Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Attiny2313-brak w kompilatorze bascom takowego

jacobsek 31 Dec 2005 18:58 1823 8
    jacobsek
    Level 22  
    Witam Wszystkich.

Mam wersję demo bascoma i programator isp, niestety w spisie możliwych do zaprogramowania procków nie ma attin2313, jest 90S2313 ale to chyba nie to samo?, jaki darmowy program może go zaprogramować?(mam pony-prog na płytce od programatora ale tam też nie ma tego procka)
    jacobsek
    Level 22  
    Dzięki, samych miłych chwil w 2006 !!!!!!!!!!

Dodano po 12 [minuty]:

Witam ponownie.
    Ściągnąłem plik, niestety nie chce się instalowac, komunikat:program nie może odnaleźć określonego pliku, mam stary system 98 ale to chyba nie powinno być przeszkodą?.
    Może ktoś ma jakiś inny adres nowej wersji bascoma?????

Dodano po 1 [minuty]:

komunikat: system DLLs corrupt or missing
    ImPuLs
    Level 23  
    Bardzo dziwne bo u mnie zainstalowało się bez problemu.
    98-ki czasami mają pewne problemy dlatego ja przesiadłem się na XP.

Spróbuj jeszcze raz pobrać - może po drodze wskoczył jakiś błąd. Jeżeli to nie pomoże to sprawdź w systemie może jakiś program działający w tle coś Ci blokuje.

Odnośnie innego adresu to powiem tak - ten co podałem jest adresem do strony twórcy programu czyli wg mnie najpewniejsze źródło. Co do innych adresów miałbym pewne obiekcje czy z nich korzystać (chyba że to mirror podany na stronie twórcy (www.mcselec.com).

Odnośnie wcześniejszych wersji z końcówką 7.x to w niektórych był bug utrudniający kompilację projektu, tak że raczej staraj się omijać.

Na początek sprawdziłbym system.
    ROJA
    Level 12  
    Witam.
    Jakiś czas temu kupiłem Attiny i zaprogramowałem go programem skompilowanym dla AT90S2313. Działał. Porównałem poźniej dane katalogowe obydwóch - podstawowe rejestry mają te same adresy. Nie wiem jak zachowa się przy bardziej rozbudowanych programach (aż 2 kB) - moj program to był szybko złożony termometr na DS1820.
    Czyli skompilowałem pod AT90S2313, w programatorze wybrałem Attiny2313 (programator T51) i poszło.
    Pozdrawiam ROJA
    Nawigator
    Level 33  
    A co z fusebitami? I ustawieniem np. parametrów zegara?
    >>> jacobsek - na początek kup raczej at90s2313.
    Pozdr. N.
    maras77
    Level 21  
    Nawigator wrote:
    A co z fusebitami? I ustawieniem np. parametrów zegara?
    >>> jacobsek - na początek kup raczej at90s2313.
    Pozdr. N.

A ja polecam tiny2313 - ma więcej rejestrów timerów i ma wewnętrzny zegar - mniej roboty w projektach.
    Nawigator
    Level 33  
    Jak jacobsek opanuje jako tako programowanie to wtedy sobie kupi nawet mega256.
    Pozdr. N.
    a_noob
    Level 23  
    Zajżyjcie na strone atmela, at90s2313 już nawet w tabeli z danymi nie ma, a na stronach tme można tylko wersje smd kupić (pewnie im zostało w magazynie pare). Facet z działu obsługi powiedział ze już nie są produkowane.
    Więc pozostaje attiny2313, tak samo prosty, a nawet prostszy i więcej potrafi.