna jest syrena z własnym podtrzymaniem. Zwalony był już akyumulatorek i cały czas syrena ciągła prąd.
    Założyłem syrenke bez podtrzymania i problem przestał istnieć.
  • Poziom 24  
    Panowie, a jak wy to policzyliście, że przy około 30 mA + to co bieże auto, aku ma paść po 2 tygodniach. Przy założeniu, że pobór spoczynkowy to 50 mA ma się to tak: 24 h * 0,050A * 14 (dni) = 16,8Ah. Wiadomo, że aku nie jest idealne, ale moim zdaniem nie powinno być jeszcze problemu z rozruchem po 2 tyg. przy założeniu, że akumulator ma 45Ah.
    Pozdr.

Niedoczytałem, kolega pisał o 34 Ah. Nie pamiętam jaką sprawność mają aku w praktyce-trzeba to sprawdzić.
  • Poziom 10  
    W mojej Fabi jest akum. 60Ah. 3 letni i po 2 tyg szlag go trafia.Może jak wspomniano wyżej winna jest syrena z podtrzymaniem.Też ma 3 wiosnyi siada jej albo juz siadł akum.Tylko jak odłącze zasilanie to czort wyje i to dobre 5 min(Sprawdzałem).

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Panowie!
    Czegoś tu nie rozumiem - jeśli winny jest akumulator to nie zabezpieczać auta? A może po prostu lepiej kupić rozsądny aku i nie robić problemu?
    Zwiększenie samej pojemności wiele tu nie da bo aku będzie ciągle niedoładowany z powodu słabego alternatora, ale można zainwestować parę złotych więcej i kupić Optimę, wcale nie musi być ta żółta, wystarczy czerwona i po kłopocie. Przy wszystkich jej zaletach jedyną wadą tej firmy to ceny produktów, ale czego się nie robi dla ukochanego auta :D
    Wtedy nawet po miesięcznym postoju autko odpali, a na pewno nie będzie konieczności oszczędzania na zabezpieczeniu. Może warto o tym pomyśleć zamiast oszczędzać na bezpieczeństwie i kusić los ?
    Proponuję temat przemyśleć bo wiele możliwości nie ma na przy tak rzadkim używaniu auta.
    Istnieje też alternatywne rozwiązanie, ale pod warunkiem że w miejscu garażowania jest mocne światło. Od jakiegoś czasu występują na rynku małe panele słoneczne które kladzie się na desce rozdzielczej lub pod tylną szybą i podczas postoju doładowują aku pojazdu. Urządzenie można włączyć do gniazda zapalniczki lub bezpośrednio do instalacji auta i też rozwiązuje to jakoś problem. Cena różna uzależniona od wielkości i wydajności ogniwa, ale widziałem już chyba nawet na Allegro po 70 zeta za takie maleństwo 5-cio watowe. Nie jest to rozwiązanie doskonałe bo jeśli nie ma wystarczającej ilości światła to aku będzie nadal niewystarczająco ładowany, ale i tak przedłuży to jego możliwości na postoju. Tak czy siak oszczędzanie na zabezpieczeniu z powodu słabnącego akumulatora wydaje się co najmniej złym pomysłem.
    Pozdrawiam Szanownych Kolegów :D
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za porady, ale z tego co widze to w moim przypadku nie idealnego rozwiązania, zawsze jest coś za coś, dlatego pozostanie chyba tylko mechaniczne zabezpieczenia ( blokada skrzyni biegów ) bo o elektronicznym zabezpieczeniu chyba muszę zapomnieć, bo co to za alarm który po tygodniu nie bedzie działał, bo akumulator padnie.
  • Poziom 15  
    A przy blokadzie wcisną sprzęgło i pojadą na sznurku...:D
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    A słyszał kolega Mich@el o czymś takim jak BBS(Bezpieczna blokada samochodu)? Wtedy ze sznurka nici.
  • Poziom 15  
    Słyszał słyszał,tylko idiota ingeruje w układ hamulcowy samochodu.Jakoś się ten wynalazek nie przyją. Wnioskując z postu jest granica 1000 zeta więc nie ma o czy dyskutować.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    BBS mam to, 2 razy chciano mnie pozbawić auta, raz zjechał tylko z chodnika, a za drugim razem do przejścia dla pieszych. Blokada jest całkowicie bezpieczna, (pisząc iż idiota tylko ingeruje w hamulcowy jest bezpodstawne jeśli nie zna się zasady działania tej blokady). Włączana jest mechanicznie (osobnym kluczykiem) i nie ma możliwości aby uruchomiła sie sama podczas jazdy, jest skuteczna, posiada homologacje i atesty bezpieczeństwa, koszt instalacji na 2 koła to ok 1000zł. Alarm w tym momencie wystarczy najprostszy aby tylko wył. Gorąco polecam BBS jest to naprawdę skuteczne zabezpieczenie auta przed złodziejem. Włączasz BBS i zostawiasz auto, masz przy tym komfort psychiczny i nie patrzysz co 30 min czy auto jeszcze stoi. Dodatkowo dostajesz dużą zniżkę na AC ponieważ jest ona honorowana prze firmy ubezpieczeniowe.