Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-siemens Lifebook E-6540 cos nie styka, ale co?

31 Gru 2005 15:22 1203 3
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam problem z moim laptopem...
    Cos w nim nie styka ale nie wiem co, nie moge zlokalizowac miesca braku styku.

Objawy:

NIe za kazdym razem komputer startuje (slychac czasami beepy), po podociskaniu klawiatury, calego laptopa z boku staruje normalnie.

Gdy np. podnosze kompa do gory czy przenosze w windowsie pojawia sie kaszanka na ekranie, albo sie zawiesza.

Najczesciej jest tak ze jak windows jest odpalony i ruszam myszka jednoczenie lekko wyginajac obudowe lub ruszajac matryca pjawiaja sie smieci na ekranie. Wciskam odswiez F5 i ekran staje sie czysty, tak jakby gdzies nie stykalo cos kolo karty graficznej?

NIe wiem od czego zaczac dokladne poszukiwania.

Plytki sa w laptopie dosc solidnie zamocowane wzgledem siebie osadzone na metalowych tujekach dystansach i niezbyt wiele sie tam rusza.

Jest to napewno mechaniczna usterka jakas, pewnie peknieta sciezka - ale jak ja znalezc. W ktorej czesci laptopa najpierw szukac?

Dodam ze matryca jest w 100% sprawna i polaczenie z nia takze i to samo sie dzieje po podlaczeniu monitora CRT.

Prosze o jakies wskazowki i pomoc.

z gory dziekuje i zycze wszystkim Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 2006 !!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    prawdopodobnnie dopadly cie zimne luty na plycie szuakj w okoliach grafy
  • Poziom 10  
    Przy tym stopniu miniaturyzacji to chyba bedzie ciezko znalezc te zimne luty :(

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Jest to mozliwe aby taki zimny lut byl na plycie glownej i powodowal taki efekt? Czy tylko szukac na tej plytce gdzie znajduje sie chipset graficzny ?

(Plytka z chipsetem graficznym jest nasadzana na dlugie zlacze plyty glownej.)
  • Poziom 19  
    vajrus - daj prosze znac czy rozwiazales problem bo ja mam identyczny :(

Pozdrawiam
    Piotrek