Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor SIEMENS z 1997 roku.Proszę o pomoc.

01 Sty 2006 09:41 740 2
  • Poziom 10  
    Po przewiezieniu monitora do innego mieszkania i włączeniu usłyszałem kilka trzasków i monitor się wyłączył.podejrzewam , że musiał w czasie przenoszenia nawiać do niego śnieg ( akurat była zamieć) który po roztopieniu się spowodował spustoszenie.Obecnie po włączeniu zasilania na chwilę mignie dioda wyda odgłos jakby chciał się załączyć , po czym cisza. Dioda się nie świeci ,ekran czarny.Po wyłączeniu zasilania i ok.15 sekundach dioda znów mignie słychać odgłos jakby puścił przekaźnik i cisza.Zdjąłem obudowę osuszyłem wnętrze -nic nie pomogło.Nie mam żadnego doświadczenie w naprawie monitorów prosę powiedzieć od czego powinienem zacząć.Na pierwszy rzut oka wewnątrz żadnych uszkodzeń.
  • Poziom 22  
    Na początek podaj jaki to monitor Siemens bo w 1997 roku wyprodukowano różne modele:)w większości Siemensów w takich objawach pada przetwornica niestety jej koszt jest wysoki:/
  • Poziom 10  
    model monotora to siemens nixdorf MCM 1552 .NIECO ZMARTWIONY JESTEM Wizją uszkodzonego trafo,niemniej jednak proszę o podpowiedź w jaki sposób się upewnić.