Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

P造ta AMICA GPC-600S "Prometeusz"

28 Dec 2005 13:29 18617 20
  • Level 10  
    Witam!

Mam problem z w/w plyta. 10 miesiecy chodzila bez zarzutu az tu nagle zaczela sie "wieszac" podczas jednoczesnego uzytkowania jej i piekarnika zabudowanego pod nia. Dodam, ze taki zestaw pracowal juz 10 m-cy i nie bylo problemu. Teraz po nagrzaniu piekarnika z zegarkiem w reku, odliczam 30minut i plyta sie "wiesza" - nie reaguje na nic i nic nie wyswietla. Zakladam ze to jakies zabezpieczenie termiczne ja wylacza. I tu pytanie:

1. Czy mial ktos z Was do czynienia z takim problemem?
    2. Przy jakiej temperaturze otoczenia (bezposrednio pod plyta) powinno nastapic jej automatyczne wylacznienie (zabezpieczenie termiczne)?
    3. Jak sie powinna zachowywac ta plyta po wlaczeniu zasilania (wtyczki do gniazdka) bo u mnie wtedy zapala kolejno wyszstkie wyswietlacze (od lewej do prawej), uruchamia na chwil chlodzenie elektroniki, to wszystko jest okraszone "piknieciem" a calosc trwa okolo sekundy. Nie wydaje mi sie aby wczesniej wykonywala ona takie dziwactwa. Czy to normalne zachowanie?

Aha, po "powieszeniu" sie plyty trzeba odczekac z 30minut i znowu chodzi jak zloto!
    Zainstalowalem juz czujniki temperatury aby ustalic przy jakiej temp to blokowanie nastepuje, tylko wczesniej chodzila 10m-cy z piekarnikiem i nic sie nie dzialo a teraz glupieje!?

Prosze o rade zanim wezme serwisanta i bede mu udowadnial ze cos jest nie tak gdyz ten upiera sie ze to wina piekarnika (serwisant odbieral ja i stwierdzil ze zainstalowana jest zgodnie z instrukcja, ktora dopuszcza uzytkowanie jej w zabudowie ponad piekarnikiem)!!
    No wiec gdzie jest przyczyna?

Dzieki za wszelka pomoc
    Pozdrawiam
    Bartek
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj si
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 1  
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 2  
    Witam!

Od jakiego czasu jestem czytelnikiem forum (od niedawna nawet zarejestrowanym) i nic dot康 nie pisa貫m tak wiec z g鏎y przepraszam za wszelkie b喚dy, kt鏎e mo瞠 nieumy郵nie pope軟i.

O Prometeuszu chcia貫m napisa jeszcze przed 鈍ietami ale ... wiadomo 鈍i皻a .:D

M鎩 problem z p造t "Prometeusz" jest troch bardziej zaawansowany.

P造ta GPC600s razem z piekarnikiem Amiki dzia豉豉 u mnie przez 20 miesi璚y.
    Kilka razy wy陰cz豉 si automatycznie ale zawsze prawie od razu wstawa豉.
    Pisz dzia豉豉 bo na pocz徠ku grudnia pad豉 w sytuacji bardzo podobnej do opisywanej przez Bartka. Piekarnik z termoobiegiem na 200 C i dwa pola na p造cie w陰czone. P造ta wy陰czy豉 si automatycznie (鈍ieci造 si tylko wska幡iki ciep豉 resztkowego). Po resecie (wtyczka z gniazdka) zacz窸o wariowa sterowanie sensorowe tzn. w陰cza貫m palnik 鈔edni, a uruchomi si ma造 i sterowanie "zawiesi這 si" przy dzia豉j帷ym ma造m palniku. Po kolejnym resecie by這 ok. W陰czy貫m palnik 鈔edni. Popracowa 2 minuty po czym p造ta wy陰czy豉 si automatycznie (鈍ieci造 si tylko wska幡iki ciep豉 resztkowego), a potem nast徙i kompletny zwis - zgas這 wszystko. Po wystudzeniu piekarnika i p造ty, p造ta si nie uruchamia s造cha tylko mniej wi璚ej cykliczne pikni璚ia.

BTW. gdzie w mi璠zyczasie widzia貫m na wy鈍ietlaczach "A 0" - pewnie to kod jakiego b喚du.:?:

Podejrzewa貫m sterownik ale nie by貫m tak瞠 pewien UPS-闚. Nie chc帷 za bardzo grzeba w 鈔odku a i z braku czasu zdecydowa貫m si wezwa serwis.

Tak si czasowo z這篡這,瞠 pan z serwisu przyby po tygodniu i:
    1. zdemontowa sterownik (odkr璚i 4 wkr皻y i wyj掖 wtyk)
    2. pod陰czy sw鎩 sterownik
    3. p造ta chodzi ok
    4. stwierdzi uszkodzenie sterownika
    5. od陰czy sw鎩
    6. zamontowa stary (wtyk + 4 wkr皻y)
    7. skasowa mnie na prawie 100PLN!!! hhhhhhmmmmmmmmmmmmmm ????

Serwisant wyceni sterownik wraz z wymian na blisko 720PLN (w tym ok 600PLN za sterownik)
    to dlatego pkt 5 i 6.

Spostrze瞠nia, uwagi i wnioski z tej wizyty:
    1. Jednak sterownik a nie UPS-y
    2. Serwis tego nie naprawia tylko wymienia
    3. Dowiedzia貫m si, 瞠 s 2 wersje sterownika i ja ju mam nowsz
    4. Klient na swoim sterowniku mia "przysmarkanego" jakiego dodatkowego kondka
    5. Mo瞠 da si to naprawi za mniej ni 700PLN
    6. Dlaczego to pad這????? pytanie wci捫 aktualne

Postanowi貫m od這篡 problem na "po 鈍i皻ach" na szcz窷cie jest jeszcze mikrofal闚ka.

Pytanie do Bartka:
    Czy p造ta jeszcze na gwarancji???
    Mo瞠 potraktowa j brutalnie tzn. piekarnik na maxa z termoobiegiem + 3 palniki na p造cie na dogrzewanie i jak padnie serwis wymieni za free z gwarancj "na wymian".

Potwierdzam s這wa skryn-a:
    "Nie ma tam 瘸dnych zabezpiecze termicznych, je郵i chodzi o "wsp馧prac" z zabudowanym pod ni piekarnikiem",
    ale zapewne sa zabezpieczenia termiczne w UPS-ach a i mo瞠 w sterowniku - ale tego ostatniego nie jestem pewnien na 100%.

W豉郾ie sko鎍zy貫m rysowanie "z natury" schematu sterownika.
    S tego 2 sheet-y, w tym jeden tak g瘰to upakowany, 瞠 a ma這czytelny. Postaram si podzieli go na mniejsze kawa趾i np. klawiatura, wy鈍ietlanie, I/O, zasilanie itp.

Generalnie nie jest to jaka "kosmicznie zaawansowana technologia" ale jest kilka pkt闚 co do kt鏎ych nie jestem pewien.
    S逝輳 dokumentacj fotograficzn i schematami.
    Zag喚biam si teraz w dokumentacj procka.

Do skryn-a:
    Czy ja te mog prosi o t serwis闚k?

Pozdrawiam,
    Janusz
  • Level 10  
    Witajcie, widze 瞠 nie jestem jedyny kt鏎y ma problemy z t p造t.

Ale po kolei...
    P造t mam jeszcze na gwarancji (pozosta這 2 m-ce) wi璚 zrobi tak jak pisa "mlodybeer" - b璠e j m璚zy tak aby szlag j trafi i aby sewisant nie wciska mi, 瞠 wszystko z ni jest w porz康ku. M鎩 problem polega na tym, 瞠 je郵i wyeliminujemy z uk豉du piekarnik, to sama p造ta chodzi jak z這to. NIGDY si nie powiesi豉 bez "dogrzewania" piekarnikiem! Tak wi璚 je郵i wyobrazimy sobie sytuacj, 瞠 serwis zabiera p造t, testuje itd to mo瞠 si okaza 瞠 wszystko z ni bedzie ok! Jest tylko jedno ale...
    Niepokoi mnie jej zachowanie po resecie (odci璚iu zasilania) - to mrugni璚ie wszystkimi wy鈍ietlaczami + start ch這dzenia + pikni璚ie - wszystko trwa sekunde po czym ustaje i jest niby wszystko w porz康ku. Czy Wasze p造ty robi to samo? Mo瞠 to jest oznaka awarii sterowania lub czego innego? Jak w陰cza貫m j na "sucho" (po wyj璚iu z pude趾a, bez gazu itd) to nie robi豉 takich cud闚 (chyba...)!!!

Ostatnio wytarga貫m piekarnik, pomierzy貫m wszystkie odst瘼y i wysz這 mi, 瞠 mam spore naddatki na swobodny przep造w powietrza (instrukcja podaje min.10mm a u mnie "w御kie gard這" ma 40mm!! Teraz mam wsadzony czujnik temp. mi璠zzy piekarnikiem a p造t i chce ustali przy jakiej temp. nast瘼uje jej "powieszenie". Przy normalnej eksploatacji (intensywnej) samej p造ty bez piekarnika, uzyska貫m max 44st C - nigdy nie by這 wi璚ej! Teraz w豉郾ie j "m璚ze" z piekarnikiem. Piekarnik 15 minut chodzi na 250stC, p造ta na razie wy陰czona a na termometrze mi璠zy p造t a piekarnikiem tylko 40stC! Zobaczymy co b璠zie dalej... (poinformuje o wynikach)

P.S. Lamerskie pytanie, ale lepiej wiedzie ni udawa 瞠 si wie...
    Co to s te UPS-y? ;)

Pozdrawiam i Szcz窷liwego Nowego Roku!!!
    Bartek

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Witam ponownie

Niestety, nic nie ustali貫m, gdy...
    ...sko鎍zy豉 si skala na termometrze na 70stC! Piekarnik na 250stC grza z 1,5h, p造ta sz豉 na pe軟y gwizdek i nic. Nie wywali豉 si :cry:
    Ostatnio jak j tak "testowa貫m" to wywala豉 si po p馧 godzinie.
    No i serwis przyjedzie i wyjde na g逝pka!
    Ju sam nie wiem... Mo瞠 trzeba b璠zie si po prostu przyzwyczai do tego jej feleru?
    Powiedzcie mi tylko jeszcze jak si wam zachowuje ta p造ta po w陰czeniu jej zasilania!!! Co mruga, "pika"?? I w jakiej temp. to cholerstwo mo瞠 pracowa!??

Ja ju zg逝pia貫m....

Bartek
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 10  
    Witam!

Bardzo dzi瘯uje za te serwis闚ke.
    Przynajmniej "pobawi貫m" si trybem sewisowym.
    Tu nasuwa mi si pytanie.
    Przy jakiej temperaturze (i w kt鏎ym punkcie urz康zenia) nast瘼uje przegrzanie p造ty sygnalizowane b喚dem F/H? Czy to temp. termistor闚 T1 i T2 kt鏎e mo積a odczyta w trybie serwisowym?
    Moje p造ta po dw鏂h kolejnych pr鏏ach wci捫 nie chce si "wywali" (doszed貫m do temp. termistor闚 T1 i T2 ponad 80stC - 2 godziny grzania piekarnikiem i p造ta na max'a).
    Tak wi璚 p鏦i co b璠e dawa jej "popali" a spotkanie z serwisanetm prze這瞠 na p騧niej - poddam j wnikliwej obserwacji (p鏦i gwarancja jest)

P.S. A wiec czyj to w zaasadzie jest produkt?
    1. Czy nie jest tak, ze AMICA tylko to sprzedaje pod swoj mark a p造t skonstruowano tutaj: http://www.solgaz.com.pl/kuchnia-opis_pol.php
    2. Dlaczego (chyba) 瘸dna inna firma nie wypu軼i豉 podobnego produktu?

Bardzo dzi瘯uj wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
    Bartek
  • Level 1  
  • Level 18  
    A wi璚 tak postaram si pom鏂 ju "troch" pracowa貫m z t p造t mo瞠 zaczniemy od tego pytania co ma by po w陰czeniu zasilania ot騜 reakcja na za陰czenie jest prawid這wa sterownik powinien w陰czy kr鏒ki sygna dzwi瘯owy wy鈍ietlacze mign望 wentylator na chwil w陰czy to jest taki te軼ik element tego modu逝. teraz kolejne problemy je郵i wy鈍ietla si symbol F/H to mo瞠 byc spowodowane z陰 wentylacj (brak pod piekarnikiem w meblach kratki wentylacyjnej) i cho wydawa這 by sie 瞠 jak 10 miesi璚y dzia豉這 to jest to niemo磧iwe jednak zda瘸 si jesli to nie to to zostaje nam sterownik sensorowy kt鏎y jest wyposa穎ny w termistory.
    Natomiast b陰d A0 to problem z samymi sensorami pojawianie si takiego komunikatu mo瞠 by spowodowane tak瞠 z造m monta瞠m modu逝 (czasami rozpadnie si) lub uszkodzeniem tego elementu.
    Urz康zenie produkuje firma Solgaz i sprzedaj sw鎩 produkt min Amice ale i tak瞠 na zach鏚 i do Rosji.
    Natomias co do krytyki tego urz康zenia powiem tyle wszyscy s m康rzy a spr鏏ujcie znale嗆 na zachodzie tego typu urz康zenie tylko jak znajdziecie to sprawdzcie czy jest na tyle rodzaji gazu (powiem tylko 瞠 narazie by jeden niemiecki poprzednik ze sterowaniem mechanicznym)
    a jakby ta p造ta rzeczywi軼ie by豉 takim bublem to nie przesz豉 by tylu test闚 jak i w Polsce tak i za granic. Mi osobi軼ie Prometeusz si podoba cho da造 mi par razy w ko嗆.
  • Level 2  
    Witam po sylwestrowo-noworocznych zawirowaniach.

Mam nadzieje, 瞠 moja wst瘼na uwaga nie dotrze za p騧no.
    bartek_ra wrote:

P造t mam jeszcze na gwarancji (pozosta這 2 m-ce) wi璚 zrobi tak jak pisa "mlodybeer" - b璠e j m璚zy tak aby szlag j trafi i aby sewisant nie wciska mi, 瞠 wszystko z ni jest w porz康ku.

Z oblicze czasu (10 m-cy + 2 m-ce) wnioskuj, 瞠 liczysz okres gwarancyjny - prawdopodobnie 12 miesi璚y od daty zakupu.
    W mojej karcie gwarancyjnej by zapis o gwarancji na 12 mies. lecz na okres nie d逝窺zy ni 18 miesi璚y od daty produkcji.
    Upewnij si, 瞠 oba okresy pokrywaj si. Ze wzgl璠u na ma造 popyt na ten sprz皻 Tw鎩 egzemplarz m鏬 po wyprodukowaniu troch pole瞠 w magazynie zanim go naby貫 i mo瞠 gwarancji ju nie ma???
    Sprawd bo mo瞠 nie masz takiego zapisu w karcie gwarancyjnej.
    Amika zmieni豉 instrukcj obs逝gi do tej kuchenki. W mojej by zapis, 瞠 "pod陰czenia mo瞠 dokona przeszkolony instalator z uprawnieniami", a w obecnej dodano jeszcze: "Przy陰czenia kuchenki do gazu dokonuje pracownik autoryzowanego serwisu producenta".
    Mo瞠 kart gwarancyjn te zmienili?

Odno郾ie test闚:
    czy w ka盥ym przypadku stwarza貫 podobne warunki?
    piekarnik na max, palniki na max tzn. ustawione na prac ci庵陰 (dziewi徠ka z kropk)?
    czy masz termoobieg w piekarniku?
    Przypuszczam, 瞠 termoobieg dok豉da par stopni i generalnie zmienia cyrkulacj powietrza za zabudow.
    Mo瞠 serwisanci AGD potwierdz lub zaprzecz.

bartek_ra wrote:

Moje p造ta po dw鏂h kolejnych pr鏏ach wci捫 nie chce si "wywali" (doszed貫m do temp. termistor闚 T1 i T2 ponad 80stC - 2 godziny grzania piekarnikiem i p造ta na max'a).

Z tego co ju zd捫y貫m przeczyta w dokumentacji wnioskuj, 瞠 je郵i mamy ten sam panel sensorowy (modu steruj帷y) to by貫 blisko zawieszenia p造ty i przypuszczam z pewno軼i na 99%, 瞠 przyczyn czasowych "zwis闚" w przypadku Twojej p造ty i padni璚ia mojej jest problem ch這dzenia. Ale po kolei:

Pisa貫m poprzednio, 瞠 rysuj schemat sterownika i mam par w徠pliwo軼i. Schemat jeszcze nie jest pewny na 100% ale wysy豉m wersj brudnopisow i kilka fotek.
    M鎩 sterownik to wersja CkrDrvGIII z wersj oprogramowania 4.4.
    Sterownik jest zbudowany na 2 PCB (umocowane jedna nad drug) i tak te (na razie) dla u豉twienia rysowane by造 schematy - tzn sztuk 2.
    Dolna p造tka zawiera elementy sieciowe, przeka幡iki podaj帷e 230V do UPS-闚, wentylator i buzzer (monta przewlekany - prawie ca這嗆 ). G鏎na (monta SMD - prawie ca這嗆) - mikroprocesorowy system steruj帷y (procesor 16-bitowy -MSP430F135, uk豉d zasilania 5V - 78M05 i 3.3V - TPS7333Q stabilizator LDO z wyj軼iem resetuj帷ym, wy鈍ietlacze, klawiatura-sensory, termistory i uk豉dy po鈔ednicz帷e (ULN2003A - tranz. darlingtona, CD4051B multiplekser do odczytu klawiatury, SN75374 - wysterowanie wy鈍ietlaczy, DTC114- "cyfrowe" tranzystory na wej軼iu 3 sygna堯w zwrotnych z palnik闚).
    I z t g鏎n p造tk zwi您ane s moje w徠pliwo軼i.
    Troch w徠pliwo軼i ju si wyja郾i這 po przeczytaniu instrukcji serwisowej.
    Skryn, dzi瘯i! :D
    Znalaz貫m jednak jeden szczeg馧, kt鏎y mi nie pasuje.
    Chodzi o z陰cze sterownik-p造ta. W serwis闚ce jest 12 pinowe a u mnie 9- cio :?:
    W opisie trybu serwisowego jest informacja, 瞠 temperatura termistor闚 jest podawana z dok豉dno軼i do 0,1蚓 co wykluczy這 zabezpieczenie progowe i wskaza這 na przetwarzanie AC. W dokumentacji procesora, w rozdziale o przetwornikach AC doczytalem sie, 瞠 posiada on tak瞠 mo磧iwo嗆 wewn皻rznego pomiaru temperatury. I prawdopodobnie jest to tak瞠 zastosowane jako kolejne zabezpieczenie termiczne.
    Dla dociekliwych podaj linki
    MSP430x1xx Family User's Guide (Rev. E)
    MSP430x13xx, MSP430x14xx: Mixed Signal Microcontroller (Rev. F) (msp430f135.pdf, 1006 KB)
    W sumie oko這 500 stron tekstu :D

bartek_ra wrote:
    Tu nasuwa mi si pytanie.
    Przy jakiej temperaturze (i w kt鏎ym punkcie urz康zenia) nast瘼uje przegrzanie p造ty sygnalizowane b喚dem F/H? Czy to temp. termistor闚 T1 i T2 kt鏎e mo積a odczyta w trybie serwisowym?

Je郵i chodzi o punkt to:
    1. na pewno:
    a. sterownik (szczeg馧owo - lewy i prawy skraj g鏎nej p造tki - patrz zdj璚ie z rozmieszczeniem termistor闚)
    2. prawdopodobnie:
    a. sterownik (szczeg馧owo - procesor )
    b. UPS-y (w opisie informacji przedstawianych w trybie serwisowym jest wzmianka o ilo軼i b喚d闚 F/H od poszczeg鏊nych palnik闚)
    Je郵i chodzi o warto嗆 temperatury to mo積a tylko przypuszczac. Aczkolwiek je郵i prawd jest miejsce "2 a" z powy窺zej listy, to graniczna temperatura jest raczej nie wy窺za niz 85蚓, bo w dokumentacji procesora jest napisane: "Operating free-air temperature range, TA; MIN=−40 MAX=85 蚓"
    Temperatury dla UPS-闚 nie mog okre郵i nawet w przybli瞠niu bo ich nie rozbiera貫m. Licz, 瞠 s sprawne :D.

80arturr wrote:
    ... co ma by po w陰czeniu zasilania ot騜 reakcja na za陰czenie jest prawid這wa sterownik powinien w陰czy kr鏒ki sygna dzwi瘯owy wy鈍ietlacze mign望 wentylator na chwil w陰czy to jest taki te軼ik element tego modu逝.

Potwierdzam, u mnie jest to samo tzn wiadomo, 瞠 wy鈍ietlacze, wentyl, buzzer i uk豉dy nimi steruj帷e s OK. A i procesor wystartowa i dobrze porty steruje. Ja te wcze郾iej tego nie zauwa篡貫m aczkolwiek trudno by這 bo p造ta raz w陰czona i 20 miesi璚y na czuwaniu. Nie przypominam sobie jednak aby tak si dzia這 podczas gdy mi pada豉 (wtedy kilka razy j resetowa貫m). I dlatego na pocz徠ku pomy郵a貫m o b喚dzie w uk豉dzie resetu procesora. Moje w徠pliwo軼i pog喚bi jeszcze fakt tego dolutowanego kondensatora na sterowniku przyniesionym przez pana z serwisu. Miejsce dolutowania na zdj璚iu.
    Po narysowaniu schematu okaza這 si, 瞠 dolutowany by豚y r闚nolegle do fabrycznego kondka resetuj帷ego, kt鏎y - troche dziwnie - znajduje si dosy daleko od procesora, a blisko uk豉du zasilaj帷ego. I tu nast瘼na zagadka: takie umieszczenie C5 (na zdj璚iu) mo積aby zrozumie gdyby do niego dochodzi豉 軼ie磬a z wyj軼ia resetuj帷ego stabilizatora LDO.
    Ale z pomiar闚 wynika, 瞠 tam przej軼ia nie ma, a i pod lup wida, 瞠 軼ie磬a ko鎍zy si przy C5. Zako鎍zenie nie jest "mechanicznie uszkodzone" i wygl康a na "fabryczne".
    Mo瞠 kto to spr鏏uje wyt逝maczy bo ja ju sam nie wiem :?:

Pro軸a do bartek_ra: mo瞠 uda Ci si pomierzy czy tam jest przej軼ie.

80arturr wrote:
    Natomiast b陰d A0 to problem z samymi sensorami pojawianie si takiego komunikatu mo瞠 by spowodowane tak瞠 z造m monta瞠m modu逝 (czasami rozpadnie si) lub uszkodzeniem tego elementu.

Z造 monta raczej odrzucam bo przecie 20 miesi璚y dzia豉這 dobrze.
    O "rozpadni璚iu si" te raczej powiedzie nie mo積a vide fotki.
    "uszkodzeniem tego elementu" - nie bardzo rozumiem czy chodzi o panel, czy o czujniki. Je郵i masz na my郵i czujniki, to te bior to pod uwag zw豉szcza, 瞠 po resecie nie ma potwierdzenia wizualnego o pomy郵nym ich te軼ie, a w陰cza si pikanie (sekund czy dwie po te軼ie wy鈍ietlaczy i wentylatora). W przypadku zaci璚ia b康 uszkodzenia "klawisza" blokady p造ty (prawy skrajny), jedyny spos鏏 sygnalizacji b喚du to w豉郾ie fonia bo AFAIR w陰czenie blokady blokuje nie tylko klawisze ale i wy鈍ietlacze.
    Mo瞠 bartek_ra to sprawdzi?
    Nie wiem jeszcze dok豉dnie jak te sensory dzia豉j. Mo瞠 kto wpadnie na jaki pomys?

80arturr wrote:
    Natomias co do krytyki tego urz康zenia powiem tyle wszyscy s m康rzy ....
    ...a jakby ta p造ta rzeczywi軼ie by豉 takim bublem to nie przesz豉 by tylu test闚 jak i w Polsce tak i za granic. Mi osobi軼ie Prometeusz si podoba

Mi te si podoba, aczkolwiek pad po 20 miesi帷ach pracy. Na razie nie krytykuj tylko pr鏏uj diagnoz postawi.
    Mo瞠 to przypadek, 瞠 wyst徙i podobny problem w 2 egzemplarzach spowodowany najprawdopodobniej przez ten sam czynnik (a wszystko wskazuje na temperatur).
    Chcia豚ym tak pomy郵e lecz powoli wszystko na to wskazuje, 瞠 bym si pomyli, bo:
    - odst瘼y szersze od tych, kt鏎e producent uznaje za minimalne
    - kratka wentylacyjna jest
    - monta w parze z piekarnikiem dedykowanym pod "Prometeusza"
    i...
    p造ta pad豉 :cry:
    (BTW. Nie wiem jaki piekarnik posiada bartek_ra),
    a u bartka_ra, na razie jeszcze, odczyty temperatur zbli穎ne do warto軼i granicznych dla podzespo堯w (i oby nie wi瘯sze 8-))
    mog sugerowa, 瞠 albo w egzemparzu do bada typu by造 podzespo造 o innych parametrach albo testy by造 za kr鏒kie.
    Obym si myli.
    Ko鎍z帷 ten przyd逝gi post
    pozdrawiam serdecznie.

PS. Nie wiem czy jakiego faux-pas nie pope軟i ale zapytam:
    Czy da這by si zamieni w tytule symbol naszych rozwa瘸 na w豉軼iwy tj. GPC-600S ?
  • Level 10  
    Witam ponownie!

mlodybeer wrote:

Z oblicze czasu (10 m-cy + 2 m-ce) wnioskuj, 瞠 liczysz okres gwarancyjny - prawdopodobnie 12 miesi璚y od daty zakupu.
    W mojej karcie gwarancyjnej by zapis o gwarancji na 12 mies. lecz na okres nie d逝窺zy ni 18 miesi璚y od daty produkcji.

U mnie jest tylko informacja o 12 m-cach gwarancji bez wzgl璠u na dat produkcji sprz皻u (wida mam "nowsz" wersj) :D Natomiast je郵i chodzi o informacje na temat pod陰czenia p造ty, to u mnie jest ta wersja "poprawiona" tj. "Przy陰czenia kuchenki do gazu dokonuje pracownik autoryzowanego serwisu producenta" co mia這 miejsce w moim przypadku.

mlodybeer wrote:

czy w ka盥ym przypadku stwarza貫 podobne warunki?
    piekarnik na max, palniki na max tzn. ustawione na prac ci庵陰 (dziewi徠ka z kropk)....

Tak, zawsze grza貫m podobnie. 2 pola na "9." piekarnik na 250stC + termoobieg i nic...
    Jedyne co osi庵n掖em to to, 瞠 z szafek s御iaduj帷ych z piekarnikiem odklei si laminowany front!! Tak grza貫m ale p造ta nie zdech豉! przekroczy貫m 80stC (temp. podawana przez p造t w trybie serwisowym) i nic. By豉 ju tak gor帷a, 瞠 d逝窺ze trzymanie palca na sensorach "+/-" wr璚z parzy這! I nic...

mlodybeer wrote:

Z tego co ju zd捫y貫m przeczyta w dokumentacji wnioskuj, 瞠 je郵i mamy ten sam panel sensorowy (modu steruj帷y) to by貫 blisko zawieszenia p造ty i przypuszczam z pewno軼i na 99%, 瞠 przyczyn czasowych "zwis闚" w przypadku Twojej p造ty i padni璚ia mojej jest problem ch這dzenia.

Niestety, te tak my郵a貫m, ale dzi musia貫m zweryfikowa ten pogl康.
    Nie wiem czy to dobrze czy 幢e, ale p造ta ponownie si zawiesi豉 tyle, 瞠 tym razem bez pomocy piekarnika!!! Wi璚 niestety czynnik przegrzania wykluczam! :cry: P造ta pracowa豉 tylko z godzinke bez piekarnika.

mlodybeer wrote:

M鎩 sterownik to wersja CkrDrvGIII z wersj oprogramowania 4.4.

U mnie tryb serwisowy pokazuje, 瞠 mam versj oprogramowania 4.5

mlodybeer wrote:

Ale z pomiar闚 wynika, 瞠 tam przej軼ia nie ma, a i pod lup wida, 瞠 軼ie磬a ko鎍zy si przy C5. Zako鎍zenie nie jest "mechanicznie uszkodzone" i wygl康a na "fabryczne".
    Mo瞠 kto to spr鏏uje wyt逝maczy bo ja ju sam nie wiem :?:
    Pro軸a do bartek_ra: mo瞠 uda Ci si pomierzy czy tam jest przej軼ie.

W obecnej chwili p造t mam (mam nadziej) jeszcze na gwarancji wi璚 mimo szczerych ch璚i nie bardzo mam jak to sprawdzi. Poza tym ja raczej spogl康am na to wszystko od strony u篡tkownika i na razie nie mam zamiaru jej rozbiera na czynniki pierwsze (chyba, 瞠 zerkn serwisantowi przez rami - jak j rozbebeszy)

mlodybeer wrote:

W przypadku zaci璚ia b康 uszkodzenia "klawisza" blokady p造ty (prawy skrajny), jedyny spos鏏 sygnalizacji b喚du to w豉郾ie fonia bo AFAIR w陰czenie blokady blokuje nie tylko klawisze ale i wy鈍ietlacze.
    Mo瞠 bartek_ra to sprawdzi?

Jak tylko b璠e wiedzia co i jak mam sprawdzi (bo nie za bardzo wiem o co chodzi) to ch皻nie :D

mlodybeer wrote:

Mo瞠 to przypadek, 瞠 wyst徙i podobny problem w 2 egzemplarzach spowodowany najprawdopodobniej przez ten sam czynnik (a wszystko wskazuje na temperatur).
    Chcia豚ym tak pomy郵e lecz powoli wszystko na to wskazuje, 瞠 bym si pomyli, bo:
    - odst瘼y szersze od tych, kt鏎e producent uznaje za minimalne
    - kratka wentylacyjna jest
    - monta w parze z piekarnikiem dedykowanym pod "Prometeusza"
    i...
    p造ta pad豉 :cry:
    (BTW. Nie wiem jaki piekarnik posiada bartek_ra),

T temperature - jak napisa貫m wy瞠j - w moim przypadku wykluczam.
    Piekarnik mam Gorenje - nie jest dedykowany przez amice - maksymalnie opu軼i貫m go na d馧 w szafce wi璚 warunki zabudowy s odpowiednie, tzn "luz" du穎 wi瘯szy ni zaleca producent, jedynie kratki w cokole nie mam ale ca造 rz康 mebli mam "otwarty" z ty逝 i uwa瘸m 瞠 kratka u mnie nie jest niezb璠na.

mlodybeer wrote:

a u bartka_ra, na razie jeszcze, odczyty temperatur zbli穎ne do warto軼i granicznych dla podzespo堯w (i oby nie wi瘯sze 8-))
    mog sugerowa, 瞠 albo w egzemparzu do bada typu by造 podzespo造 o innych parametrach albo testy by造 za kr鏒kie.
    Obym si myli.

Testy by造 na tyle d逝gie, 瞠 temperatura piekarnika uszkodzi豉 mi fronty kuchenne :D A i osi庵n掖em temp. ciut powy瞠j 80stC dla obu termistor闚 i nic si nie wydarzy這! Wy鈍ietlacze ju dziwnie zaczyna造 鈍ieci (tak "falowa造"), dotykanie palcem sensor闚 prawie parzy這 a p造ta hula豉 jak nale篡!
    Aha, i u mnie NIGDY nie mia貫m b喚du F/H! P造ta si zawiesza豉 i koniec. Nic nie "鈍ieci這" ani nie "pika這" - ciemno嗆. Reset wtyczk sieciow nic nie dawa. Po prostu za jaki czas sama si budzi豉 do 篡cia informuj帷 o tym u篡tkownika radosnym "pikni璚iem"
    mlodybeer wrote:

PS. Nie wiem czy jakiego faux-pas nie pope軟i ale zapytam:
    Czy da這by si zamieni w tytule symbol naszych rozwa瘸 na w豉軼iwy tj. GPC-600S

Przepraszam, symbol ten zacytowa貫m "z pami璚i" i jak wida pomyli貫m si ;-)

Dzi瘯uj wszystkim za pomoc!
    Pozdrawiam
    Bartek
  • Level 2  
    bartek_ra wrote:
    U mnie jest tylko informacja o 12 m-cach gwarancji bez wzgl璠u na dat produkcji sprz皻u )

Pogratulowa mo積a. :D
    bartek_ra wrote:
    Nie wiem czy to dobrze czy 幢e, ale p造ta ponownie si zawiesi豉 tyle, 瞠 tym razem bez pomocy piekarnika!!! Wi璚 niestety czynnik przegrzania wykluczam! :cry: P造ta pracowa豉 tylko z godzinke bez piekarnika.

Mo瞠 za szybkie to stwierdzenie.
    Mo瞠 hipotetyczny wzrost temperatury pochodzi od samej p造ty?
    Jakie by造 nastawy przed "padni璚iem"?

Do ustalenia przyczyny zawieszania p造ty mo瞠 by造by pomocne odczyty z rejestr闚 w trybie serwisowym przed i po padni璚iu. (Rejestry inne ni temperatura termistor闚).
    I tu jest pytanie czy reset wtyczk sieciow kasuje rejestry?
    Generalnie przyjrzyj si rejestrom "ilo嗆 reset闚 WDT" i "ilo嗆 start闚".

BTW. :arrow: pytanie do skryna
    Co to mo瞠 by: "ilo嗆 ostatnich skalowa" (rejestr 7)?

Odno郾ie mojego problemu. Zapomnia貫m, 瞠 p造ta bartka_ra jest na gwarancji wi璚 w 鈔odku nie grzebie i nici z pomiar闚. :(
    Ale mo瞠 uda sie zrobi testy z poziomu u篡tkownika.
    Pisa貫m o "klawiszu" blokady p造ty. Chodzi o to aby sprawdzi czy po w陰czeniu "kluczyka" blokowane s tak瞠 wy鈍ietlacze.
    Spos鏏 testu: du篡 palnik ustawi np. na "2 z kropk" i w陰czy kluczyk
    Sprawdzi czy kropka zniknie gdy palnik przejdzie w tryb pracy impulsowej.

bartek_ra wrote:
    Testy by造 na tyle d逝gie, 瞠 temperatura piekarnika uszkodzi豉 mi fronty kuchenne :D A i osi庵n掖em temp. ciut powy瞠j 80stC dla obu termistor闚 i nic si nie wydarzy這! Wy鈍ietlacze ju dziwnie zaczyna造 鈍ieci (tak "falowa造"), dotykanie palcem sensor闚 prawie parzy這 a p造ta hula豉 jak nale篡!

Chyba nieprecyzyjnie si wypowiedzia貫m. Mo瞠 wyja郾i.
    Pisz帷 o "testach za kr鏒kich" mia貫m na my郵i badania bezpiecze雟twa i funkcjonalne, o kt鏎ych wspomina 80arturr.
    BTW. A ile wynosi ten "ciut"?
    A jakie s odczyty dla p造ty (bez piekarnika) przy dzia豉j帷ych "z kropk" palnikach du篡m i 鈔ednim?

bartek_ra wrote:

Aha, i u mnie NIGDY nie mia貫m b喚du F/H! P造ta si zawiesza豉 i koniec. Nic nie "鈍ieci這" ani nie "pika這" - ciemno嗆. Reset wtyczk sieciow nic nie dawa. Po prostu za jaki czas sama si budzi豉 do 篡cia informuj帷 o tym u篡tkownika radosnym "pikni璚iem"

Pytanie mam: po przebudzeniu co wy鈍ietla豉?
    I jeszcze jedno bo nie pami皻am: ile razy pika i co wy鈍ietla po resecie wtyczk?
  • Level 10  
    Witam!
    mlodybeer wrote:

Mo瞠 hipotetyczny wzrost temperatury pochodzi od samej p造ty?
    Jakie by造 nastawy przed "padni璚iem"?

Na p造cie gotowa豉 si zupa i co鈣am jeszcze. W陰czone by造 pola 鈔ednie i du瞠, nastawione na "2". Pracowa豉 z takim nastwami mo瞠 z godzinke (oczywi軼ie wcze郾iej pola sz造 na "9" ale po kilku minutach po zagotowaniu moc p馧 zosta豉 zredukowana)
    mlodybeer wrote:

Do ustalenia przyczyny zawieszania p造ty mo瞠 by造by pomocne odczyty z rejestr闚 w trybie serwisowym przed i po padni璚iu. (Rejestry inne ni temperatura termistor闚).

Oj tak, tylko jakbym wiedzia kiedy si wywali to na chwil wcze郾iej m鏬豚ym zrobi odczyt, ale niestety tego nie wiem...
    Owszem, mo積a zrobi odczyt "po powstaniu" p造ty - to fakt.
    mlodybeer wrote:

I tu jest pytanie czy reset wtyczk sieciow kasuje rejestry?

NIE, odci璚ie zasilania nie kasuje rejestr闚. Twierdz tak gdy m鎩 licznik "start闚" po wyj璚iu wtyczki z sieci (na kilkana軼ie sekund) i po ponownym uruchomieniu zinkrementowa si z 80 na 81.
    mlodybeer wrote:

BTW. :arrow: pytanie do skryna
    Co to mo瞠 by: "ilo嗆 ostatnich skalowa" (rejestr 7)?

A ja do tego dodam: Co rozumiemy pod poj璚iem reset WDT?
    mlodybeer wrote:

Pisa貫m o "klawiszu" blokady p造ty. Chodzi o to aby sprawdzi czy po w陰czeniu "kluczyka" blokowane s tak瞠 wy鈍ietlacze.
    Spos鏏 testu: du篡 palnik ustawi np. na "2 z kropk" i w陰czy kluczyk
    Sprawdzi czy kropka zniknie gdy palnik przejdzie w tryb pracy impulsowej.

Melduje 瞠 test wykonano.
    Wynik: Kropka znikn窸a gdy palnik przeszed w tryb pracy impulsowej, tj z "2." zrobi這 si "2"
    mlodybeer wrote:

Testy by造 na tyle d逝gie, 瞠 temperatura piekarnika uszkodzi豉 mi fronty kuchenne :D A i osi庵n掖em temp. ciut powy瞠j 80stC dla obu termistor闚 i nic si nie wydarzy這!
    BTW. A ile wynosi ten "ciut"?

81stC
    mlodybeer wrote:

A jakie s odczyty dla p造ty (bez piekarnika) przy dzia豉j帷ych "z kropk" palnikach du篡m i 鈔ednim?

No tego jeszcze nie ustali貫m. 圭i庵n掖em charakterystyk temperatury w funkcji czasu ale z "dogrzewaniem" piekarnikiem. Jak znajde chwile to zrobie to samo bez piekarnika i wtedy por闚namy o ile piekarnik podnosi temp. w tej p造cie
    mlodybeer wrote:

Pytanie mam: po przebudzeniu co wy鈍ietla豉?

NIc, tzn by豉 po prostu gotowa do pracy
    mlodybeer wrote:

I jeszcze jedno bo nie pami皻am: ile razy pika i co wy鈍ietla po resecie wtyczk?

A wi璚 zapalaj si wy鈍ietlacze kolejno od lewej do prawej "osemki" i na ko鎍u "kropeczka" od blokady sensor闚. R闚nocze郾ie startuje wentylator po czym si wy陰cza. Do tego wszystkiego robi "piiik" i to wszystko. Trwa to mo瞠 z sekunde

W pi徠ek przychodzi serwis - dam zna o rezultatach tej wizyty

Pozdrawiam
    Bartek
  • Level 18  
    tak czytam to wszystko i powiem szczerze 瞠 si gubie za bardzo skupiamy si nad tym przegrzaniem skoro nie wy鈍ietla si b陰d to nie to Bartek m闚i 瞠 wszystko ga郾ie teraz tego si doczyta貫m diagnoza moja jest jedna i za ni jestem pewien po陰czenie modu逝 sensorowego z p造t tu jest przyczyna je郵i jest za pomoc wtyku 9 pinowego to jeden pin poprostu musia si przesun望 w gnie盥zie one maj tak tendencje taki ich urok (w這ska produkcja rodem z fiata :) ). Co do tych reset闚 za pomoc od陰czenia zasilania to kasuje on tylko b喚dy kt鏎e si wy鈍ietli造 jednak mamy wgl康 w pami璚i sterownika w archiwum b喚d闚.
    Tak na marginesie Bartek napisa貫 瞠 serwis bedzie w pi徠ek powiem szczerze 瞠 ju si obawia貫m 瞠 to nasz serwis otrzyma to zlecenie mieliby鄉y okazj si spotka ale jakbym bez uprzedzenia dosta tyle wywod闚 na temat awarii to bym zw徠pi. ale widz 瞠 chyba orzesze zawita w Twoim domu bo w naszym serwisie do tych p造t je盥ze tylko ja. No chyba 瞠 nie daj rady to mo瞠 jeszcze do嗆 do naszego spotkania.
    Ach wracaj帷 do test闚 jakie by造 wykonane na prometeuszu to powiem 瞠 zanim amica kupi豉 i da豉 na to swoje logo to by testowany i modyfikowany przez 1.5 roku i te zmodyfikowane egzemplarze dzia豉j w laboratorium amica, opr鏂z tego jeden jest pono w instytucie nafty i gazu w AGH w krakowie no i w dzier穎niowie a testy nazachodzie to by造 badania DVGW w niemczech. teraz to rosjanie testuj se t p造te.
  • Level 2  
    bartek_ra wrote:
    Co rozumiemy pod poj璚iem reset WDT?

WDT to mo瞠 by skr鏒 od WatchDog Timer - czyli licznik czuwaj帷y w mikrokontrolerze. M闚i帷 w skr鏂ie daje on sygna do resetu gdy program p鎩dzie "w krzaki" .

bartek_ra wrote:

Melduje 瞠 test wykonano.
    Wynik: Kropka znikn窸a gdy palnik przeszed w tryb pracy impulsowej, tj z "2." zrobi這 si "2"

Dzi瘯i za test.
    Wy鈍ietlacze nie s blokowane tzn. mo磧iwe, 瞠 m鎩 "klawisz" kluczyka dzia豉.
    A czy w takim razie mo瞠sz zrobi jeszcze test klawisza uruchamiaj帷ego? (lewy skrajny)
    Mo瞠 tak:
    1. wyj望 wtyczk z sieci
    2. zas這ni czym klawisz
    3. wpi望 wtyczk
    Co wida i s造cha?

80arturr wrote:
    tak czytam to wszystko i powiem szczerze 瞠 si gubie

Przepraszam, mo瞠 to ja za bardzo namiesza貫m wi璚 wyja郾iam po kolei:
    Ca造 czas m闚imy o dw鏂h egzemplarzach "Prometeusza".
    P造ta bartka_ra jest na chodzie, czasami si zawiesza - nie wiadomo dlaczego - ale zawsze potem wstaje.
    Moja p造ta pad豉 trwale ponad miesi帷 temu (szczeg馧y :arrow: pierwszy m鎩 post) i te nie mam pewno軼i dlaczego.
    Serwisant wykluczy awari UPS-闚 i wskaza na sterownik.
    Samo stwierdzenie "sterownik do wymiany" bez podania potencjalnej przyczyny awarii to by這 dla mnie za ma這, wi璚 zosta貫m z nie dzia豉j帷 kuchenk.
    Aby pozna przyczyn musz najpierw zna skutki, wi璚 pr鏏uj doj嗆 do tego co w moim sterowniku nie dzia豉 tak, jak powinno.
    Wizualnie spalenizny nie by這 wi璚 plan dzia豉nia mia貫m taki:
    :arrow: schemat :arrow: zasada dzia豉nia :arrow: pomiary :arrow: wnioski

Schemat "z natury" powsta (zamie軼i貫m w po軼ie) ale jeszcze szczeg馧y nie s pewne. Jeszcze kilka rzeczy jest dla mnie zagadk:
    1. Dolutowany kondensator na sprawnym sterowniku, kt鏎y chcia mi zostawi (za drobn op豉t ok 700PLN :D ) serwisant. Kondensator ten okaza si by kondensatorem w uk豉dzie resetu mikrokontrolera.
    2. "Nikn帷a" 軼ie磬a z wyj軼ia resetuj帷ego pomi璠zy stabilizatorem LDO - U2(8) na schemacie, a uk豉dem resetu mikrokontrolera.
    bartek_ra nie mo瞠 tego sprawdzi bo ma kuchni na gwarancji i do 鈔odka raczej nie zagl康a
    3. Elementy i zasada dzia豉nia klawiatury sensorowej - prawdopodobnie optyka refleksyjna
    4. Zachowanie samego sterownika po resecie wtyczk sieciow
    Wcze郾iej po podaniu zasilania nie wy鈍ietla這 si nic i tylko by這 pikanie (nie do ko鎍a regularne)
    Od czasu gdy z這篡貫m sterownik w ca這嗆 (po nieznacznym roz這瞠niu go do rysowania schematu) po podaniu zasilania nast瘼uje sekwencja sprawdzania wy鈍ietlaczy i wentylatora, a dopiero potem w陰cza si "pikanie" i to bardziej regularne.
    5. Mo磧iwe, 瞠 pad jaki klawisz ale tego na razie nie jestem w stanie sprawdzi dlatego prosz bartka_ra o r騜ne testy na dzia豉j帷ej kuchence.

Na razie pomiary robi zwyk造m multimetrem ale mo瞠 jutro b璠 mia oscyloskop i co wi璚ej zobacz.

Tak sobie my郵, 瞠 poznanie zasady dzia豉nia ca這軼i urz康zenia pozwoli這by na zdiagnozowanie k這pot闚 bartka_ra, a mo瞠 i nie uszczupli mu kieszeni w przysz這軼i bo gwarancja si ko鎍zy za 2 miesi帷e.
    S te w tym walory poznawcze bo IMO fajnie jest wiedzie jak dzia豉 to nietuzinkowe wszak urz康zenie.
    Tyle tytu貫m wyja郾ienia.

80arturr wrote:
    za bardzo skupiamy si nad tym przegrzaniem skoro nie wy鈍ietla si b陰d to nie to Bartek m闚i 瞠 wszystko ga郾ie teraz tego si doczyta貫m diagnoza moja jest jedna i za ni jestem pewien po陰czenie modu逝 sensorowego z p造t tu jest przyczyna je郵i jest za pomoc wtyku 9 pinowego to jeden pin po prostu musia si przesun望 w gnie盥zie one maj tak tendencje taki ich urok (w這ska produkcja rodem z fiata :) ).

Te przypuszcza貫m mo磧iwo嗆 zaniku zasilania na z陰czu panel-p造ta, ale co mi tu nie pasuje.
    W 9-cio pinowym z陰czu mo積a chyba odrzuci 3 piny, kt鏎ymi podawane jest napi璚ie na UPS-y bo w przypadku ich roz陰czenia po prostu palnik by nie odpali, a tego w przypadku bartka_ra nie by這.
    Kolejne 3 piny to sygna造 zwrotne z palnik闚. Te do odrzucenia bo w przypadku braku sygna逝 zwrotnego wywali這by b陰d, a tego te nie by這. Zostaj ostatnie 2 tj. L i N bo PE nic nie wnosi.
    Moim zdaniem, trwa貫 przesuni璚ie pinu zasilania na z陰czu (BTW nie wiadomo ile tych pin闚 jest bo tego bartek_ra nie mowi. To ja mam z陰cze 9-cio pinowe.) to nie jest pow鏚 "zwis闚" bo po pewnym czasie zawsze kuchenka sama wstawa豉.
    Po cichu rozwa瘸貫m sytuacj czasowego roz陰czenia, np. pod wp造wem temperatury ale k堯ci sie to chyba z w豉軼iwo軼iami rozszerzalno軼i temperaturowej metali (piny).
    Dodatkowo za odrzuceniem hipotezy zaniku zasilania 鈍iadczy zachowanie kuchenki po powstaniu. Bartek_ra pisze, 瞠 tylko zapiszczy i gotowe. Nie przeprowadzany jest test wy鈍ietlaczy i wiatraka jak po "normalnym" resecie wtyczk. (St康 si w豉郾ie bra造 moje pytania o zachowanie przy resecie i przy "powstaniu" po zwisie.)

80arturr wrote:
    Co do tych reset闚 za pomoc od陰czenia zasilania to kasuje on tylko b喚dy kt鏎e si wy鈍ietli造

Mo瞠sz to rozwin望?

80arturr wrote:
    jednak mamy wgl康 w pami璚i sterownika w archiwum b喚d闚.

Przez z陰cze serwisowe :?:

80arturr wrote:
    Ach wracaj帷 do test闚...

Powiem kr鏒ko bo to troche off-topic.
    Z tego co wiem, INiG robi badania p造ty aby wystawi certyfikat bezpiecze雟twa "B", a potem 鈍iadectwo zgodno軼i. Takie testy typu robi si dla potwierdzenia, 瞠 urz康zenie nikogo nie zabije. W takim przypadku, rzadko kt鏎e laboratorium robi testy funkcjonalne, to jest raczej sprawa producenta. Piszesz, 瞠 kuchenki dzia豉j w laboratorium Amiki. No w豉郾ie - w warunkach laboratoryjnych, mo瞠 troch innych ni u nabywcy.
    I na koniec: jaka jest r騜nica pomi璠zy np C100uF/25V 85蚓, a C100uF/25V 105蚓 ?
    S podzespo造 krytyczne dla bezpiecze雟twa i na tych si nie oszcz璠za ale r騜nie bywa z innymi podzespo豉mi.
    Mnie zastanawia dlaczego pomi璠zy zmierzon przez bartka_ra temperatur na termistorach, a temperatur potencjalnie niszcz帷 procesor jest taka ma豉 r騜nica?
  • Level 10  
    Witam ponownie

80arturr wrote:
    ...diagnoza moja jest jedna i za ni jestem pewien po陰czenie modu逝 sensorowego z p造t tu jest przyczyna je郵i jest za pomoc wtyku 9 pinowego to jeden pin po prostu musia si przesun望 w gnie盥zie one maj tak tendencje taki ich urok

Te mi to chodzi po g這wie bo p造a jak "padnie" to efekt taki jakby gubi豉 zaislanie. Problem w tym, ze nie by貫m nigdy przy jej "przebudzeniu" wi璚 nie wiem na 100% jakie s efekty wizualne ale z mglistych opowie軼i 鈍iadk闚 wychodzi 瞠 to mo瞠 by to samo co po w陰czeniu wtyczki do sieci - aczkolwiek nie musi. Wiem tyle, 瞠 "...co tam mrugn窸o i pikn窸o"
    80arturr wrote:

Tak na marginesie Bartek napisa貫 瞠 serwis bedzie w pi徠ek powiem szczerze 瞠 ju si obawia貫m 瞠 to nasz serwis otrzyma to zlecenie mieliby鄉y okazj si spotka ale jakbym bez uprzedzenia dosta tyle wywod闚 na temat awarii to bym zw徠pi.

Oj mi這 by這by si spotka ale niestety, serwis b璠zie z Jaworzna (najbli窺zy D帳rowy G鏎niczej). Co prawda pan serwisant na zbyt uprzejmego nie wygl康a (po rozmowie telefonicznej) ale mam nadzij, ze cho kompetencj nadrobi pewne braki :D

Mam pytanie. Czy mam si chwali serwisantowi, 瞠 sobie "gmera貫m" w trybie serwisowym p造ty czy lepiej to przemilcze? Nie "nawrzuca" mi, 瞠 wtykam 豉py nie tam gdzie potrzeba?

Bo wczoraj, jak wszed貫m w ten tryb to znowu zdurnia貫m. Stan cz窷ci rejestr闚 (chyba z 6 na wszystkich 11) to "535"!!!?? Np, wcze郾iej ilo嗆 start闚 by豉 81 a wczoraj mi pokaza這 535!!! B喚d闚 G mia貫m 2 a teraz 535!!?? Wcze郾iej stan rejestr闚 mie軼i si w przedziale 01-04, ilo嗆 start闚 81 no i temperatury - wiadomo. Teraz jakie 535!!! zdurnia貫m....
    mlodybeer wrote:

A czy w takim razie mo瞠sz zrobi jeszcze test klawisza uruchamiaj帷ego? (lewy skrajny)

Wykonam te procedure przy najbli窺zej okazji i poinformuje o wynikach na tym forum

Na razie tyle, pozdrawiam i czekam na serwis :D
  • Level 18  
    lepiej si nie przyznawa 瞠 si grzeba這 w pami璚i sterownika do niedawna ten test by tajemnic niewiem jak przedosta sie do internetu ja szczerze m闚i帷 nigdy go nie u篡貫m nawet mam zapisane jak w niego wej嗆 na wszelki wypadek. I co mi si wydaj ze ten pan ze serwisu te go nie u篡wa. Ciekaw jestem w jakim stopniu inne serwisy maj opanowan t p造t i prosi豚ym o zdanie relacji po naprawie. Z tego co wiem to jest to udr瘯a dla serwisant闚, mo瞠 w豉郾ie dlatego by niemi造 przez telefon :D
  • Level 10  
    WItam ponownie.
    80arturr wrote:
    lepiej si nie przyznawa 瞠 si grzeba這 w pami璚i sterownika do niedawna ten test by tajemnic niewiem jak przedosta sie do internetu...

i chyba w dalszym ci庵u pozostaj tajemnic ;-)
    Ja si o nim dowiedzia貫m z serwis闚ki - dzi瘯i skryn!
    Serwisant si nie pojawi w ustalonym czasie, ale chocia zadzwoni. Uda貫m 瞠 nic nie wiem na temat tego urz康zenia i potencjalnych przyczyn jego niedomaga. Poci庵n掖em wi璚 za j瞛yk serwisanta. Na moje stwierdzenie, czy nie ma jakiego trybu serwisowego czy czego podobnego co dzi np. w TV jest, co u豉twi這 by ocen tego co si dzieje z p造t, us造sza貫m "...nie, nie ma czego takiego". Pan kaza mi dalej obserwowa zachowanie p造ty i na tym si sko鎍zy這. Prze這篡 wizyt "na p騧niej". Powiedzia, "...no bo ja musze si skonsultowa z Wronkami i jak co to wymienimy sterownik ale jak si oka瞠 瞠 b璠zie dobry to mnie obici捫 kosztami itd". No wi璚 "obserwuj" p造t dalej :D

Tyle 瞠 ju p造t naprawi貫m sobie sam.

80arturr wrote:

...diagnoza moja jest jedna i za ni jestem pewien po陰czenie modu逝 sensorowego z p造t tu jest przyczyna je郵i jest za pomoc wtyku 9 pinowego to jeden pin po prostu musia si przesun望 w gnie盥zie one maj tak tendencje taki ich urok...

Chyba mia貫 racj! Ten m鎩 wtyk by roz陰czony, tzn trzyma si na "s這wo honoru". Faktycznie, straszne badziewie te kostki! Dopiero po陰czy貫m j jak nale篡 i jestem na 99% przekonany 瞠 to to by這 przyczyn moich problem闚. Aha, r闚nie w moim przypadku by這 tam 9 a nie 12 pin闚!
    Tak wi耩 p造ta chodzi i mam nadziej 瞠 jeszcze d逝go b璠zie dzia豉 jak trzeba. Pozostaje mi tylko jedno niewyja郾ione zagadnienie. Dlaczego teraz tryb serwisowy pokazuje mi takie dziwne stany rejestr闚 "535" (pisa貫m o tym wcze郾iej) ??? Czy brak styku w tej kostce m鏬 spowodowa takie "spustoszenie" w stanie tych rejestr闚?

Pozdrawiam i dzi瘯i za wszelkie pomocne uwagi.
    Bartek
  • Level 18  
    witam
    No ja te bym by pewien 瞠 to by豉 przyczynaco do tych rejestr闚 to mog造 by spowodowane z造m stykiem m鏬這 nast瘼owa kr鏒kotrwa貫 przerwanie zasilania co powodowa這 i sterownik by w pewnych stanach nieustalonych kt鏎e powodowa造 zaburzenia w pami璚i.
    Co do t逝maczenia si serwisanta to 瞠 bedzie obci徘zony kosztami jest dla jednych g逝pie dla innych smutne ale prawdziwe jest to obrona Amici przeciw stwierdzeniu: "je郵i nie wiadomo o co chodzi to chodzi o modu"
    pozdrawiam
  • Level 1  
  • Level 18  
    No zgodz si 瞠 kontakt z tymi p造tami mo積a na palcach jednej r瘯i zliczy cho w moim przypadku do by brak這 i to o wiele na moje szcz窷cie to uda這 mi si ich wiele zrobi cho trafi貫m tak瞠 na przypadek z wad fabryczn (wymiana sprz皻u). Mia貫m te przyjemno軼 pracowa z konstruktorami tego urz康zenia co bardzo mi pomog這 w podej軼iu do prometeusza teraz traktuje go jak zwyk陰 p造te gazow w kt鏎ej poprostu palniki s pod p造t.
  • Level 1