Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co to za scalak ???

19 Kwi 2003 23:28 1452 2
  • Poziom 23  
    Aparat cyfrowy Trust PhotoCam model DC 2500 - uszkodzenie powstałe w wyniku podłaczenia niewłaściwego zasialcza - 12 V zamiast 3V. Dotychczas bez dokumentacji doszedłem że uklad oznaczony na płytce jako UP1 robił zwarcie zasilania - wg mnie jest to jakiś układ sterujący pracą przetwornicy napięcia (główne zasilanie aparatu odbywa sie z baterii 3V ), po czym następuje przetwarzanie i zasialnie różnymi napięciami poszczególnych bloków elektroniki - są dwa tranzystory kluczujące - na uzwojeniu pierwotnym trafo przetwornicy.
    Obok znajduje sie układ UF1 - typ BA10339F .
    Otóz nie mogę dojśc do tego jakie właściwe oznaczenie ma element który uległ uszkodzeniu - czyli układ UP1 - jest to element SMD ma 8 wyprowadzeń w obudowie dwurzędowej . Jedyne oznaczenia cyfrowe to 829 oraz 1303 cóż to takiego może być i czym to zastąpić ....
  • Poziom 23  
    ufff - znalazłem - to jest układ przetwornicy napięcia z 3 na 5V - firmy Linear Technology ..... w specyfikacji podanoże absolutne maximum Uwe to 10V ... a urżadzenie zamiast 3 V z baterii dostało 14V z zasilacza niestabilizowanego ....