Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak w programie Corel PHOTO-PAINT 9 zapisać obrazek bez tła?

brossi1 28 Gru 2005 14:04 11282 5
  • #1 28 Gru 2005 14:04
    brossi1
    Poziom 14  

Jak w programie Corel PHOTO-PAINT 9 zapisać obrazek bez tła? importuje obrazek wycinam go lassem potem daje brak tła obraz roboczy staje się po kratkowany czyli teoretycznie nie ma tła gdy eksportuje plik w jpg czy też w bmp za każdym razem mam komunikat "obiekty w eksportowanym pliku zostaną scalone z tłem" i tak cały czas. Jak więc zapisać go bez tła

0 5
  • Pomocny post
    #2 28 Gru 2005 14:07
    seta1
    Poziom 27  

Witam
    Format JPG nie posiada możliwości zapisu bez tła, zapisz go jako GIF.
    Możliwe, że jeśli bedzie tło np. białe to nadaj kolorowi białemu przezroczystsć, ale tu mogą nastopić kłopoty bo w rysunku potrrzebnym jeśli jest biały to będzie miał prześwit.

0
  • #3 28 Gru 2005 14:11
    brossi1
    Poziom 14  

seta1 napisał:
    Witam
    Format JPG nie posiada możliwości zapisu bez tła, zapisz go jako GIF

Ten sam komunikat i cały czas jest tło

0
  • Pomocny post
    #4 28 Gru 2005 14:21
    seta1
    Poziom 27  

Wyeksportuj ten obrazek do pliku GIF, powinno pojawić się okno z czterema zakładkami i potem jak klikniesz OK dostaniesz drugie okno z możliwością wybrania koloru przezroczystego.

Napisz jakie jest przeznaczenie tego pliku?

0
  • #5 28 Gru 2005 14:34
    brossi1
    Poziom 14  

nic nie daje tak jak mówiłeś jest drugie okno ale przed tym drugim oknem jest ten komunikat i znów jest tło

Dodano po 3 [minuty]:

ok udało się dzięki za pomoc

0
  • Pomocny post
    #6 28 Gru 2005 14:38
    seta1
    Poziom 27  

Przypuszczam , że jest Ci potrzebny do edycji strony internetowej, prwdopodobnie ten obrazek jest taki jak potrzebujesz tylko tego nie widać, wsadź ten obrazek do internet explorera.
    Jeśli się wyświetla to okno -czy scalić to z tłem- to potwierdz i potem nadaj kolor przezroczysty

0