Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

w201.mercedes,190e,emulator sondy lambda

01 Sty 2006 18:25 4021 5
  • Poziom 12  
    mam mercedesa 190e 2.0 benzyna z gazem, rok89 pełny mechaniczny wtrysk z sondą lambda, instalacja gazowa II generacji ze stabilizatorem obrotów, chciałbym się dowiedzieć czy zamontowanie emulatora sondy lambda poprawiłoby pracę silnika bo już jeżdże od pół roku na regulacje które niewiele pomagają,czasem obroty ma 1100 czasem 1600 i nigdy się nie da tego dobrze ustawić, zawsze sam się rozreguluje,już nawet sobie mazakiem pozaznaczałem pokrętła od regulacji bo myślałem że same się przekręcają ale jednak się nie przekręcają, brat ma takiego samego merca tylko z komputerem i chodzi jak zegarek. chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje taki komputer i czy można sobie samemu zainstalować. czy ten emulator sondy to to samo co komputer czy to coś innego? gdzie go można kupić? w internecie znalazłem emulator za 37zł nazywa się pd 10 i jest na stronie http://protecdigital.home.pl/.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 14  
    takie sa efekty zakladania instalacji ze zubożona elektroniką
    Cytat:
    czy ten emulator sondy to to samo co komputer czy to coś innego?

jak sama nazwa wskazuje emulator emuluje właściwy sygnał z sondy dla ECU silnika, czesto wbudowany w sterownik od gazu, poza tym trzeba zamontowac emulator wtrysku
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 20  
    Tak emulator wtrysku KE-jetronic:?::?::?:. Wprawdzie jest coś takiego jak STOP KE , ale nie jest to emulator. Tutaj wtrysk wyłączasz pompą.

Co do emulacji sondy to jeśli jest to instalka IIgen. to emulator jest wbudowany w sterownik LPG. Emulacja sondy nie ma tak dużego wpływu na pracę tego wtrysku. Nie napisałes jaki masz komputer od gazu. Ja bym raczej stawiał na piepszący się stabilizator obrotów, ewentualnie zacinający sie nastawnik wolnych obrotów. Może też być fałszywe powietrze. Wymyj nastawnik rozpuszczalnikiem i sprawdź szczelność całego dolotu.Pod spodem jest taka rurka od nastawnika.Jak wyleci to obroty idą w góre na gazie a na benzynie nie chce chodzić.
  • Poziom 12  
    bez stabilizatora nie da się jeździć bo ciągle gaśnie. zeby wyjąć ten nastawnik to by trzebabyło chyba rozebrać pół silnika? to jest to pod przepustnicą w takim gumowym węrzu? nie wiem jaki mam komputer bo tam chyba nie ma żadnego. żadnej elektroniki nie widziałem prócz małego przekaźnika ktory znajduje się pod deską rozdzielczą.

Dodano po 11 [minuty]:

czy taki emulator wtrysku pd-45 byłby dobry pomogłoby to w pracy silnika?
    http://www.protecdigital.pl/products.htm
    jescze chciałem dodać że na benzynie chodzi jak zegarek. ostatnio mam problemy z odpalaniem na gazie nieważne czy ciepły silnik. filtr gazu wymieniony ale to nie pomogło. nie wiem, czy to może być od świec?
  • Poziom 20  
    Żeby wyjąć nastawnik wolnych obrotów trzeba zdjąć filtr i wyciągnąć go z gumy(jest wciśnięty w kolektor ssący między 3, a 4 cylindrem).
    Mam PD-45 w W124 i najgłupsze rozwiązanie to nie jest, ale przekaźnik pompy jest duzo prostrzy, tańszy i równie skuteczny. 50zł kontra 5zł, wybór nalezy do ciebie.
    Jak nie masz sterownika to znaczy ze masz śrube, czyli najgorsze rozwiązanie z mozliwych. A załóż tam sobie Bingo M.Jak nie potrafisz to ja ci założe :). Tylko nie zakładaj Staga 2L.
  • Poziom 12  
    a może podpowiesz mi jak ten przekaźnik pompy podłączyć i co on właściwie będzie dawał? bingo m jest do monowtrysku. a wogóle to i tak nie mam zamiaru wydawać na niego 250 zł. jakiś emulator lambda i silnik krokowy by nie wystarczył?