Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z uruchomieniem zimnego diesla

petrek12 03 Sty 2006 00:18 51727 45
    radek1977
    Poziom 2  
    witam!

Mam podobny problem w Oplu Zafirze 2.0 DTI 16V. Wlasnie mi stoi pod domem bo od rana nie moglem uruchomic.
    Tyle, ze moj czasem rano zapali od razu bez problemu (np. przy -7) a czasem przy 0 najpierw zalapie nie na wszystkie cylindry zakrztusi sie i gasnie. Po 2-3 probach juz w ogole nie lapie tylko kreci, kreci i nic. Po paru(nastu) probach pada akumulator, wolam sasiada, podlaczamy kable i znow krece az za ktoryms razem odpala.

Najgorsze, ze wlasnie zmienilem silnik, bo w poprzednim pekl mi dopychacz zaworow i pokiereszowal glowice. I teraz nie wiem czy to problem z "nowym" silnikiem czy tez byl wczesniej.. (mialem problemy z odpalaniem ale nie az takie - okazalo sie ze swiece mialem spalone)
    Tak czy owak mechanik zmienil mi silnik, policzyl swoje i teraz rozklada rece. Mowi, ze swiece sprawdzal i ogladal pod katem zapowietrzania.

Moze ktos spotkal cos podobnego w oplu?
    Pozdrawiam,
    Radek
    petrek12
    Poziom 10  
    Byłem w serwisie i powiedziano mi: możliwa przyczyna to: zakłócenie sygnału czujnika koła zamachowego, lub też usterka związana z częściowym uszkodzeniem rozrusznika przy ciągłym działaniu wynoszącym ponad 15s.Czy to możliwe?
    georger1
    Poziom 13  
    A czy próbowaliście przed uruchomieniem silnika kilka razy zagrzać świece?? Wiele diesli z niemałym przebiegiem nie ma już oryginalnej kompresji i zaczynaja mieć problemy z rozruchem przy niskiej temperaturze... Wystarczy przed uruchomieniem kilka razy włączyć stacyjkę, poczekać aż zgasnie kontrolka świec, wyłaczyć stacyjkę i ponownie właczyć. Wiele diesli paliłem w ten sposób bo z jednego grzania nie chciały zaskoczyć.....
    radek1977
    Poziom 2  
    petrek12 napisał:
    Byłem w serwisie i powiedziano mi: możliwa przyczyna to: zakłócenie sygnału czujnika koła zamachowego, lub też usterka związana z częściowym uszkodzeniem rozrusznika przy ciągłym działaniu wynoszącym ponad 15s.Czy to możliwe?

Byles w autoryzowanym serwisie? Odczytywali Ci bledy zarejestrowane przez komputer? cos wykazalo?
    Czy to znaczy, ze nie mozna krecic rozrusznikiem "na raz" dluzej niz 15 sekund?? Inaczej: czyli lepiej 4 razy po 5 sekund niz raz 20 sekund?

Gdzies jeszcze wyczytalem (a propos Opli):
    1. sprawdzic podgrzewacz filtru paliwa
    2. odwodnic filtr paliwa (w sumie to raz do roku powinno sie to robic)
    petrek12
    Poziom 10  
    podgrzewanie świec kilka razy nic nie daje, efekt jest ten sam,kręcisz i masz wrażenie tak jakgby nie było paliwa.Na domiar złego są dni kiedy normalnie zaskoczy a innym razem nie
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    znajomy miał podobny problem w scenicu, ciężko było zapalić silnik na zimno. Przyczyna był czujnik temperatury ropy czy cos takiego. Steruje on ssaniem i w sumie to racjonalne wytłumaczenie.
    chumik
    Poziom 13  
    No dobra ale kontrolka silnika gasnie! i Komputer usterki nie znajduje! Ja myślę że jak jest bo nie wiem podgrzewacz paliwa albo zle cisnienie wtórne pompy - zawór regulacyjny pompy wtryskowej. Miałem to w starszym Transicie.
    Pozdrawiam
    chumik
    Poziom 13  
    Po pierwsze musisz podpiąc pod kompa to ci wszystko pokaze, dawki,cinienia itp a jak nie to sadze ze
    masz uszkodzony albo czujnik pierwszego wtrysku albo
    regulator cisnienia pompy wtryskowej a najprawdopodobniej po prostu leją ci wtryski.
    Pozdrawiam
    petrek12
    Poziom 10  
    Podłączenie do pomputera wykazało że wszystkie czujniki i inne elementy w silniku które widzi kmp sa ok.Obnizono mi tylko czujnik koła zamachowego(kiedys mieli podobny przypadek). Na razie sprawdzam ,czy jest jakas zmiana.
    radek1977
    Poziom 2  
    U mnie tez komputer nic nie wykazal.
    Ale wykrylem zaleznosc: gdy jest zimny - zawsze odpala na chwilke i gasnie.

Kolejny mechanik sprawdza go pod katem zapowietrzania. Dodatkowo wymienia filtr powietrza i uszczelki pod wtryskiwaczami (mimo, ze uszczelki byly 2 tygodnie temu wymienione...).
    Zobaczymy.

A moze to pompa wtryskowa "wpuszcza" powietrze ?

Dodano po 1 [minuty]:

mialo byc: "gdy postoi troche" a nie "gdy jest zimny"
    zxl
    Poziom 10  
    Witam
    Miałem identyczny problem z moim już co nieco leciwym Truckiem.
    Namęczyłem się trochę z tym a rozwiązanie okazało się banalnie proste - wymieniłem akumulator chociaż stary kręcił całkiem ładnie. Była to porada starego mechanika ale ja miałem przejechane ponad 300 000 km co jeżeli okaże się skuteczne także w tym przypadku sugeruje raczej jednoznacznie że poprzedni właściciel podrasował konkretnie licznik. Stary akumulator włożyłem do osobowej benzyny i kręci do dzisiaj....
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    romanzuker
    Poziom 14  
    Witam. Zacznij od wymiany filtra paliwa. Pozdrawiam.
    radek1977
    Poziom 2  
    U mnie okazalo sie, ze mechanik byl niedokladny.
    Jednak sie zapowietrzal....
    Pozdrawiam
    petrek12
    Poziom 10  
    Po obniżeniu czujnika kola zamachowego autko nawet przy -10 st.odpalal normalnie(jedno grzanie świec).ale ten stan nie trwal długo, po paru dniach problem znowu powrócił.Wykręciłem więc ten czujnik, rozpiłowałem mocniej otwory w obudowie(odłegłośc między czujnikiem a kołem zamachowym sie zmnieszyła) i znowu normalnie pali. Kilka dni znowu kłopot. Jak mozna sprawdzic czy jest on dobry? .Filtr paliwa wymieniłem, a szczelnośc uładu srawdzona.
    scenicdti
    Poziom 16  
    Witam mam dokladnie identyczny problem z takim samym scenikiem tez niechce palic rano jak jest zimny a jak stoi w garazu w domu to pali bez problemu tez wszystko sprawdzilem co bylo mozliwe i nadal niepali auto ma przejechane 102tys mam go od nowosci rok temu bylo wszystko ok palil w zime bez problemu po diagnozie ktsem wyswietlilo dwa bledy glowny przekaznik rozrochowy zapozno wylacza i cos z katem wtrysku dodam ze rozrzad byl wyienianyi nic niebylo ustawiane ale po wymianie w zime palil normalnie teraz byl na ktesie ustawiony kat i tez nic to niepomoglo mam jeszcze pytanie czy zbyt luzny pasek rozrzadu moze miec wplyw na kat wtrysku , podczas pracy silnika jak obserwoje wartosci kata wtrysku na ktsie to niejest to stala wartosc tylko dosc znacznie wartosci skacza prosze o pomoc jesli ktos mial podobny problem i poradzil sobie z nim
    petrek12
    Poziom 10  
    na 99% przyczyna ,to czujnik położenia wału, a konkretnie jego wtyczka.Problem zanika kiedy poruszam przewodami dochodzacymi do tegoz czujnika