Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

plyta preinstalacyjna XP

mareksmd 29 Dec 2005 19:48 1245 3
    mareksmd
    Level 13  
    Witam.wpadla mi w rece plyta preinstalacyjna do XP tak jest na niej napisane nie wiem co mozna za nej pomoca niej robic.badal juz ktos??Jest dorzucana do kazdego win XP dodam dla ulatwienia.
    User removed account
    User removed account  
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    buczkog wrote:
    Numer polega na tym że nie dostajesz instalki tylko zainstalowany system i w razie jak coś skopiesz to nie masz prawa ubiegać się o ponowne zainstalowanie.

Bzdury totalne kolega opowiada.
    buczkog wrote:
    Wygląda na to że ktoś kupuje taką płytę do użytku komercyjnego (czyt. płaci pewnie kupę kasy) żeby mógł instalować na wielu kompach.

Czy kolega jest absolutnie pewien tej olbrzymiej kasy? Czy nie można takiej płyty przygotować sobie samemu?
    misk
    Level 16  
    buczkog wrote:
    Numer polega na tym że nie dostajesz instalki tylko zainstalowany system i w razie jak coś skopiesz to nie masz prawa ubiegać się o ponowne zainstalowanie.

To się nazywa recovery CD a nie preinstalka.

Preinstalacja jest bardzo często używaną metodą w dużych firmach gdzie jest conajmniej kilka komputerów o identycznej konfiguracji. Instalujesz system na jednym komputerze, z całym oprogramowaniem, ze sterownikami itp... Nastepnie powielasz ten system na pozostałych komputerach za pomocą np norton ghost. I teraz na każdym powielonym komputerze uruchamiasz z płyty preinstalacyjnej sysprep.exe który zrestartuje komputer i podczas następnego uruchomienia poprosi o:

Wprowadzenie numeru seryjnego windowsa
    Wprowadzenie Imienia, Nazwiska, Nazwy Organizacji
    Wprowadzenie numeru IP oraz Nazwy Komputera
    Nazwy Domeny lub grupy roboczej

Oczywiście stare informacje które wpisywałeś podczas instalacji zostaną zamazane przez te nowe. Całe oprogramowanie zainstalowane jest po takiej preinstalacji w pełni działające (jedynie mam kłopoty z AutoCadem oraz AVG i wymaga ono czasami przeinstalowania).
    Jak widać narzędzie jest przydatne, ponieważ instalacja systemu nie trwa 2-3 godziny, tylko ok 30 min, łącznie z ghostem.