Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Explorer 6.0 link-problem z nowymi okienkami.

01 Sty 2006 21:07 1428 16
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie.
    Przypuszczam iż problem który opiszę może okazać się błachy w rozwiązaniu dla innych osób, natomiast ja nie mogę sobie z nim poradzić. Używam starszego komputera z WIN98SE oraz przeglądarki Internet Explorer 6.0. Ogólnie wszystko działa prawidłowo z jednym wyjątkiem. Mniej więcej od tygodnia czasu mam problem z oglądaniem linków ze stron www pojawiających się normalnie w nowym okienku. Po kliknięciu na link pojawia się nowe okienko lecz bez zawartości, program próbuje załadować informacje ale bezskutecznie. Sprawdzone na wielu stronach. Natomiast jeśli w pasku adresowym wpiszę żądaną stronę to oczywiście dostanę się na nią. Wygląda mi to na jakieś wyłączenie parametru gdzieś w programie przeglądarki. Proszę o info.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    może wina firewalla? używasz jakiegoś ?, jak tak to wyłącz go i zobacz co się dzieje wtedy
    pozdrawiam
  • Poziom 30  
    firewolla? co to jest moze kolega wyjasnic? to jakas
    odmiana wolla z fire ?
  • Poziom 15  
    sorki oleq_30 firewalll - następnym razem popraw a nie się czepiaj, literówki zrobić nie można ?, a wogóle kolega ma problem może pomożesz?
  • Poziom 20  
    To nie wyglada na firewalla, moze jakas latke sciagnac na tego IE ?? Ja tak mialem kiedys z IE5.0 pomoglo przejscie na 6.0 :)
  • Poziom 14  
    Moja propozycja jest taka, zainstaluj inna przeglądarkę np: opera lub maxthon i zobacz czy wtedy też tak będzie. Poleceam też inne przeglądarki. To wykluczyło by błąd IE.
  • Poziom 21  
    Programu firewall nie używam. Mogę jeszcze dodać iż otwieranie dowolnej strony z otrzymanego linku zamieszczonego w mailu skutkuje tym samym problemem. Otwiera się okienko i program otwiera, otwiera... i można tak czekać w nieskończoność.
  • Poziom 14  
    Krzysztofie T, trzeba czytać gazetę Komputer Świat. Twój problem jest tam opisany. Nie raz miałem przyjemność obserwować to zjawisko nie zależnie od wersji przegladarki Internet Explorer i systemu operacyjnego w pracy. Szczególnie tam, gdzie komputery były intensywnie wykorzystywane do Internetu.
    Krzysztofie T masz dwa rozwiązania problemu. Pierwsze polega na zwiększeniu ilości miejsca w opcja przeglądarki IE na pliki tymczasowe, a drugie polega na usunięciu plików tymczasowych razem z zawartością offline. Przyczyną problemu jest przepełniony folder Temporary Internet Files. Pewnie znajduje się tam 40000 plików.
    Krzysztofie T, czy kiedyś zastanawiałeś się do czego służą te wszystkie opcje w IE? Pewnie nie - no i bo po co? Lepiej iść na łatwiznę i instalować jakąmś Mozilę lub zwalać winę, że niby Windows 98 SE jest stary...:| (Kolego, ile masz wolnego miejsca na dysku C, i jaka jest jego wielkość).
  • Poziom 15  
    Ale akurat o dziurach i wadach IE wiemy wszyscy nie od dzisiaj, zmiana na inną przeglądarkę jest jednym z rozwiązań, jak by nie pomogło usuwanie plików tymczasowym zawsze możesz przeinstalować IE może to coś da.
  • Poziom 21  
    Niestety gazety Komputer Świat jak i innych w tym stylu nie czytam gdyż narzekam ciągle na brak czasu. Co do katalogu z plikami tymczasowymi są regularnie kasowane z poziomu WIN narzędzi systemowych i dalej porządkowanie dysku jak i również w opcjach internetowych i dalej ogólne. Nie posiadam zainstalowanej niejakiej Mozilli (nawet nie wiem do czego służy), natomiast na WIN 98 nigdy nie narzekałem pomimo tego że jest już przestarzały. Katalog na pliki tymczasowe mam ustawione na 300Mb inigdy z tym nie było problemów. Dysk w moim komputerze AMD K6 300Mhz posiadam 4,2GB z czego w tej chwili jest około 1,6GB wolnego miejsca. Mniej wiecej raz w roku kasuję wszystko i wgrywam na nowo system z programami. Wydaje mi się że to nie tu leży problem. A może złapałem jakiegoś wirusa. Niestety w chwili obecnej nie mogę przeskanować dysku używanym przeze mnie skanerem on-line ze strony mks-a gdyż chwilowo on nie działa.
  • Spec od komputerów
    Wklej log z hiajckthis na forum.
    Hijackthis ściągnij stąd http://www.hijackthis.de/downloads/hijackthis_199.zip, po rozpakowaniu uruchom program i wykonaj: "Do a system scan and save a logfile". Log wklej w treść wiadomości, nie jako załącznik.

A swoją drogą bardzo długo używałem Win98 SE z IE o problemie 40000 plików nie słyszałem, no ale skoro napisali o tym aż w Komputer Świat ...
    Widać dla niektórych to swego rodzaju "wyrocznia" i antidotum na wszelkie problemy, niestety na mizernym poziomie ...
  • Poziom 20  
    Podmień plik oleaut32.dll z płytki instalacyjnej.
  • Poziom 14  
    paweliw napisał:
    A swoją drogą bardzo długo używałem Win98 SE z IE o problemie 40000 plików nie słyszałem, no ale skoro napisali o tym aż w Komputer Świat. Widać dla niektórych to swego rodzaju "wyrocznia" i antidotum na wszelkie problemy, niestety na mizernym poziomie
    Paweliw proszę o nie wysuwanie wniosków w stylu powyżej bo zaraz podam Ci numer i stronę gazecie. Muszę się oprzeć na autorytecie redakcji Komputer Świat. Na pewno nie będę brał z osób na forum. Ostatnio przeglądałem tematy na forum z do 2004. roku o Outlooku. Ludzie pytali o jedno i to samo m.in. jak wykonać kopię listów, aby moża było przenieść je na nowy system. O takich sprawach to wiedziałem już w 2001. roku nie z żadnego forum lub internetu, lecz gazety Komputer Świat. Kto tu może być mizerny, to może, ale nie Komputer Świat. Temu kto uważa, że nie ma tam nic ciekawego polecam Komputer Świat Ekspert

W sprawie zmiany przeglądarki IE na inną na na Operę to nie widzę żadnej potrzeby tego robić. Ciekawe czy inne są mniej dziurawe? W to nie wierzę? O tym się nie mówi głośno. Używając IE przynajmniej wiem, na czym stoję. Produkt jest solidnie przetestowany przez Hakerów w przeciwieństwie do innych przeglądarek. Jest jeszcze inna strona - może Hakerzy skupili się głównie na IE. Tak czy inaczej mogę wkleić swój log z HijackThis. Zastanawiam się dlaczego on jest tak krótki w porównaniu do log-ów z Windows XP :D
    W sprawie problemu Krzysztofa T to rzeczywiście mógł wirusa złapać lub dialera. Ciekawy jestem czy problem wystąpił zaraz po aktualizacji IE 5 do IE 6 i czy jest to wersja z SP1. Internet Explorer 6 jest bardziej pamięciochłonny od IE 5 a tym bardziej Outlook Express 6 od wersji 5. Ile komputer ma pamięci RAM? Jeśli mniej niż 128 MB to trzeba koniecznie dokupić więcej. Pamiętam, jak w kafejce były komputery z zainstalowanym IE 6 z RAM-em 64 MB to strony otwierały się bardzo wolno wręcz w cale, a dysk twarski twarde ciągle był w użyciu dokładnie plik wymiany. Gdy cena pamięci RAM spadła zainstalowali 128 MB i już komputery zaczeły szybko działać.
  • Spec od komputerów
    Bezimenny :arrow:

Jeżeli chciałeś mnie obrazić zdaniem:
    Cytat:
    Kto tu może być mizerny, to może, ale nie Komputer Świat.

to trochę Ci nie wyszło bo popełniłeś błąd.
    Na przyszłość tego nie rób, bo ja nikogo nawet nie próbowałem obrażać (jest to niedozwolone - regulamin), wyraziłem jedynie swoją opinię na temat tego wydawnictwa. Może ono jest i dobre dla początkujących użytkowników (dużo opisów obsługi programów) ale to wszystko.
    Ponadto nikt nie ma obowiązku czytania tego co Ty czytasz i nr strony jest zbędny (ponadto nie jest dostępny w internecie, a na tym głównie opiera się działalność forum, nie licząc oczywiście wiedzy użytkowników).

To co Ty wiesz i od kiedy jest również mało istotne, szczególnie że to wiedza akurat nie na temat (jednakże bardzo mnie cieszy, że nie będzie kolejnego pytania typu jak zrobić kopię maili z Outlook Expressa, czy gdzie się znajdują pliki Outlook Expressa).

Skoro już podałeś rozwiązanie z Twojego ulubionego czasopisma i niestety nie było ono skuteczne to daj się wypowiedzieć autorowi tematu w sprawie logu z hijackthis. Będzie można wykluczyć następny problem.
    Oczywiście Ty również możesz wkleić swój log, skoro nie jesteś pewny czy wszystko w nim jest w porządku.
  • Poziom 29  
    problem jest opisany tutaj : http://support.microsoft.com/kb/281679/pl , jakby z ciekawości ktoś chciał poczytać i poznać przyczynę ,załączona przez Kolegę etr poprawka podmienia uszkodzone pliki , więc chyba najprostszym sposobem było przeinstalowanie IE zaproponowane przez Xrzychu ,pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Pełen sukces. Wszystko wróciło do normy. Dziękuję wszystkim za pomoc a w szczególności koledze o nazwie kotlet który jako pierwszy zlokalizował gdzie jest problem. Napisał aby podmienić plik oleaut32.dll. Oczywiście teraz jest dla mnie wszystko jasne skąd wziął się ten problem i kiedy został zamieniony plik. Jak życie pokazuje warto sobie przypomnieć co wykonywało się na komputerze od czasu wystąpienia problemu. Podczas wyszukiwania gdzie znajduje się w/w plik okazało się iż poza katalogiem Windows/system znalazłem go w katalogu z programem który ponad tydzień temu ściągnąłem ze strony elektrody a jest to program instalacyjny o nazwie Becker Calc. Oczywiście program zainstalowałem i wtedy nastąpiła zamiana tych plików. Zresztą jak podaje kolega piooo na stronie microsoftu jest mój problem dokładnie opisany.
    Dziekuję.