Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Combo kontrolka check

ladamaniac 01 Jan 2006 20:48 5100 11
 • #1
  ladamaniac
  Level 39  
  Krótkie pytanie. Czy miganie kontrolki check świadczy o jakimś uszkodzeniu komputera. Silnik X14SZ po włączeniu zapłonu check zaświeca sie na ok 5 sek, po czym zaczyna mrugać z częstotliwością ok 1 Hz. Komputer nie podaje masy na przekaźnik pompy paliwa i impulsu na wtryskiwacz, podaje na moduł cewki, więc fura jeszcze jeździ bo jest zagazowana. Nie wpinałem go bo na razie nie mam do czego.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  TomPi
  Level 20  
  Wygląda to na brak odczytu kodu klucza przez immo.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  ponar
  Level 21  
  Ewentualnie ceweczka na stacyjce się zkończyła.
 • #5
  TomPi
  Level 20  
  Miałem w czwartek na warsztacie klienta z Astrą - przyjechała na krawacie. Dokładnie taki sam objaw - klient się zarzekał, że w aucie nie ma immo!! :)) - zawsze go odpalał na jednym i tym samym kluczu. Jak kazałem mu jechać po zapasowy i odpaliłem na nim autko bez problemu to zrobił oczy wielkie jak koła ze swojego auta :)

  W pierwszym kluczu nie było transpondera ( oczywiście nikt klucza nie otwierał, nie upadł itp. )
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  janek26
  Level 15  
  nie musi wypasc transpondent, lubia sie terz rozkodowywac czasami
 • #8
  ladamaniac
  Level 39  
  To ciekawe, bo ten kluczyk który mam, nie ma transpondera,(wersja cała zalewana) czekam na klienta i jego tłumaczenie, bo auto zastałem już bez klienta.
 • #9
  janek26
  Level 15  
  zdejmij obudowe kierownicy i jak jest do stacyjki zmontowana mala czarna puszka to imo a klijent dal ci kluczyk zastepczy.
 • #10
  Orochimaru
  Level 31  
  Może ktoś wrzucić fotkę tego transpondera z kluczyka?
  Ja mam możliwość zamontowania lampki w kluczyku, (Astra F C14NZ '97)ale jak go rozłożyłem to nic tam nie było. Myślałem że w stacyjce jest coś co odblokowuje immo jak kluczyk przejdzie przez wszystkie wsuwki i dotknie tego. W Instrukcji natomiast jest napisane, że kluczyk bierze prąd ze stacyjki i nadaje jakiś sygnał radiowo :?:
 • #11
  User removed account
  User removed account  
 • #12
  ladamaniac
  Level 39  
  Ups chwilę nie miałem netu - sprawa prosta sie okazała, gość kupił to auto 1,5 roku temu i dostał dorabiany kluczyk i pompę paliwa :D oraz wiadomość, że rzeczona pompka w baku jest spalona, a tą sobie wymieni. Po wymianie nic sie nie stało i zaczął szukać i tak odwiedzał kolejnych mechaników przez ponad rok. Zobaczymy , co wyjdzie taniej, zakup kodów na Oplu i wprogramowanie kluczyków czy czyszczenie centralki, jeśli się da. Swoja drogą inżynierowie z Adam Opel AG nie przewidzieli takiej drogi zasilania jak gaz :D