Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem połączenia tuner z komputerem

xatrow 28 Maj 2006 15:29 11005 45
 • #31
  Lidzia
  Poziom 28  
  xatrow napisał:
  Tu znalazlem ten problem ale nic z tego nie rozumiem http://www.curious-contraptions.com/forums/sh...php?s=b67dd666deed1af54d3ea1a5647b5211&t=3383
  http://www.curious-contraptions.com/...36&postcount=1

  Dodano po 6 [minuty]:

  ""2. "Upload-u",czyli tranasfer z PC do Tunera nieda się zainicjowac z komputera! " A dlaczego się nie za zainicjować z komputera >??? Czyli trzeba to zrobić z menu tunera "aktualizacja" >???


  2 link nie dziala w pierwszym nic niema na ten temat a z tego co ja rozumiem to aktualizujesz w menu tunera funkcją aktualizacja i on sobie pobiera update z komputera przez otwarty program i odpowiednio skonfigurowany w menu tego programu.

  Tam ci pisze że : 2. "Upload-u",czyli tranasfer z PC do Tunera nieda się zainicjowac z komputera! Można to tylko zrobic z poziomu menu instalacyjnego tunera!
  Na PC trzeba uruchomić aplikację ODSEdit,po czym wybieramy w menu tunera które częsci mają zostać przegrane.Działa to tak jak aktualizacja z tunera na tuner a tobie drugi tuner zastępuje ten program (ODSEdit ) przez który sie łączysz z kompem tam wskazujesz mu co będziesz aktualizował no i musi być sprawne połączenie między tunerem i kompem

  pozdr
 • #33
  xatrow
  Poziom 11  
  Pomoże mi ktoś, bo to jest poważny problem. Z góry dzięki wszystkim :)
 • #34
  MIREK54
  Poziom 26  
  Na jakiej podstawie sądzisz że masz czynny RS232 w tunerze???
 • #35
  xatrow
  Poziom 11  
  To nowiutki tuner to raczej RS232 powinien być czynny. A czemu RS232 miałby byc nieczynny w tunerze.??? Musiało by byc jakieś uszkodzenie tunera.
 • #37
  Andrzej Ł
  Poziom 21  
  Cytat kolegi mirek54:"Jeżeli nie sprawdziłeś wyjścia COM1 z komputera na czymś innym to:
  (cytuję)"Połączylem to kalbem nullmodem (crossowany), potem podlaczylem to do portu com 1 .Tuner byl oczywiscie w trybie (stand by). "
  popełniłeś błąd podłączając kabel nullmodem gdy obydwa urządzenia są pod napięciem i uwaliłeś sobie MAX232 w tunerze albo w komputerze.
  Powodzenia! "

  Widzę ,że kolega xatrow jest wyjątkowo odporny na wiedzę,albo nierozumie postów.Biega za własnym ogonem,a niepróbuje jak fachowiec podejśc do tematu i wykluczyć krok po kroku innych ewentualnych uszkodzeń ,wtym uszkodzenie maxa w tunerze,który mógł samemu uszkodzić,co nieżadko się zdarza-oczym pisał kolega mirek 54.
  1/2 roku i brak diagnozy ?? Merytoryczne rozpatrywanie problemu bez jakiejkolwiek własnej inicjatywy i fizycznego sprawdzenia sprzętu nic tu niepomogą,śrubokręty w garsć ! Temat powinien być już chyba zamknięty .
  Pozdrawaim i życzę powodzenia
 • #38
  xatrow
  Poziom 11  
  Czyli na początek muszę wymienić MAX232 w tunerze. A ile ten MAX232 kosztuje .???
 • #39
  Andrzej Ł
  Poziom 21  
  na początek musisz sprawdzic tuner ,czy sie łączy na innym kompie,czy jest dobry.
  I musisz sprawdzić COM w kompie ,np. zwykłą myszą na RS232,bo może max w kompie jest walnięty.Zawsze trzeba coś wykluczyc,a jak już będziesz wiedział czy i gdzie jest walnięty to wtedy wymieniaj.A jak się o każe ,ze w tunerze,a tuner jest na gwarancji,to niech to zrobią na gw.
  Czy teraz wszystko jasne ??

  Maxy kosztują ok 2-3 zł
 • #40
  xatrow
  Poziom 11  
  Dobra - NARESZCIE JEST KOMUNIKACJA POMIEDZY TUNEREM A PC !!!!.
 • #42
  MIREK54
  Poziom 26  
  No niedobra kol.xatrow cytuję:NARESZCIE JEST KOMUNIKACJA POMIEDZY TUNEREM A PC !!!!-jak tego dokonałeś po półrocznej walce z tym tunerem - zdradż kolegom którzy próbowali Tobie pomóc jak to się stało!!! Może ktoś skorzysta z Twoich doświadczeń.
  Powodzenia!
 • Pomocny post
  #44
  MIREK54
  Poziom 26  
  Jestem ciekaw czy zdajesz sobie sprawę kto Tobie to sugerował od 22 maja 2006r?
  A tak pozatym jest wszystko w porządku?
  Pozdrawiam!
 • #45
  xatrow
  Poziom 11  
  Dzieki za pomoc wszystkim. Duzo mi pomogliście. Pozdrawiam :)