Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102-TE - problem z potencjometrem.

30 Gru 2005 14:01 1106 5
  • Poziom 21  
    Witam mam w domu Radmora 5102-TE. Był by piękny model gdyby nie to że wyblakły wszystkie potencjometry i przedni panel, ale mniejsza o to najważniejsze jest brzmienie. I tu zaczyna się problem, trzeszczały dwa potencjometry od mocy i od tonów niskich. Do potencjometru mocy wtrysnąłem specjalny płyn przywracający przewodnictwo. Teraz działa jak nowy, żadnych trzasków nic. Lecz pozostał potencjometr tonów niskich po wtryśnięciu tego samego płynu nic się nie zmieniło, potencjometr trzeszczy niemiłosiernie, nie ma płynnej regulacji basów (basów albo w ogóle nie ma alo są na całą parę). Co mam zrobić pomóżcie.

PS.wszystkie potencjometry w radmorze są podwójne (czyli tak dwa połączone ze sobą) W potencjometrze mocy udało mi się wtrysnąć płyn do obu lecz w basie było to nie możliwe, udało mi się wtrysnąć tylko w jeden. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    sprawa jest prosta-wymienić potencjometr.kosztuje ok.4zł.logarytmiczny oczywiście.
    albo wylutowac stary i wtedy jest dobre dojście
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    masz przerwana sciezke albo inne uszkodzenie którego nie naprawisz płynem.. (do wymiany)
  • Poziom 21  
    tylko pytanie czy w sklepie dostanę taki podwójny potencjometr?? i jak wylutować to, ponieważ są tam chyba trzy nużki a jak rozgrzeję cynę na drugiej przechodząc do trzeciej pierwsza już ostyga i ciężko jest go wyjąć. Może to banalne pytanie :D ale chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    do wylutowania trzeba uzyc odsysacza, albo licy. jesli nie masz, to robisz to w sposob zastepczy:zdejmujesz na kilka cm izolacje z kabla wielozylowego np. ze zwyklego glosnikowego, skrecasz, zeby sie nitki nie rozlazily, wciskasz do pudelka z kalafonia grotem lutownicy, zeby caly kabelek nasycil sie kalafonia, potem przez ten nasaczony kalafonia kabelek dotykasz grotem do punku z nadmiarem cyny, kalafonia w kabelku wessie cyne. odcinasz taki zuzyty kawalek i od nowa, mozna tak oczyscic wszystkie punkty lutownicze, ze ządany element sam wyjdzie bez zadnego uzycia nawet najmniejszej sily...
    powodzenia:D
  • Poziom 21  
    Dzięki napewno wykorzystam ten sposób :D Jedyny problem to rozebranie tego radmora, będzie dużo roboty. Pozdrawiam