Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec CO Saunier Duval - praca pompy

CARISMA 01 Sty 2006 11:48 6388 4
  • #1 01 Sty 2006 11:48
    CARISMA
    Poziom 13  

Ładnie zacząl mi się Nowy Rok. Piec 2-funkcyjny gazowy THEMA C 23 E przy nagrzaniu do górneg zakresu zatrzymuje sie pompa. Prąd do niej dochodzi, w momencie jak stanie to piec wyłącza się- normalka zabezp. działa, jak pukne w pompę to zaskakuje i piec działa ale nie za długo bo jak nagrzeje się to znowu pompa staje i tak w kółko. Czyżby pompa się zacierała? choć recznie wirnik da się obracać(tą srubka) może ma cieżko i jakieś zabezpieczenie przeciażeniowe jest? Pomóżcie proszę bo dzieciaki mi marzną a ja nie mam zamiaru stać cały czas przy piecu i pukać w pompę. Pozdro- szczęśliwego Nowego Roku

• Pomocny post
    #2 01 Sty 2006 19:57
    DonRomano
    Poziom 33  

Najprawdopodobniej masz uszkodzoną pompę.
    U mnie też tak się zachowywała wymieniłem stojan.
    Zakładam oczywiście, że sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne?

• #3 02 Sty 2006 12:07
    12gucio
    Poziom 20  

Witam,moze sie zacierac pompa.Kilka lat temu jeden z producentow kotlow co po analizie przyczyn zatarcia pomp w instalacjach wykonanych z miedzi zalecil przy uruchomieniach zerowych podgrzanie wody w instalacji do 80 -90 stopni i wypuszczeniu wody.Rury sa tluste i to powodowalo zatarcia pomp.Pozdrawiam

• #4 02 Sty 2006 22:49
    CARISMA
    Poziom 13  

Dzięki za odzew. Dziś miałem fachowca, wyjał pompę rozebrał nasmarował i wstawił przekonany że to pomoże i co - dupa. Piec jak zwykle ładnie odpalił pochodził jakis czas i znowu wyłączyło pompę.Fachowiec stwierdzil że na bank nie ma w tej pompie ala termowyłącznika który wyłącza pompę w przypadku przegrzania uzwojeń silnika. Dziwne bo jak pompa jest w fazie ,,sprawna,, to uzwojenie mają opór jakiś nie pamietam ,jak jestw fazie ,, niepracująca,, to opór wyjechany w kosmos czyli nie ma przejścia , dlatego byłem pewien że jest coś na kształt wyłącznika przeciążeniowego ale teraz to zgłupiałem, chyba że jak się podwyższy temp to na skutek rozszerzenia gubi styk np jakiś lut czy nadpalone uzwojenie jak ostygnie znow kurzy się i znowu pompa się załącza i tak w kółko. Zobaczymy jutro -ma przywieźć nową pompę jak wstawimy czy problemy zginą czy też usunięty zostanie tylko skutek a nie przyczyna. Pozdro

• #5 03 Sty 2006 22:13
    CARISMA
    Poziom 13  

Naprawione- uzwojenie stojana powiedziało pa pa cały silnik czyli stojan + wirnik zespolony z cz, przetłaczającą 560 zeta-szok- nie ma jak stare piece węglowe z obiegiem naturalnym-nie miało się co psuć. Nara i dzięki

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME