Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wejscie AUX w DELCO/CDR-500 OPEL

mjaza 29 Dec 2005 00:35 15753 8
 • #1
  mjaza
  Level 11  
  Witam,
  Posiadam radio cdr-500 w oplu - delco i potrzebuje dorobic sobie wejscie aux. Jak tego dokonac, w tym radiu?

  Pozdrawiam,
  Maciek
 • #2
  malek79
  Level 12  
  temat umarł a by mnie siem teraz przydał
 • #3
  SlaweK
  Level 43  
  A Delco CDR500 były przynajmniej trzy modele, różniące się między sobą. Po prostu, trzeba znaleść procesor dźwięku, rozpoznać go (ma zakodowany symbol) znaleść jego wejścia od CD i tunera i odłączyć jedno przełącznikiem (może być popularny układ scalony np CD4053, CD4066 lub zwykły przekaźnik lub przełącznik) i przez kondensatory odseparujące składową stałą i ewentualnie dzielnik sygnału gdyby wejście okazało się zbyt czułe lub wzmacniacz operacyjny gdyby czułość była za mała (co jest mało prawdopodobne) włączyć się sygnałem zewnętrznym. Do tego wymyślić prosty sposób dołączania tego wejście bądź to sygnałem zewnętrznym bądź to funkcją z klawiatury. Proste ? Jeśli tego nie rozumiesz to kup sobie kasetę adapter z allegro ;)

  SławeK
 • #4
  malek79
  Level 12  
  CHwilka chwilka sądze ze tu nie o to chodzi mjaza napewno chodzi ci o WEJŚCIE nie WYJŚCIE po co Ci wejscie? Chyba że MP3 chcesz podłączyć sobie.
  Sławek jakie to wszystko proste dla Ciebie hhehe ale wiesz co CDR 500 to chyba odtwarzacz płyt wiec kasety tam nie włozy. Ale moze siem myle skoro było kilka rodzajów Delco CDR500
 • #5
  SlaweK
  Level 43  
  Quote:
  Sławek jakie to wszystko proste dla Ciebie hhehe ale wiesz co CDR 500 to chyba odtwarzacz płyt wiec kasety tam nie włozy. Ale moze siem myle skoro było kilka rodzajów Delco CDR500  Oczywiście że to był żart, ciekaw byłem kiedy ktoś zajarzy ;) A niektórzy tak piszą że nie bardzo wiadomo o co chodzi. W zasadzie wszystko jest proste co się rozumie. A wersji Delco faktycznie było przynajmnie 3 i VDO CDR500.

  SławeK
 • #6
  andreeww
  Level 2  
  SlaweK wrote:
  A Delco CDR500 były przynajmniej trzy modele, różniące się między sobą. Po prostu, trzeba znaleść procesor dźwięku, rozpoznać go (ma zakodowany symbol) znaleść jego wejścia od CD i tunera i odłączyć jedno przełącznikiem (może być popularny układ scalony np CD4053, CD4066 lub zwykły przekaźnik lub przełącznik) i przez kondensatory odseparujące składową stałą i ewentualnie dzielnik sygnału

  SławeK


  WITAM,

  A może ktoś wie gdzie jest umieszczony w DELCO DCR 500 procesor sygnałowy z wejściami RADIO, CD? Albo zna typ tego procesora, oznaczenie lub posiada note aplikacyjną z rozpisem nóżek i sygnałami.

  POZDRAWIAM.
 • #7
  domanm
  Level 11  
  Jeżeli chodzi o umieszczenie procesora dźwięku w Delco cdr500 (D) to jest to 32 nóżkowy kwadratowy scalak oznaczony jako 200945 i z tego co udało mi się rozszyfrować odpowiada on układowi TDA7342EQ2N, który różni się nieznacznie od TDA7342.

  Pozdrawiam
  Doman
 • #8
  mgrom
  Level 2  
  Czy udało się komuś zrobić takie wejście sygnału ? Byłbym wdzięczny za odpowiedź ponieważ i mnie to interesuje.
 • #9
  SlaweK
  Level 43  
  Do każdego się da jeśli zna się podstawy elektroniki i elektroakustyki a to bardzo proste układy, wystarcza rozumieć co się gdzie i jak dzieje w radiu. Z tym że rzadko kiedy to polega na przylutowaniu dwóch kabelków.

  SławeK