Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Interfejs+soft do LOVATO i AUTRONIC

psenny 25 Mar 2005 23:13 29279 35
    pgoral
    Level 26  
    Skierniewice wrote:

Jeżeli ja na ten temat mało wiem, to radzę Ci kolego korzystać z legalnego oprogramowania. Pirata sobie odpuść. Na legalu w 99% przypadków klucze są NIEPOTRZEBNE!!!!

A co ma piernik do wiatraka? Jasne, ze tzreba uzywac legalnych programow - bez względu na to czy wiesz duzo czy mało. :))

A co do drugiego zdania - to co prawda nie znam az 100 instalacji wtrysku gazu by tak sie z dokładnością co do 1% wypowiadac - ale powiedz mi Ty jakie kilkaset instalacji IV gen (bo o takich była mowa w cytowanym pzrez Ciebie poście) z softem bez kluczy znasz? Bo tylu to poprostu nie ma :)))
    Chyba, że mówisz o crackowanych softach. No ale temu z koleii sam...

Jeden komentarz: bajki panowie, bajki...

Quote:

Oczywiście do niktórych są potrzebne np. DREAM, ale to są wyjątki!!!
    I w takich komputerach laicy lub ci, którym się wydaje, że coś wiedzą, niech lepiej nie grzebią. To jest dobra rada.

A jakie wtryski oprocz dreamow dotykales? Bo chyba nie za wiele :)
    Taki np. PRINS w zaleznosci od wprowadzenia klucza lub nie (softwareowego) ma więcej możliwości lub mniej. W szczególności bez klucza prawie nic nie można zrobić, a aby zainicjować fabrycznie nowy sterownik trzeba mieć dość wysoki klucz (mówiąć w uproszczeniu).

A to forum to też zdaje się nie dla gospodyń ani pań od dziergania na drutach...
  • IGE-XAO
    kruczi
    Level 17  
    Skierniewice wrote:
    mało wiesz
    praktycznie każdy soft do sterowników IV generacji wymaga kluczy
    nie zawsze takie softy bez kluczy się nie uruchamiają. czasem nie ma kilku opcji. oczywiście najważniejszych.
    oczywiście jest na to sposób ... ( PRV )

pozdrowionka

Jeżeli ja na ten temat mało wiem, to radzę Ci kolego korzystać z legalnego oprogramowania. Pirata sobie odpuść. Na legalu w 99% przypadków klucze są NIEPOTRZEBNE!!!!
    Oczywiście do niktórych są potrzebne np. DREAM, ale to są wyjątki!!!
    I w takich komputerach laicy lub ci, którym się wydaje, że coś wiedzą, niech lepiej nie grzebią. To jest dobra rada.[/quote]

witam

Dziwnie piszesz
    Z jednej strony w porządku. Jeśli ktoś nie ma pojęcia to raczej nie powinien grzebać, no chyba że liczy się z konsekwencjami i przy okazji stać go na nie ...
    Natomiast stwirdzenie że w 99% wszystko można zrobić bez kluczy i innych dupereli to bzdura. A jeśli nadal twierdzisz inaczej to wyreguluj mi MISTRALA albo Sequenty BRC nie korzystając z key diska lub klucza

pozdrowionka
  • IGE-XAO
    gobowiec
    Level 10  
    Witam,

Ściągnąłem sobie pliki, ale niestety nie działają. Jeden program odwołuje się do COM2 którego nie mam w laptopie. Jak próbowałem zmienić w ustawieniech tak by był widziany jako COM2 to soft odwołuje się do COM1. Czy jest jakaś różnica dla XP i np Win98? Wtyk ma zasilanie w dwóch pinach obok siebie i nad nimi TX i RX. Ściągnąłem także inne programu które wieszają się. Gdzie może być błąd?

Pzdr,

Gobowiec :-)
    pgoral
    Level 26  
    gobowiec wrote:
    Witam,

Ściągnąłem sobie pliki, ale niestety nie działają. Jeden program odwołuje się do COM2 którego nie mam w laptopie.

Napisz który program pobrałeś oraz jaką instalację chcesz obsłuzyć - autronic i lovato mają różne softy.

Pozdro.
    gobowiec
    Level 10  
    pgoral - Ściągnąłem do LOVECO wszystko z tego forum. Mam starego LOVECO sprzed 5 lat.
    W jednym otwiera się DOS'owe okienko i odwołuje sie do COM2 którego fizycznie nie ma (jest wykorzystywany jako wirtualny do innych aplikacji). Nawet zmieniłem ustawienia by był widoczny jako COM2 ale wtedy program szuka COM1. Próbowałem także pozostałe programy z tego forum. Jest "bundle" w którym są aplikacje do LOVECO, LOVECO PRO i FASTCOM pod windowsy. Ten ostatni do LOVECO nie może nawiązać komunikacji a kolejne uruchomienia powieszają go. Przyszedł mi głowy pomysł aby zrobić dyskietkę systemową i odpalić laptopa z programem - może ruszy, ale muszę ściągnąć napęd FD. Przy okazji na necie znalazłem coś co by potwierdziło procedurę autoregulacji LOVECO po jego resecie. Muszę tylko znaleść kogoś kto by przetłumaczył z czeskiego i porównał z tym co podpatrzyłem u jednego gazownika.

PS. podobno VOILA+ obsługuje LOVATO (pytanie jaki komp?). Mam link na OBD2.PL ale nie mam tam jeszcze konta:
    http://obd2.pl/forum/viewforum.php?f=11

Dodano po 3 [godziny] 36 [minuty]:

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa - zachciało mnie się wykorzystać kabel od starej myszy (z jednej strony DB9, z drugiej gotowy wtyk do gazu). Zrobiłem resztę i dziwię się, że nie działa. Na szczęście przypomniałem sobie, że któraś z myszy nie działała - kabel był w środku przerwany. Przedzwoniłem teraz cały układ - od wtyczki do wtyczki - i BINGO. Jedna żyła miała przerwę. Odcinając po kawałku znalazłem felerny punkt i teraz wszytko hula aż miło. Dzięki pgoral, ale już dam sobie radę, chyba że jesteś specem od gazu i możesz podać jak poustawiać teraz parametry.

Witoldinho
    Level 14  
    do odpalenia starych programów pod dosem do LPg jak voila i jednoczesnie stosujac wirtualny com (usb) mozna sie posluzyc programem darmowym MS virtual PC , tam w programie zainstalowac sobie dos na virtualnym Hdd albo dyskietce bo programy sa małe