Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echostar i 2018SEC ciekawa usterka

02 Sty 2006 00:36 1122 4
 • Poziom 43  
  Klient miał 2018SEC i wszystko było ok. Od kiedy kupił sobie Echostara 616 zaczęły się problemy. Przelotka konwerterowa w Echostarze nie działa co jak słyszałem jest normą. Podłączył go przez Ferdka. I padło zasilanie konwertera w ferdku. Naprawiłem je ale uszkodziło się znów.Poleciał za pierwszym razem oporek 240R obok LM317.
  Zastanawiam się nad przyczyną. U mnie ten tunerek chodził przez 2 dni bezproblemowo z parze z Pioneerem jako pierwszy i jako drugi.
  Podejrzewam że Echostar podaje wyższe niż Ferdek napięcia dla konwertera i jeśli klient włączy Echostara i nie wyłączy Ferdka to Ferdek pada. Czy ktoś się z tym już spotkał i ma pomysł na zabezpieczenie się przed taką usterką ?

  SławeK
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 26  
  Chyba najprostrzą metodą będzie zastosowanie przełącznika konwerterów separującego oba tunery od siebie. Np. przełącznik sterowany z 8 nogi eurozłącza.
  Dla znalezienia przyczyny, trzeba by zamontować układy pomiarowe prądu i napięcia na kablu zasilającym konwerter i porównać co się dzieje na obu tunerach.
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 43  
  Chyba jeszcze prościej to rozgałęźnik sugnału ale taki z separacją zasilania na diodach. Echostara ruszać nie mogę ale Ferdka mam na stole. Spróbuję zasilanie przed samą głowicą odseparować diodą, obwody w.cz. nie powinny nic w tym robić, żeby tylko 22kHz nie wcięło przez to bo już raz taki przypadkek miałem.

  SławeK
 • Poziom 10  
  echostary to ciekawe tunery, problemy są z nimi również przy zwrotnicy TV-SAT przy puszczeniu dwóch sygnałów jednym kablem sygnał TV traci moc tzn., echostar zakłóca sygnał TV dzwoniłem do polsatu do "fachowcó" ale odpowiedzieli mi tylko , że echostar cały czas daje napięcie do konwertera, więc idąc tym krokiem to może być rozwiązanie tego problemu i radze tak jak mój poprzednik zaniechać kombinacji z przelotką i założyć TWIN`a
  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Odbiorniki Echostara po włączeniu do zasilania podaja na wyjście F napięcie 18V non stop. A dodatkowo maja mało wydajne prądowo wyjście dla tego jak za bardzo sie je obciąża to leci ten scalak.