Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Universum FT71402 (Nokia FS chassis) - program sterujący

30 Gru 2005 14:55 1718 12
  • Poziom 14  
    Witam !
    Poszukuję zawartości pamięci EPROM z programem sterującym do w.w TV , w wersji obsługującej polskie znaki w telegazecie. Jeszcze lepiej jakby był z polskim menu. Oryginalny program ma oznaczenie FTB14, i niestety nie posiada ustawień na Polske. TV to 50Hz z PIP.
    Zaznaczam ze nie chodzi mi o zawartość pamięci EEPROM z ustawieniami TV, tylko o zawartosc EPROM 27C1001 z programem do SDA30C163-2.
  • Poziom 22  
    EPROM 27C1001 > powiem ci ze nigdy nie widzialem takiej kosci w nokii.zawsze 27c2001 do nawet 801 .
  • Poziom 29  
    witam
    kiedys zrobilem z uniwersum nokie.z polskim menu ale stracilem dysk
  • Poziom 22  
    musi > niejednokrotnie to robilem > nie zapomnij zmienic pilota !
  • Poziom 14  
    Nowy EPROM juz nagrany, ale mam jedną wątpliwość. W Serwisie Elektroniki pisali ze FTA30 nie zastępuje żadnej z wersji FTA1x i FTA2x, i próba zastosowania może uszkodzić TV. Prawda to czy nie, i czy spokojnie moge FTA30 wsadzic za FTB14 ?
    No i co z tym pilotem, bo nic o tym nie wiem o zmianie... Oryginalny pilot z tego Universum przestanie dzialac ? Jesli tak, to jaki jest potrzebny do tej wersji softu ?
  • Poziom 22  
    to powiem ci ze pisali BZDURY !!!spokojnie sobie ja mozesz wlozyc w miejsce tej ftb xx .a jesli chodzi o pilota to potrzebny ci oryginal rcn 600 lub jakis dokladny zamiennik np. bqs 466,irc 81361(konig) lub rcn 710 > chinczyk.
    mysle ze rozwialem twoje watpliwosci .
  • Poziom 14  
    Dzieki ! Spróbowałem ten soft i TV ruszył, ale na razie nie mam własciwego pilota, a na oryginał przestał reagować, wiec chwilowo wrocilem do starego softu. Jak kupie pilota to bedzie OK.
    Mam jeszcze jedno pytanie... Jak wymienie procesor dzwięku MSP3400 na MSP3410 i odblokuje NICAM w menu serwisowym to będzie chodził NICAM ? Jeśli tak to z jaką literką ma być ten MSP3410 ? D czy G ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    tak,bez problemu bedzie dzialal nicam.
    jezeli zalozysz msp3410 to z kazda jedna literka bedziesz mial nicam.
  • Poziom 29  
    szkoda ze ten plik u gory bez opisu i przydal by mi sie eeprom do kolekcji.sporo mialem tych uniwersum ale nie przerabialem(brak znaczkow) .nokia ma fajne demo.w nich zawsze zimno na zlaczach lut