Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows xp

Malek 29 Dec 2005 21:15 914 5
    Malek
    Level 21  
    witam!

mam proźbe o to aby ktoś mógł mi powiedzieć krok po kroku ja się instaluje xp tak razem formatem itd. mam dopiero nowego kompa z 98 a chce sobie sam przeinstalowac system!
    oczywiście prosze!!
    dzięki. mam jeszcze jedno pytanie otuż jak zrobić obraz pulpitu tak ja inni podawali w forum na wesoło.
    aha i jeszcze jedno wiem że to nie jest do tego tematu ale czy moge połączyć bezpośrednio 2 kompy przez lan bez żadnej skrzynki?? i czy tak samo można spiąć przez usb??
    pozdrawiam!!
    Sawekfan
    Level 17  
    Co do przebiegu instalowania XP to kolega wyżej podał link wyjasniający wszystko. Zresztą podczas instalowania wszystko jest napisane i wystarczy tylko czytać co sie pojawia na ekranie i mozna bez problemu utworzyc partycje, sformatować je i zainstalować XP. Miałbym jednak uwage co do systemu plików jakie autor w tym linku podaje. Według mnie w obecnych czasach lepiej tworzyć partycje w NTFS zamiast w FAT gdyż NTFS jest bezpieczniejszym systemem i daje możliwości przyznawania uprawnień do folderów czy plików jakie masz na dysku. FAT jest skolei troche szybszy od NTFS ale ja bym stawiał jednak na NTFS. Oczywiście jest to tylko moje subiektywne zdanie :)

Jeśli chodzi o braz pulpitu to nie za bardzo rozumie o co Ci chodzi :)

Co do sieci lan to tak można ją między dwoma kompami stworzyć. Wystarczy skrosowany kabelek podpiąć w sieciówki tych kompów i w Windowsie utworzyć w Połączeniach sieciowych nowe połączenie. Wchodzisz do panelu sterowania, dajesz Połączenia sieciowe a później po lewej jest Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie. Tam instalator prowadzi Cie krok po kroku. Oczywiście wasze kompy nie mogą byc oddalone od siebie więcej niż 100 metrów. Jeśli są to niestety na kablu skrosowanym bez jakiegoś "pudełeczka" np. wzmacniaka się nie obejdzie.
    mind
    Level 17  
    Przy instalacji Windowsa XP trudno popełnić błąd. Ten system posiada również odpowiednią funkcję formatowania dysków. A więc wrzucasz płytkę XP do napędu ustawiając wcześniej ładowanie z CD-ROM w BIOSIE i jazda. Dużo na temat XP piszą tutaj: www.xp.net.pl Co do połączenia dwóch komputerów w sieć - oczywiście że się da bez żadnych "dodatkowych skrzynek" przez LAN. Warunek - komputery muszą być wyposażone w karty sieciowe. Więcej poczytaj sobie na forum elektrody odnośnie sieci LAN. Przez USB też można stworzyć sieć potrzeba tylko odpowiedniego przewodu - dostępny wraz z programem do wymiany danych na Allegro.
    Malek
    Level 21  
    a czy to może byc kabelek taki jak dostaje sie w serwisie(nie wiem czy jest skrosowny)i jak poznać że jest skrsowany?? prosze o pszyklejenie tematu. ah i jeszce 1 mam na tych 2. kompach 98 i jak to zrobić??? w 98:?::D
    Sawekfan
    Level 17  
    Aby dowiedzieć sie czy kabel jest z przeplotem najprościej jest sprawdzić czy końcówki różnia się od siebie kolejnością kolorów przewodów. Kabel bez przeplotu ma takie same końcówki, z przelotem różnią się. Poniżej link gdzie dowiesz się więcej:

http://www.wodonur.szczecinek.com/index.php?id=16