Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparatura RC- przeróbka układu!

01 Sty 2006 12:54 9923 13
  • Poziom 27  
    Witam.Nie wiem czy dobrze trafilem tu z pytaniem.A pytanie jest nastepujace;
    Czy da sie przerobic zwykly nadajnik 2-kanalowy na 3-kanalowy??
  • Poziom 35  
    Raczej wątpie żeby można to było w prosty sposób zrobić, ale to zależy od aparatury. W niektórych można zwiększyć liczbe kanałów.

Najlepiej poszukaj informacji na forach modelarskich.. np. http://www.rcauto.pl
  • Poziom 27  
    no chyba tak,bo chodzi mi zwykla aparature(jak mozna to tak nazwac)od jakiegos samochozika,trudno.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Aparatura jest proporcjonalna?
    AM/FM?
    trzeci kanał proporcjonalny?

Albo inaczej, jest to średniej jakości aparatura od prostego zdalnie sterowanego samochodziku, czy profesjonalny sprzęt?
  • Poziom 27  
    gdzie... to zwykly pilocik 2 kanaly z zamochodzika:D
  • Poziom 35  
    hmm, poszukaj na necie (angielskie strony).

Gdzies widziałem jak do modeli micro rc gościu rozbierał taki mały samochodzik i wyciągał z niego aparature.. o ile się nie myle była tam także możliwość dorobienia trzeciego kanału (bo chyba był wyprowadzony, ale nigdzie nie podłączony)... miłego szukania =)
  • Poziom 27  
    no trudno :] szukam...
    Dzieki!

pozdrawiam...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jeśli w odbiorniku jest układ RX2 to posiada dodatkowy kanał "turbo"

Jednak może on działać tylko w pojedynke, bez naciśniętych innych przycisków.

Dodając uC do nadajnika i odbiornika, można odpowiednio modulując transmisję uzyskać sporo kanałów, a nawet proporcjonalne.
  • Poziom 27  
    no chyba nic z tego,bede musial sam jakos zrobic odbiornik i nadajnik 3-kanalowy...ale dzieki ze pomagaliscie :)

pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Mam pytanie jak zrobić prosta parature RC. Jedno kanałową. Czy wystarczy jedna dioda do nadajnika. wogóle jak to ma wszystko bc zbudowane. Prosze o pomoc. Z góry dziękuję
  • Poziom 17  
    Podstawowe pytanie czy ma to być aparatura modelarska (czyt. prporcjonalna + różne ustawienia typu trymery itp) bo jak tak to sie wkopałeś w ładną zabawe. Do wykonania część w.cz. + część cyfrowa i program dla procka

Jak ma to byc typowa zabawka to duuuużo mniej roboty
  • Poziom 26  
    Jak chcesz coś półprofesjonalnego to
    masz tu linke do 7
    kanałowej aparaturki http://www.kubaw.it.pl/ a potem
    ap rc ostrzegam że trzeba wymienić moduły BT na hybrydy z cyfronika.com.pl.
  • Poziom 27  
    no dzieki za stronke,no fajne koles wykombinowal z ta aparaturka...ale chyba zrobie ta 3- kanalowa mniej roboty.Nie zalezy mi (narazie)na ilosci kanalow ,na poczatek 3 wystarcza dla poczatkujacego :).
  • Poziom 18  
    Witam,

ostatnio pojawiły się na forum pytania o możliwość rozbudowy urządzeń do zdalnego sterowania, oczywiście że tak.
    Jeśli sprawa dotyczy "prawdziwej" modelarskiej aparatury RC to różnie to bywa i prostą metodą daje się to zrobić w ograniczonej liczbie sprzętu. Jeśli jednak chodzi o zabawki z układami TX2/RX2 (właściwie to TXx/RXx bowiem za jakiś czas trafią do nas zabawki bardziej zaawansowane, TX2/RX2 to prehistoria), to można poprzez zastosowanie układów jakie zamieściłem tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic419159.html

przerobić - odłączając układy TX/RX - ten sprzęt na aparaturkę proporcjonalną z tą uwagą, że będzie współpracować jedynie z typowymi modelarskimi serwomechanizmami i te raczej trzeba zakupić.

Co do uwagi: McRancor'a: 'jeśli w odbiorniku jest układ RX2 to posiada dodatkowy kanał "turbo" '

to okazało się, że nie zawsze funkcja turbo działa, owszem na pewno jest dostępna w układach oznaczonych jako TX2C/RX2C ale w serii B, różnie to bywa (czasem brak także numeru wersji), właśnie jeden z kolegów z forum walczy z tym tematem.

Na forum jest jeszcze jedno miejsce, gdzie zostały umieszczone szczegółowe dane o budowanej amatorsko aparaturze RC, materiał według mnie raczej do zapoznana się, bowiem ukłdy mogą być trudno dostępne (szczegółowe dane mogę podać), są natomiast dostępne nowsze układy do budowy odbiorników:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic120207.html

Pozdr.
    e_techman